reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Wiesz co ja to mam taki stan stały w zasadzie, że w pozycji stojącej mam napiety brzuch i to jest okej bo nie powoduje dalszego skracania szyjki. Ale ciężko powiedzieć jak u Ciebie to działa.
 
reklama
Wiesz co ja to mam taki stan stały w zasadzie, że w pozycji stojącej mam napiety brzuch i to jest okej bo nie powoduje dalszego skracania szyjki. Ale ciężko powiedzieć jak u Ciebie to działa.
Ja też mam podobnie. Szyjka 2,9cm na razie trzyma. Ja mam dodatkowo strasznie wrażliwa macice jak to moja Pani dr powiedziała, wrażliwa na każdy ruch dzidziusia. 9.10 mam wizytę. Znów zmierzymy szyjke
 
Wiesz co ja to mam taki stan stały w zasadzie, że w pozycji stojącej mam napiety brzuch i to jest okej bo nie powoduje dalszego skracania szyjki. Ale ciężko powiedzieć jak u Ciebie to działa.
Mi to ogólnie jakby najczęściej twardnieje jak pęcherz mam pełny (a przynajmniej mam takie uczucie, bo mlody pewnie na nim leży, bo za dużo to sobie nie siusiam zazwyczaj ×D) i jak w jelitach mi się wszystko rusza, a mam lekki problem z zaparciami i zalatwiam sie co 2 albo 3 dzień.
 
Mi to ogólnie jakby najczęściej twardnieje jak pęcherz mam pełny (a przynajmniej mam takie uczucie, bo mlody pewnie na nim leży, bo za dużo to sobie nie siusiam zazwyczaj ×D) i jak w jelitach mi się wszystko rusza, a mam lekki problem z zaparciami i zalatwiam sie co 2 albo 3 dzień.

Mi też twardnieje brzuch jak mam pełny pęcherz. Do tego przez większość nocy mam twardy i obolały brzuch, kiedy Synek jest najbardziej aktywny.
 
Mi też twardnieje brzuch jak mam pełny pęcherz. Do tego przez większość nocy mam twardy i obolały brzuch, kiedy Synek jest najbardziej aktywny.

A na zaparcia, to spróbuj wypić rano na czczo szklankę lub dwie bardzo ciepłej wody. Mi nawet taki prosty zabieg potrafi pomóc. Też ponoć pomaga szklanka wody z siemieniem lnianym na czczo (zalać wodą na wieczór).
 
Podpowiedzcie mi dziewczyny, bo jesteście bardziej doświadczone. Jeśli biorę te wszystkie no spy, buscopany i magnezy to dobrze jesli raz na jakiś czas pojawi się ten skurcz (około raz na 3 godziny lub żadziej) Bo nie wiem czy to okej czy panikować. W sumie macica tak czy siak musi się jakoś przygotowywać nie?
Ja tak mam, że mimo łykania tego wszystkiego nadal pojawiały się te skurcze więc odpuściłam sobie no spe, bo akurat nic nie pomagala. Magnez oczywiście łykam;)
 
Ja tak mam, że mimo łykania tego wszystkiego nadal pojawiały się te skurcze więc odpuściłam sobie no spe, bo akurat nic nie pomagala. Magnez oczywiście łykam;)
W moim przypadku zdecydowanie mniej jest tych skurcze. Brzuch jest praktycznie caly czas miekki chyba, że chce mi się siusiu, albo "przelewa" mi się w jelitach (tak to ujmę [emoji23]) A jak rozpoznajecie, że wypina się dziecko? Wydaje mi się, że przed chwilą młody się wypiął, bo całe podbrzusze było miękkie tylko okolica pępka była twarda i wypukła.
 
reklama
Do góry