reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

@mniszkaaa gratulacje zdrowego synka. Współczuje tych przejść porodowych. Trzymam kciuki żebyście szybko wyszli do domu, a ty doszła do siebie.

Ja jeszcze chodzę. Termin mam na 29 wiec niby jest czas, ale już mam dosyć. Wszystko mnie boli, nie mogę spać. Najgorzej że odezwały się u mnie hemoroidy. Wcześniej miałam po pierwszym porodzie i same zniknęły. Teraz pewnie będzie masakra po porodzie skoro już teraz się zaczyna...
Ale przynajmniej pogoda fajna, próbuje się relaksować na spacerach.

Na takie problemy dobrze jest pić siemię lniane (2 łyżeczki ziarenek) kilka godzin wcześniej zalane ciepłą wodą (można np. zostawić na noc). Przy okazji ponoć picie takiego wywaru nawilża śluzówkę pochwy więc może być łatwiej przy porodzie dzięki temu :)

Ja mam termin na 03.11. Też mnie już wszystko boli i nie mogę spać :( Najbardziej cierpi góra brzucha - przepona chyba. Po zdjęciu pessara szyjka zgładzona i na palec, ale Młody nadal wysoko, a na ktg jakieś tylko pojedyncze małe skurcze się rysują. Ja się ucieszyłam, ale dr powiedział, że dopóki sama ich nie poczuję, to nic się nie zadzieje :(, więc za tydzień kolejne kontrolne ktg.

Natomaomagają wizyty u osteopatki, która zajmuje się również kobietami w ciąży. Jeśli ktoś ma tylko możliwość, to polecam chodzenie do takiego specjalisty. Potrafi działać cuda, uwalnia napięcia w miednicy i kręgosłupie, robi miejsce w brzuszku dla macicy. Po zdjęciu pessara chodzę już regularnie. Nawet wczoraj pokazała mi dwa uciski, które mają przyspieszyć poród. Od dziś wprowadzam w życie, bo już chcę mieć to za sobą ;)
 
reklama
Hej. Jestem w 28+3 , dostałam twardnien brzucha tydzień temu. Lekarz zalecił magnez ,duphaston i leżenie plackiem. Zbadał szyjkę skrocona 21mm . Zagroził porodem przedwczesnym. Dziś mam jakiś kryzys bo nie dość że boli mnie już wszystko od leżenia to mam wrażenie że brzuch się napina co chwile-non stop , nawet przy lezeniu, dodatkowo kłuje mnie w środku w pochwie. Coraz bardziej zaczynam się martwić że coś się dzieje niepokojącego. :(
 
@Ddomi mi bardzo na niepokój pomagało myślenie 'stres w niczym nie pomoże, a wręcz może tylko zaszkodzić' i momentalnie się uspokajałam i wszystko przechodziło ;) do tego melisa, czasochłonne zajęcie i leżąc tydzień za tygodniem tak zleciały, że sama nie wiem kiedy ;)
 
Hej dziewczyny moge dolaczyc? U nas 22tc I szyjka skrocila sie o 2cm z 54 na 32mm. Niby jest ok ale lekarz zarzadzil alarm I boje sie strasznie. Od dzis jesyem na l4 I staram sie lezec ale brzuch mnie boli, stawia sie I czuje takie klucie w srodku :(
 
Hej dziewczyny moge dolaczyc? U nas 22tc I szyjka skrocila sie o 2cm z 54 na 32mm. Niby jest ok ale lekarz zarzadzil alarm I boje sie strasznie. Od dzis jesyem na l4 I staram sie lezec ale brzuch mnie boli, stawia sie I czuje takie klucie w srodku :(
Spokojnie. 32mm co całkiem sporo, teraz musisz się oszczędzać i na następnej wizycie lekarz sprawdzi co i jak. Nie podnos niczego i postaraj się nie denerwować, bo to nie pomaga:)
 
Dziewczyny ja tylko melduję, że urodziłam w nocy z soboty na niedzielę zdrową dziewczynkę. 3dni przed terminem. Na ironię szyjka nie chciała puścić także w moim przypadku skracanie szyjki od 30 tygodnia nie miało znaczenia.
3870kg :O poród naturalny bez nacięcia trochę szok ze dałam radę. Trzymajcie się dzielnie
 
Dziewczyny ja tylko melduję, że urodziłam w nocy z soboty na niedzielę zdrową dziewczynkę. 3dni przed terminem. Na ironię szyjka nie chciała puścić także w moim przypadku skracanie szyjki od 30 tygodnia nie miało znaczenia.
3870kg :O poród naturalny bez nacięcia trochę szok ze dałam radę. Trzymajcie się dzielnie
Gratuluję! Moja miała dokładnie taka sama wagę ha ha , jak się czujecie ?? Pewnie dziś do domku wychodzicie?
 
reklama
Do góry