reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Cześć dziewczyny, mam pytanie czy któraś z Was przy niewydolności szyjki ma zaplanowaną cesarkę lub jest po. W którym tygodniu ciąży miałyście lub macie zaplanowane cesarki? U mnie planowane jest zdjecie szwu na 36 tc + 4 dni i jak nic się nie wydarzy to cesarka na 38 tc + 3 dni.
Szczerze mówiąc, nie widzę sensu tak wczesnego ściągania szwu przy zaplanowanej cesarce. Ja w drugiej ciazy miałam ściągany szew jednocześnie z cesarka. Chyba ze po ściągnięciu szwu będziesz w szpitalu, żeby w razie czego szybko zrobić cesarkę, jeśli zacznie się poród.
No to właśnie zależy od sytuacji. Ja miałam szew zdjęty w 35tc i urodziłam za kilka dni. Do cesarki bym nie dotrwała.
 
reklama
Aleksandra u mnie też cukrzyca na nocnej insulinie 😝
Pamiętam 🙂 a dziś dostałam też dzienną do obiadku bo nie mogę nawet jednego ziemniaczka zjeść, bo zaraz 150. Więc czwóreczkę dodajemy... Strasznie długo się przed tym broniłam bo już ten brzuch heparyna dręczy. I jest mi i smutno że muszę i wesoło że ziemniaka zjem
😁😎
 
No to właśnie zależy od sytuacji. Ja miałam szew zdjęty w 35tc i urodziłam za kilka dni. Do cesarki bym nie dotrwała.
U mnie pessar zdjęty będzie w 38tc i tego dnia dowiem się czy nadal cc z powodu złego ułożenia dziecka (ustalony zostanie termin) czy SN bo odwrócone. Wszystko uzależnione jest od ułożenia dziecka, ktg i usg które będę miała robione.

Aleksandra siła wyższa z drugiej str cukier po posiłkach tak Ci nie będzie szalał i będzie spokojniej. Tylko weź jeszcze przy heparynie znajdź miejsce do wkłuwania 😝😱
 
Ja mam dzisiaj 32+2. Myślę, że koło 36t zacznę już chodzić z synkiem na spacery. Chyba dotrwam tydzień do ciąży donoszonej. Z resztą w poprzedniej ciąży mialwm krótszą szyjkę zaczęłam chodzić też jakoś w 36t a urodziłam 4 dni przed terminem
 
Nie zagląda co wizytę, jedynie wtedy gdy coś zgłoszę wtedy na fotelu sprawdza czy pessar trzyma. Na usg widzi czy szyjka długa,zamknięta, ale nie mierzy jej. By ją dokładnie zmierzyć musiałby wyjmować pessar a tego się nie praktykuje.
No mi też na fotelu sprawdza a że ja ciągle coś zgłaszam, to za każdym razem gdy się widzimy, ale mówi tylko czy trzyma szyjke i jak leży... Ale na ostatnim usg połówkowym zmierzył ją chociaż sam mówił że pessar automatycznie wydłuża szyjke więc ten pomiar to nie taki na 100% ale przynajmniej wiadomo czy się nie skraca🙄...
 
Mi lekarz mówił że można jeszcze w udo robić..
Heparyne czy dzienną insulinę? Insuliną szybką działać ma szybko więc dlatego brzuch albo ramię. A heparyny to ja sobie w udo nie wyobrażam... Chyba za chude mam na taką igłę. Niby robiłam całą ciążę i karmienie i teraz kolejną, ale szczerze wyznaję, że nadal mnie ona przeraża. Już wolę ten brzuch co to mi się zawsze wydaje ze zaraz się do macicy przebiję. Wiem. Głupie.. No ale... Tak mam.
 
reklama
Insuline dlugodzialajacą jak najbardziej, ale te doposiłkową lepiej w brzuch. Aleksandra w udo pewnie nocna daje to heparyna tam odpada.
No możnaby zamiennie ale ja się nie odważę. No po prostu nie dam rady.. A już i tak się chyba muszę flamastrami pomazać żeby dobrze pamiętać w którą stronę czego robię co..
 
Do góry