reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Cookie_

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
W poprzedniej ciąży miałam wszystko kupić w 30tygodniu i...szyjka się zbuntowała. Prosto od lekarza pojechaliśmy do hurtowni dziecięcej i wszystko poza ubrankami kupiliśmy na raz żebym mogła spokojnie leżeć. Wyleżałam prawie do terminu, przyjemności z zakupów nie było wcale...
W tej ciąży mam dużo po córce i jedynie wózek wymieniłam na inny. Jak szyjka zaczęła się skracać to byłam już w połowie dokupywania rzeczy(i tak wszystko paczkami przez internet). Ubranka dla chłopca dostałam od przyjaciółki i trochę zamówiłam w smyku, apteka Gemini zaliczona, na allegro hurtownia dziecięca obrabowana. Był tydzień kiedy mąż codziennie odbierał 2paczki z paczkomatu 😂
Zostało mi dokupić kilka ubranek w rozmiarze 50 bo 54 to jednak będzie za duże jak porównuję z pierwszymi ubrankami Małgosi... nie tworzę dużych dzieci ;)
Torbę(torebkę;) ) awaryjną do szpitala mam gotową, torba do porodu jeszcze mam nadzieję poczeka...
Pranie dopiero jak przyjdą ostatnie obranka i kocyk, mąż jeszcze nie kupił proszku.
Tym razem będę lepiej przygotowana. Mam to pod kontrolą 💪
Miałam podobnie po przejściach w pierwszej ciąży, po przejściu na L4 zaczęłam wszystko szykować dla małej. Pod koniec ciąży miałam wszystko poprane, poskładane gotowe dla dziecka. Pierwsza rzeczą jaką skompletowałam była torba do szpitala, bo ostatnio rzeczy leżały w jednym miejscu w szafie i mąż na szybkiego wkładał je do torby.
Podobnie większość rzeczy miałam po pierwszym dziecku i co chwila mąż odbierał paczki z kolejnymi potrzebnymi rzeczami 😊
Uważam, że lepiej wszystko mieć gotowe wcześniej, bo koniec niespodziewanie szybko może nadejść. A tak człowiek jest spokojny, że wszystko ma i w popłoch nie musi załatwiać.

reklama

Cookie_

Rozwiązania
0
A ja nawet w ciaży mam małe.. ah ale to akurat najmniejszy problem.cHyba juz nie urosną do konca ciąży. A jakie macie wózki?musze kupić przez internet i nie mam możliwości sprawdzenia jak jeździ i jak wygląda w rzeczywistości. Kolezanka mi powiedziała ze kupiła wózek 3w1 ale nie znam firmy za 1200 zl. Jak przeglądałam internet to takiego taniego nie widziałam .
Mam 2w1 od polskiego producenta po pierwszym dziecku. Wg mnie 3w1 to bez sensu zakup bo fotelik to skorupa nie zapewniający bezpieczeństwa więc albo 3w1 z dodatkowym dobrym fotelikiem a nie często tym z zestawu lub opcja 2w1 i dobry fotelik gdy don służy wyłącznie do auta i nie planujesz na codzień wozić w nim dziecka

Pszczoła2020

Rozwiązania
0
A ja nawet w ciaży mam małe.. ah ale to akurat najmniejszy problem.cHyba juz nie urosną do konca ciąży. A jakie macie wózki?musze kupić przez internet i nie mam możliwości sprawdzenia jak jeździ i jak wygląda w rzeczywistości. Kolezanka mi powiedziała ze kupiła wózek 3w1 ale nie znam firmy za 1200 zl. Jak przeglądałam internet to takiego taniego nie widziałam .
Nie kupuj 3w1, te foteliki samochodowe nie mają żadnych testów 😣 w tej samej cenie co noname z 3w1 można mieć joie z testami zderzeniowymi. Dałam się tak wrobić w poprzedniej ciąży(przypominam- wyprawkę kompletowałam w niecałą godzinę). Teraz nawet w 2w1 bym się nie dała wrobić, szczególnie tych polskich firm które mają tylko rok gwarancji(anex tako bebetto bass...zasadniczo wszystkie:/). Sprzedałam naszą kolubrynę i kupiłam używanego valco snapa + gondolę do niego

Magdalenka16

Rozwiązania
0
A kupujecie rożki? R odze w maju wiec nie wiem czy nie będzie za gorąco na ten rozek. Myślę o kupnie kokona ale nie wiem czy to praktyczne jest.

Alleksandra20

Rozwiązania
0
Ja czekam teraz na 24 tydzien, potem 28, 31,34 ... oby sie udało. Po połówkowych zamówiłam kocyk z płaska poduszka... dzis przyjdzie do paczkomatu, boje sie go w ogóle rozpakować.
Od rozpakowania nic się nie zmieni, ale zrozumiałe. Dopiero co się zaczęło. Potrzebujesz chwili.

KundaKunda

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
A kupujecie rożki? R odze w maju wiec nie wiem czy nie będzie za gorąco na ten rozek. Myślę o kupnie kokona ale nie wiem czy to praktyczne jest.
Ja będę miała rożek, też rodzę w maju, ale tylko dla tego, że dodają go do kompletu pościeli do łóżeczka, które zamierzam zamówić w marcu. Tak to bym nie kupiła, chyba wystarczy kocykiem małego owinąć 😜

Ostatnia edycja:

AgaBart

Rozwiązania
0
Ja kupowałam wózek 4 lata temu, dopiero kilka dni po urodzeniu córki w smyku, firmy amelis pro 2w 1 z promocji, chyba 1500 zł kosztował. Fotelik oczywiście oddzielnie, bo te w zestawach to nie foteliki ale nosidełka niestety... Ogólnie byłam zadowolona a jeździłam po róznym terenie. Jedyne zastrzeżenia miałam do. Siedziska spacerówki, ogólnie słabo wyprofilowana, miałam wrażenie że dziecko w niej jakoś dziwnie siedzi, ale córka drobna była i dopiero jak skończyła 2 lata to ta spacerówka dobra na nią była.

Cookie_

Rozwiązania
0
Mam po pierwszym i teraz używam w domu zamiast kolderki. Mała śpi w nim i bezpieczniej jest gdy starszy brat ja trzyma na rękach.
Wg mnie kokon to zbędny wydatek. Mam poduszkę typu C z której korzystałam śpiąc w ciąży, teraz przydaje się przy karmieniu. Wg mnie to lepsza opcja niż kokon w którym dziecko tylko leży. Z poduszki mogę zrobić ewentualny kokon.
Mam w domu otula z i to fajna opcja, gdy dziecko jest za bardzo pobudzone by zasnąć lub wybudza się z nadmiaru bodźców. Ściśle ofiniete czuje się bezpiecznie jak w brzuszku.

reklama

Magdalenka16

Rozwiązania
0
Dziewczyny przeraża mnie ta wyprawka . Znalazłam w internecie co mniej więcej trzeba mieć ale i tak czuję się zielona w tym temacie choć już mam przecież jedno dziecko :) ale to byłoby lat temu i tak jakbym teraz zaczynała od nowa !! Ale dam radę. Żeby tylko takie były problemy :) a butelki do karmienia jakiej firmy kupujecie. Ja przy pierwszej miałam dr Brown niby antykolkowe ale i tak miała kolki hehe. Oby ten synuś był grzeczny :) nie umiem sobie wyobrazić jak to jet mieć grzeczne dziecko które tylko je i śpi. Moja to jadła i później płakała i tak dzień i noc aż do skonczenia 3 mcy ! Ale się przeżyło jakos i z tego się śmieje teraz :)

Do góry