reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• UWAGA. 29.03 widzimy się o 11:00

Psychiatra odpowie na wasze pytania. Musieliśmy przełożyć z dzisiaj Dołącz .

UWAGA. Link do nagrań ze specjalistami!

Na razie z położną, pediatrą i ginekologiem położnikiem Zobacz .

Koronawirus. To musisz wiedzieć.

Wiadomości, rozmowy, wsparcie Dołącz.

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Do celu

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Dziewczyny a tskie pytanko trochę nie związane z tematem czy macie już ustalana położna środowiskowa i pediatrę ?🤔 patrzący na aktualna sytuacje nie wiem czy się dodzwonię do przychodni i czy ktokolwiek coś ze mną ustali🤷‍♀️
Ja w tym tygodniu dzwoniłam do położnej środowiskowej, wszystko odbywa sie przez tel. U nas jest tak ze przed porodem dzwonisz ona ci robi taka mini szkole rodzenia a w sumie nie pytałam czy przyjdzie po porodzie. Zakładam ze nie.

reklama

ania120592

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Dziewczyny a tskie pytanko trochę nie związane z tematem czy macie już ustalana położna środowiskowa i pediatrę ?🤔 patrzący na aktualna sytuacje nie wiem czy się dodzwonię do przychodni i czy ktokolwiek coś ze mną ustali🤷‍♀️
Ja położną załatwiałam sobie jak byłam w ciąży tzn podpytałam w przychodni o położną, dostałam deklarację do wypełnienia, którą składałam w tej przychodni, dostałam też do niej nr żeby dać znać, że już jesteśmy rozpakowane i ustalić mniej więcej dzień i godzinę, o której do nas przyjedzie - mi się udało trafić na super położną bo bywała u nas więcej razy niż to jest 'ustawowo' przewidziane, a ja byłam spokojniejsza, a nawet jeszcze będąc w ciąży kazała dzwonić jakby coś się ze mną działo :)
Papierek dotyczący wybranej położnej środowiskowej w szpitalu też wypełniałam. I będąc w szpitalu wskazywałam przychodnię. Wskazałam tą do której ja sama jestem zapisana, dopiero przed wizytą patronażową wypełniłam jakąś deklarację, którą dostałam w przychodni. A po 2 miesiącach przepisałam młodą do innej przychodni :) więc wg mnie mozesz spróbować sie zorientowac glownie o położną środowiskową - może napisz do nich meila i przy okazji poproś ich o wysyłkę deklaracji. Myślę, że mozesz także zadzownic do NFZ i sie zapytać jak to teraz wyglada..

Alleksandra20

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Do mnie wybrana położna przyszła choć nie powinna, bo przy wczesniaku w szpitalu nie ma dziecka, a po wyjściu małej ze szpitala nie będzie matki w połogu.... Zdjęła mi szew i kolejnego dnia rozmawiałysmy telefonicznie. Ogólnie teraz mają określony maksymalny czas kiedy w maseczce może podczas krótkiej wizyty załatwić najważniejsze i spadać. Nie ma już rozmówek o bobasku. Same konkrety. Raz dwa i po robocie.

Alleksandra20

Rozwiązania
0
Do mnie wybrana położna przyszła choć nie powinna, bo przy wczesniaku w szpitalu nie ma dziecka, a po wyjściu małej ze szpitala nie będzie matki w połogu.... Zdjęła mi szew i kolejnego dnia rozmawiałysmy telefonicznie. Ogólnie teraz mają określony maksymalny czas kiedy w maseczce może podczas krótkiej wizyty załatwić najważniejsze i spadać. Nie ma już rozmówek o bobasku. Same konkrety. Raz dwa i po robocie.
Ale to było tydzień temu.. Jak teraz?

akacjova89

Rozwiązania
0
Ja mam położna ze szkoły rodzenia do której chodziłam. W związku z obecną sytuacja ma się odbyć tylko jedna wizyta, później tylko teleporady.

Do celu

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Właśnie czytam sytuacje z mojej porodówki, rodząca kobieta nie przyznała sie ze jej maz wrócił tydzień temu z Anglii i jest na kwarantannie. Chociaż szpital stworzył dwa oddziały, dla ryzykownych i tych zdrowych. Ja nie wiem czy ja juz wariuje czy z tymi ludźmi jest cos nie tak. Nie do pomyślenia.

JoannaMiki

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Dzięki wszystkim za odpowiedz w sprawie położne i pediatry. Jutro spróbuje się dodzwonić do mojej przychodni i dogadać wstępie z położna 😊

Jeszcze tskie jedno pytanko do mamuś które maja oszczędny tryb życia nakazany, czy tez bolało Was wszystko od tego leżenia? Już od ponad tygodnia staram się jak najwiecej leżeć oczywiście obowiązki domowe wykonuje lekkie sprzątanie gotowanie itp, ale i tak od leżenia i biodra i kolana i uda pobolewają plus brzuch rodnie 28tydzien 😁 jakieś rady na te bolączki masaże czy coś?🧐🙏

JoannaMiki

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Właśnie czytam sytuacje z mojej porodówki, rodząca kobieta nie przyznała sie ze jej maz wrócił tydzień temu z Anglii i jest na kwarantannie. Chociaż szpital stworzył dwa oddziały, dla ryzykownych i tych zdrowych. Ja nie wiem czy ja juz wariuje czy z tymi ludźmi jest cos nie tak. Nie do pomyślenia.
Totalny brak odpowiedzialności tej kobiety ... przecież mogła zarazić cały oddział...

reklama

Alleksandra20

Rozwiązania
0
Dzięki wszystkim za odpowiedz w sprawie położne i pediatry. Jutro spróbuje się dodzwonić do mojej przychodni i dogadać wstępie z położna 😊

Jeszcze tskie jedno pytanko do mamuś które maja oszczędny tryb życia nakazany, czy tez bolało Was wszystko od tego leżenia? Już od ponad tygodnia staram się jak najwiecej leżeć oczywiście obowiązki domowe wykonuje lekkie sprzątanie gotowanie itp, ale i tak od leżenia i biodra i kolana i uda pobolewają plus brzuch rodnie 28tydzien 😁 jakieś rady na te bolączki masaże czy coś?🧐🙏
Ja leżalam od połowy listopada do porodu 9 marca. Nie pamiętam żeby w grudniu bolało. Pewnie kwestia przyzwyczajenia. Poprzednia ciąża leżanko wrzesień-kwiecień.

Do góry