reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• UWAGA. 29.03 widzimy się o 11:00

Psychiatra odpowie na wasze pytania. Musieliśmy przełożyć z dzisiaj Dołącz .

UWAGA. Link do nagrań ze specjalistami!

Na razie z położną, pediatrą i ginekologiem położnikiem Zobacz .

Koronawirus. To musisz wiedzieć.

Wiadomości, rozmowy, wsparcie Dołącz.

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

akacjova89

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
A ja dla odmiany jestem jak hipopotam, przytyłam 20 kg i toczę sie bardziej niż chodzę. W pierwszej ciazy miałam + 30 kg brzuch wielki i nie idzie sie odwrócić jak spie. Jeszcze troche i bedzie sie zmniejszał ;)
Mi dzisiaj waga pokazała +12 kg. Ale muszę przyznać, że ta kwarantanna to nie sprzyja :p i już sama nie wiem ile tych dodatkowych kilogramów to ciąża a ile to,, zachcianki,, :)

reklama

Magdalenka16

Rozwiązania
0
Dzięki wszystkim za odpowiedz w sprawie położne i pediatry. Jutro spróbuje się dodzwonić do mojej przychodni i dogadać wstępie z położna 😊

Jeszcze tskie jedno pytanko do mamuś które maja oszczędny tryb życia nakazany, czy tez bolało Was wszystko od tego leżenia? Już od ponad tygodnia staram się jak najwiecej leżeć oczywiście obowiązki domowe wykonuje lekkie sprzątanie gotowanie itp, ale i tak od leżenia i biodra i kolana i uda pobolewają plus brzuch rodnie 28tydzien 😁 jakieś rady na te bolączki masaże czy coś?🧐🙏
Mnie bolał kręgosłup i biodra przez około 2 tygodnie. A później chyba organizm się przyzwyczaił bo juz tak nie bolało. A początkowo myślałam że odlezyn się nabawię. Nie było tak źle. Oczywiście czasem A boli kręgosłup ale to chyba juz nie od leżenia. Jakpostoje z 5 min to mnie boli kręgosłup i spojenie ze kroku nie mogę zrobić jak leżę to jest w miarę dobrze.

Magdalenka16

Rozwiązania
0
Ja leżę prawie non stop i boli mnie prawie wszyysko, mam wrażenie że nawet i mózg... Nie mam mięśni , czuję się jak flak, mąż czasem zrobi masaż nóg czy pleców ale to chwilowa ulga, doszły mi jeszcze mega zaparcia, nie mogę znaleźć sobie dobrej pozycji do leżenia, ogólnie mam dość ale przywykłam... Boję się co będzie później bo przy małym dziecku to się napracuje a sił fizycznych brak... Co z tego że brzuch mam mały, przytyłam może że 3~4 kg przez całe 30 tyg ciąży a chodzę jak kaczka z wielkim balasatem 🤦‍♀️... Sorry musiałam się wyżalić, bo jakby było mało to dzisiaj zalaliśmy sąsiadów... I wiele wiele innych komplikacji... Ale nic trzeba walczyć dalej 💪
Jakbym czytała o sobie... też przytyłam gdzieś z 4 kg ale czuje się okropnie.brzuch coraz bardziej rośnie i mały się nie różnych tak jak wczesniej. Wcześniej to biegał po brzuchu a teraz spokojniejszy. Jak się dłużej nie RUSZA to już się martwię czy ok. Nawet do lekarza nie ma jak jechać. Ale trudne czasy... ciekawe czy do świąt trochę chociaż się to uspokoi!

Pszczoła2020

Rozwiązania
0
Mi dzisiaj waga pokazała +12 kg. Ale muszę przyznać, że ta kwarantanna to nie sprzyja :p i już sama nie wiem ile tych dodatkowych kilogramów to ciąża a ile to,, zachcianki,, :)
Boję się wejść na wagę... 2 babcie robią słoiki obiadowe, mąż znosi przysmaki, stawiają mi to koło łóżka czy sofy i weź człowieku bądź silny i nie zjedz.
Dzisiaj mąż był na zakupach i przyniósł pączki. Dwa zjadłam. Przecież dla leżącego człowieka ilość kcal na cały dzień😉
Ale co mi z życia zostało jak nie jedzenie😊

KiniakB

Rozwiązania
0
Boże dziewczyny nie wiem co robić.... Przeprowadziłam się z mężem do nowego mieszkania :( poukladalam parę gratow i odpoczywałam :( ale tez sporo sie poruszałam. No i teraz z 30min temu chciałam wstać do toalety ale poczułam cos mokrego na spodenkach od Pidżamy totalnie z tylu jakby na tylku niewielka plamka :((( ale między nogami sucho, a tu mokre ;(( no i boje się czy mi przypadiem wody plodowe nie wyciekły ;((((((( wzielam dwie nospy, nie wiem czy jechac do szpitala :((((( ale sie boje tego koronawirusa czy pójść jutro jakoś prywatnie do ginekologa ;(((( jak to teraz sprawdzić ;((((

JoannaMiki

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Ja od początku ciszy 7kg na plusie a do 26tygonia pełna aktywność spacery ćwiczenia przeciwskazania nie było wiec korzystałam. Teraz od ponad tygodnia już leżę bo ts szyjka nieszczęsna się trochę skróciła, na szczęście apetyt się zmniejszył i plus taki kwarantanny ze ja nie dreptam tez do sklepu i nie kuszą mnie pewne artykuły 😂 u mnie to nogi bolą kolana stopy biodra ale trzeba być silnym i dać radę oby okazało się ze szyjka stoi 😊

AgaBart

Rozwiązania
0
@KiniakB a może przy wysiłku więcej wydzieliny tej ciążowej Ci poleciało... Ja np tak mam przy wypróżnianiu, większe napięcie i leci, a normalnie sucho? Połóż się i poczekaj, kup sobie te testy na wody i sprawdź, na pewno wszystkie Ci nie odeszły, jeśli nic nie dźwigałas to raczej Ci pęcherz się nie naruszył...

Do celu

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Tez mówię do meza czy zauważę ze porod sie zaczyna, przy córce położna przebiła wiec wylało sie wiadrem dosłownie ze mnie jak na filmie. Teraz położna mi mówi ze to jak sikanie chcesz zatrzymać a sie nie da wiec wnioskuje ze troche tego poleci. A od wczoraj jak tylko wstaje brzuch mnie boli jak na okres i zaraz skurcz, dość bolesny sama nie wiem moze to juz blisko.

reklama

akacjova89

Rozwiązania
0
Boże dziewczyny nie wiem co robić.... Przeprowadziłam się z mężem do nowego mieszkania :( poukladalam parę gratow i odpoczywałam :( ale tez sporo sie poruszałam. No i teraz z 30min temu chciałam wstać do toalety ale poczułam cos mokrego na spodenkach od Pidżamy totalnie z tylu jakby na tylku niewielka plamka :((( ale między nogami sucho, a tu mokre ;(( no i boje się czy mi przypadiem wody plodowe nie wyciekły ;((((((( wzielam dwie nospy, nie wiem czy jechac do szpitala :((((( ale sie boje tego koronawirusa czy pójść jutro jakoś prywatnie do ginekologa ;(((( jak to teraz sprawdzić ;((((

Do góry