reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Powiem wam, ze mnie tydzień temu w czwartek szew podrażnił (te 2 kokardki wystające) i miałam delikatne plamienie. Wszystko było u lekarza perfekcyjnie, ale tak się zmartwiłam, ze leżałam i tylko toaleta, żeby się ranka zagoiła. I jednym słowem to był jakiś koszmar - brzuch mi się tak zaczął stawiać, w nocy nie mogłam spać, bo takie twardnienia, plecy i kręgosłup zaczął mnie bolec - po 4,5 dniach zakończyłam to ciagle leżenie, poszlam na spacer na lody, zrobiłam zupę, wstawiłam pranie - i wszystkie dolegliwości jak ręka odjął. U mnie się to leżenie ciagle ze wstawaniem do toalety kompletnie nie sprawdza, macica jakiegoś szoku doznaje jak po ciągłym leżeniu się pionizuje do toalety. Także podziwiam was drogie leżące bardzo, bardzo!!!
 
reklama
Dzień dobry. Ja wczoraj też trochę pochodziłam, byłam na ogrodzie, poszłam z dziećmi na pasiekę zobaczyć jak pszczółki latają :) nawet na rabacie parę chwastów wyrwałam :)

Ciasto jest mega proste i przy tym przepyszne :) na zdrowie i smacznego :)

Muszę też fotelik znaleźć, a chyba za autem będzie się musiał mąż rozejrzec :) bo teraz mamy citroena c4 grand picasso z możliwością rozłożenia 2 ostatnich foteli w 3cim rzedzie, ale nie mamy wtedy bagażnika. I coś mój mąż mówił czy będę jeździć citroenem jumpy :)

Spokojnego dnia :) my lecimy zaraz na lekcje, do pralni, do odkurzania i coś na obiad wyciągnąć :) potem po południu chill :)
 
Witam dziewczyny musicie mi pomóc bo nie daje rady! Jeden ogromny i bolący jak cholera hemoroid !!! Maśći nie pomagają 😢😢😢😢😢😢😢😢 slyszalam cos o nasiadowkach z kory debu ale czy to da radę.
 
Jestem ciekawa czy Wy też tak jak ja siedzicie na internecie i czytacie o tych szyjkach, statystyki przedwczesnego porodu, czy może się wydłużyć, zamknąć albo przestać skracać, ile na ile kobiet jest wstanie donosić ciążę z taką lub taką szyjką, wszystkie historie takich kobiet, wskazania medyczne co do leżenia i nie leżenia, pessara, szwu.. mam wrażenie, że niektóre rzeczy czytam już setny raz. Albo, że czytałam coś dwa lata temu. Skąd mam brać siły na to wszystko skoro psychicznie już powoli jest coraz gorzej. Nie czytać? Nooo ciekawe ile z nas próbowało nie czytać wujka Googla.

Poza tym chyba się zakochałam w koszu Mojżesza i muszę kupić. Na obiad miałam kaszę jęczmienną z warzywami i rybkę. Cukier po godzinie 88, a norma to 140. Ja nie wiem gdzie ta cukrzyca, bo mi się nawet na czczo nie udaje do 90 dobić. Palce dziurawe od kłucia jak moje serce ostatnio.

Mam ochotę przeczytać jakiś dobry thriller lub kryminał. Masochistka w ciąży ☠
Chyba mi się strasznie nudzi..

Wam też? 😈

W sobotę zaczynam 29tydzień. Na dzień dzisiejszy mam nieskończony 28 czyli 27+4. Mój mąż powtarza, że woli zadania z matmy i fizyki niż liczenie tygodni ciąży. Ja zawsze mówię, że jestem już w rozpoczętym wtedy czas leci inaczej.
Mam straszną ochotę na lody ale tak strasznie nie chce mi się iść do kuchni. Poczekają do jutra.

Muszę zacząć robić plan dnia na kolejne dni, by zapanować nad nudą, inaczej zasypię Was takimi postami jak ten 😐
czytam czytam cały czas a potem śnią mi się głupoty i jestem zdenerwowana ! Powinni mi dać całkowity zakaz Internetu pozabierać telefony laptopy dać tylko książki!!!! Napewno moja głowa by się w końcu trochę uspokoiła 😊 ale nam czas leci co !!!! Super ❤ ja po 30 tyg odetchne sobie z ulgą 😋😋😋😋
 
Witam dziewczyny musicie mi pomóc bo nie daje rady! Jeden ogromny i bolący jak cholera hemoroid !!! Maśći nie pomagają 😢😢😢😢😢😢😢😢 slyszalam cos o nasiadowkach z kory debu ale czy to da radę.

Hej. Mi pomógł miód :) smarujesz wieczorem naturalnym miodem z zewnątrz.

Ja też myślę, że po 30tc odetchne, oby tylko dotrzymać :) a tu jeszcze lub tylko 7 tygodni.
 
Witam dziewczyny musicie mi pomóc bo nie daje rady! Jeden ogromny i bolący jak cholera hemoroid !!! Maśći nie pomagają 😢😢😢😢😢😢😢😢 slyszalam cos o nasiadowkach z kory debu ale czy to da radę.
Mnie wyskoczyly żylaki na prawym udzie. Gin powiedział, że w ciazy nic z tym nie zrobię. Po porodzie powinno się zmniejszyć a może nawet znikna. Biorę cyklo3fort 2×1, są bez recepty i bezpieczne w ciazy. To sa tabletki na wzmocnienie zyl. Musisz unikac zaparc, bo przy hemoroidach moga pogorszyc sprawe. Znajoma miała hemoroidy i po ciazy się wchlonely.
 
Ja wczoraj od lekarza dostałam pozwolenie na chodzenie 😁 tzn w granicach rozsądku ale trochę więcej niż do WC i pod prysznic.. Bo całkiem kondycja siadnie. Po tym leżeniu jak chwilę wczoraj pochodziłam to w pachwinach mi nogi odpadają jakbym zakwasy miała 🤦🏻‍♀️a wczoraj wieczorem już nie mogłam nawet dreptać do WC tak bolały 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Co do czytania o szyjce... Ja chwilę czytałam na początku jak się dowiedziałam.... Od tamtego czasu już nic a nic nie czytam i głowa zdrowsza 😊
Kupiliśmy wczoraj furę dla bejbika już czeka ❤️
 
Hej. Mi pomógł miód :) smarujesz wieczorem naturalnym miodem z zewnątrz.

Ja też myślę, że po 30tc odetchne, oby tylko dotrzymać :) a tu jeszcze lub tylko 7 tygodni.
Ja już leżę 6 tygodni jak się położyłam na początku kwietnia byłam pewna że nie dam rady ale powiem szczeze jakoś leci, zaznaczam sobie dni od lekarza do lekarza i cieszę się jak głupia jak mam wizytę i wyjdę chociaż na chwilę na dwór.
 
Ja wczoraj od lekarza dostałam pozwolenie na chodzenie 😁 tzn w granicach rozsądku ale trochę więcej niż do WC i pod prysznic.. Bo całkiem kondycja siadnie. Po tym leżeniu jak chwilę wczoraj pochodziłam to w pachwinach mi nogi odpadają jakbym zakwasy miała 🤦🏻‍♀️a wczoraj wieczorem już nie mogłam nawet dreptać do WC tak bolały 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Co do czytania o szyjce... Ja chwilę czytałam na początku jak się dowiedziałam.... Od tamtego czasu już nic a nic nie czytam i głowa zdrowsza 😊
Kupiliśmy wczoraj furę dla bejbika już czeka ❤
A przypomnij mi co masz szew czy krążek ? Ja jak będę u lekarza za 2tygodnie zacznę 30 tydzień kurczę może też mi pozwoli trochę więcej się ruszać 😊 a nie tylko kibelek. Chciałabym jechać do swojego rodzinnego domu leżeć w ogrodzie a nie kisić się w kawalerce.
 
reklama
A w sobotę będę miała strasznego stresa na pierwszych prenatalnych w 12 tyg wyszlo ze mala ma zle przeplywy jakas fala zwrotna! Ale ten doktorek nie podobał mi się od pocztku , zaczął nas mówić że dzieci z zespołem mają zazwyczaj takie problemy więc my nie wiele myslac zrobiliśmy test sanco za prawie 3 tysiące wyszło że mała nie ma wad. No ale jest ta fala więc do innego lekarza on nic nie zobaczył. Niedawno było połówkowe tam też czysto. Ale tak czy siak muszę zrobić ECHO SERDUSZKA !!! Czy któraś z Was się z czymś takim spotkała?
 
Do góry