reklama
Forum BabyBoom

Dzie艅 dobry...

Starasz si臋 o male艅stwo, wiesz, 偶e zostaniecie rodzicami a mo偶e masz ju偶 dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz si臋 podzieli膰 swoim do艣wiadczeniem? Do艂膮cz do naszej spo艂eczno艣ci. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzi臋czno艣膰, kt贸re otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci si臋? Wskakuj na pok艂ad! Zamiast by膰 go艣ciem korzystaj z wszystkich mo偶liwo艣ci. A je艣li masz pytania - pisz 艣mia艂o.

Ania 艢lusarczyk (aniaslu)

reklama

B贸l i twardnienie brzucha, skracanie si臋 szyjki macicy, skurcze

Amnesia

Fanka BB :)
Do艂膮czy艂(a)
1 Grudzie艅 2017
Post贸w
646
Rozwi膮zania
0
Tylko gdzie ja mam teraz 偶ebra 馃槃 moze rzeczywiscie mam skurcze, a mi si臋 wydaje, ze to ma艂y tak buszuje. A cz臋sto czujecie skurcze? I czy wasze pociechy te偶 maj膮 takie czkawki? M贸j 3-4 razy dziennie. Czasami przez 15 minut 馃樁

reklama

KatGde

Do艂膮czy艂(a)
22 Czerwiec 2020
Post贸w
343
Rozwi膮zania
0
Tylko gdzie ja mam teraz 偶ebra 馃槃 moze rzeczywiscie mam skurcze, a mi si臋 wydaje, ze to ma艂y tak buszuje. A cz臋sto czujecie skurcze? I czy wasze pociechy te偶 maj膮 takie czkawki? M贸j 3-4 razy dziennie. Czasami przez 15 minut 馃樁
Skurcze to g艂贸wnie wieczorem mam. Dzieciak tak buszuje, 偶e czasem sam je chyba wywo艂uje. Dzi艣 kopa艂 g艂owic臋 USG i lekarz uwierzy艂 mi 偶e to nie g艂askanie brzucha jest g艂贸wnym problemem. M贸j ma czkawki po prysznicu (lubi臋 ciep艂膮 wod臋 a p贸藕niej jest mu za zimno-chyba). Pomaga jak przykrywam brzuch kocem. Albo sobie wkr臋ci艂am, 偶e to pomaga. Gorzej jak kopie albo 艂apkami maca mi flaki...

Krajka

Zaanga偶owana w BB
Do艂膮czy艂(a)
9 Czerwiec 2020
Post贸w
135
Rozwi膮zania
0
Jeszcze troch臋 przed Tob膮 ale musisz odpoczywa膰, bo po porodzie odpoczynek zostaje tylko marzeniem hehe takze korzystaj, leniuchuj, rozpieszczaj siebie. Wiem jak to brzmi, ale ja czasami marz臋 o takim dniu tylko dla siebie, swojego cia艂a i swojej g艂owy 馃檪
Wiem jak jest, bo siedzi w艂a艣nie obok mnie 3latek 馃槉

Krajka

Zaanga偶owana w BB
Do艂膮czy艂(a)
9 Czerwiec 2020
Post贸w
135
Rozwi膮zania
0
Teraz jeszcze czkawki nie odswiadczy艂am, ale w pierwszej ci膮偶y bardzo cz臋sto.

Annszul

Do艂膮czy艂(a)
9 Maj 2020
Post贸w
253
Rozwi膮zania
0
Dziewczyny, do艂膮cz臋 tutaj do Was, 偶eby nie zak艂ada膰 nowego tematu. Czy Wam te偶 tak twardnieje brzuch? Jestem w 30+3tc. Dzi艣 ca艂y dzie艅 czuj臋 twardnienie brzucha... Normalnie jest twardy jak kamie艅. Od niedzieli bior臋 lutein臋. Szyjka 2,8, mi臋kka, ale zamkni臋ta. Czy mog臋 co艣 jeszcze zrobi膰, 偶eby ten brzuch nie robi艂 si臋 taki twardy? Ju偶 mnie to dzi艣 zaczyna stresowa膰....
Du偶o odpoczywania, oszcz臋dzaj si臋 i sporo le偶...
tak jak dziewczyny pisz膮 mo偶esz bra膰 jeszcze magnez. Akurat ja mam te twardnienia od 20 tc, a obecnie 29+4 i szyjk臋 mam podobnej d艂ugo艣ci co Ty. Na mnie jako艣 ten magnez szczeg贸lnie nie dzia艂a, ale bior臋 :) m贸j lekarz m贸wi, 偶e taki jest urok niekt贸rych kobiet z tymi skurczami...
Najlepiej to tym si臋 nie stresowa膰, bo to tylko powoduje, 偶e tych twardnien b臋dzie wi臋cej...

Amnesia

Do艂膮czy艂(a)
1 Grudzie艅 2017
Post贸w
646
Rozwi膮zania
0
No i wczoraj pad艂am, a moje dziecko w nocy ju偶 na n贸偶kach wo艂a "je艣膰 mama". Przychodze z jedzeniem, a ta 艣pi. No ja oszaleje. Ta moja cykrzyca co艣 dziwna, bo dzisiaj rano na czczo mia艂am 69 jak nigdy. M贸wi臋 Wam, prosto ze szpitala zachacz臋 o cukierni臋, kupi臋 blach臋 sernika i zjem za nim dojad臋 do domu. Dzisiaj si臋 wazy艂am i mam kolejny kg na minusie. Zaczynam si臋 martwi膰, ze moje dziecko jest g艂odne, a diet臋 mam 2400kcal i nic. Mo偶e gdybym podjada艂a... no przecie偶 nawet w z cukrzyc膮 cia偶ow膮 kobiety troszk臋 przybieraj膮 na wadze. Jutro jad臋 do labolatorium. Co艣 czuj臋, 偶e hemoglobina spad艂a, bo czuj臋 si臋 os艂abiona. A z tym twardnieniem, to ja chyba nigdy nie b臋d臋 wiedzie膰 czy to pupka, czy to macica, bo wczoraj ju偶 mi si臋 w g艂owie miesza艂o hehe, a dzisiaj rano znowu maly obudzi艂 mnie czkawk膮. Dzisiaj lipiec czyli dziewczyny kolejny miesi膮c sko艅czony i kolejny rozpocz臋ty. Za tydzie艅 zbrzydnie mi patrzenie na ten miesi膮c w kalendarzu, ale narazie si臋 ciesz臋 hehe. Czy Wy te偶 macie takie skurcze n贸g przed za艣ni臋ciem?

KatGde

Do艂膮czy艂(a)
22 Czerwiec 2020
Post贸w
343
Rozwi膮zania
0
No i wczoraj pad艂am, a moje dziecko w nocy ju偶 na n贸偶kach wo艂a "je艣膰 mama". Przychodze z jedzeniem, a ta 艣pi. No ja oszaleje. Ta moja cykrzyca co艣 dziwna, bo dzisiaj rano na czczo mia艂am 69 jak nigdy. M贸wi臋 Wam, prosto ze szpitala zachacz臋 o cukierni臋, kupi臋 blach臋 sernika i zjem za nim dojad臋 do domu. Dzisiaj si臋 wazy艂am i mam kolejny kg na minusie. Zaczynam si臋 martwi膰, ze moje dziecko jest g艂odne, a diet臋 mam 2400kcal i nic. Mo偶e gdybym podjada艂a... no przecie偶 nawet w z cukrzyc膮 cia偶ow膮 kobiety troszk臋 przybieraj膮 na wadze. Jutro jad臋 do labolatorium. Co艣 czuj臋, 偶e hemoglobina spad艂a, bo czuj臋 si臋 os艂abiona. A z tym twardnieniem, to ja chyba nigdy nie b臋d臋 wiedzie膰 czy to pupka, czy to macica, bo wczoraj ju偶 mi si臋 w g艂owie miesza艂o hehe, a dzisiaj rano znowu maly obudzi艂 mnie czkawk膮. Dzisiaj lipiec czyli dziewczyny kolejny miesi膮c sko艅czony i kolejny rozpocz臋ty. Za tydzie艅 zbrzydnie mi patrzenie na ten miesi膮c w kalendarzu, ale narazie si臋 ciesz臋 hehe. Czy Wy te偶 macie takie skurcze n贸g przed za艣ni臋ciem?
Mia艂am, ale wprowadzi艂am sobie wap艅, potas i magnez w wi臋kszych dawkach. Musisz mie膰 niedobory. Bierzesz witaminy i minera艂y?

Amnesia

Do艂膮czy艂(a)
1 Grudzie艅 2017
Post贸w
646
Rozwi膮zania
0
Mia艂am, ale wprowadzi艂am sobie wap艅, potas i magnez w wi臋kszych dawkach. Musisz mie膰 niedobory. Bierzesz witaminy i minera艂y?
Ja tylko magnez i mama dha+ i tyle... moze faktycznie cos jeszcze trzeba bra膰. Bo za nim zasn臋, to musz臋 po l贸zku maraton zrobi膰 tak mnie te skurcze denerwuj膮. Taki zwyk艂y wap艅 wystarczy? A potas?

KatGde

Do艂膮czy艂(a)
22 Czerwiec 2020
Post贸w
343
Rozwi膮zania
0
Ja tylko magnez i mama dha+ i tyle... moze faktycznie cos jeszcze trzeba bra膰. Bo za nim zasn臋, to musz臋 po l贸zku maraton zrobi膰 tak mnie te skurcze denerwuj膮. Taki zwyk艂y wap艅 wystarczy? A potas?
Stary sprawdzony aspargin jest najlepszy, nawet w szpitalu go podaj膮. Podstawa to r贸wnowaga sodowo-potasowa, wap艅 (mleczan wapnia kup najlepiej z Wit C- witamina C wspomaga budow臋 w艂贸kien kolagenu) i magnez bez tych sk艂adnik贸w mi臋艣nie nie funkcjonuj膮 prawid艂owo.
Strasznie chudniesz. Na sto procent masz niedobory wszystkiego.

reklama

KatGde

Do艂膮czy艂(a)
22 Czerwiec 2020
Post贸w
343
Rozwi膮zania
0
Ja bior臋 znacznie wi臋cej. Minera艂y i witaminy akurat wybra艂am falvitMama (wi臋kszo艣膰 i tak ma s艂ab膮 wch艂anialno艣膰), duphaPregna DHA (Wit D si臋 z niego nie wch艂onie za nic), vigantol (najlepsza forma witaminy D bior臋 4 tys IU D3), magne B6 forte (jedyna dost臋pna powszechnie wchlanialna forma uznana jako lek), tran (bior臋 tak 偶eby na dzie艅 pobra膰 1g DHA). Oraz non stop kwas foliowy w formie metylowanej.

Du偶o? Du偶o. Mam ubog膮 diet臋. I w badaniach non stop niedobory minera艂贸w, Wit D. Wi臋kszo艣膰 suplement贸w diety jest wydalana nie wch艂aniana. To akurat m贸j konik.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
neithpce Nisko osadzone dziecko - 16 tyg - twardnienie i b贸l brzucha, plec贸w - ma艂y brzuch :( Ci膮偶a, por贸d, po艂贸g 3
kamila12348 Dziwny b贸l brzucha Potrzebuj臋 porady 5
Elencza B贸l piersi- karmienie roczniaka Potrzebuj臋 porady 9
K Czy to normalne? 38tc Ci膮偶a, por贸d, po艂贸g 5
V B贸l jajnik贸w i miednicy w 4 tyg ci膮偶y Ci膮偶a, por贸d, po艂贸g 32
O B贸l Potrzebuj臋 porady 12
D B贸l z臋ba w ci膮偶y Ci膮偶a, por贸d, po艂贸g 14
Domi9534 B贸l w podbrzuszu Staramy si臋 23
P Staramy sie Staramy si臋 25
J B贸l podbrzusza i krocza na pocz膮tku ci膮偶y Potrzebuj臋 porady 6
A B贸l jajnika po owulacji Potrzebuj臋 porady 77
B Kuj膮cy b贸l brzucha po prawej stronie Potrzebuj臋 porady 5
A Plamienie, b贸l brzucha w 2. trymestrze Ci膮偶a, por贸d, po艂贸g 23
D B贸l podbrzusza Ci膮偶a, por贸d, po艂贸g 3
B B贸l plec贸w w 5 msc ci膮偶y - jak sobie radzicie? Ci膮偶a, por贸d, po艂贸g 7
angelika.zima5 B贸l krzy偶a w 11tc Potrzebuj臋 porady 5
Monika2107 B贸l i sw臋dzenie piersi Potrzebuj臋 porady 2
U B贸l nadbrzusza Ci膮偶a, por贸d, po艂贸g 5
A Objawy po 艂y偶eczkowaniu Poronienia 7
N 35 tc b贸l podbrzusza Potrzebuj臋 porady 5
K B贸l podbrzusza przy wysi艂ku Potrzebuj臋 porady 4
Blanca86 B贸l po 艂y偶eczkowaniu Poronienia 3
S酶de85 Karmienie piersia - utrzymuj膮cy sie b贸l Potrzebuj臋 porady 12
A B贸l podbrzusza na pocz膮tku ci膮偶y Potrzebuj臋 porady 12
K B贸l brzucha po prawej stronie Potrzebuj臋 porady 5
Patrycja35 Cc-b贸l kregos艂upa po znieczuleniu Potrzebuj臋 porady 10
M B贸l podbrzusza Potrzebuj臋 porady 5
Dominika232019 Ci膮偶a i ostry b贸l brzucha Ci膮偶a po poronieniu 2
Kamy_czek Strata w 23 tygodniu... I ogromny b贸l i niedowierzanie Ci膮偶a, por贸d, po艂贸g 55
A B贸l w trakcie stosunku po porodzie Potrzebuj臋 porady 12
N b贸l brzucha 27 tc Potrzebuj臋 porady 3
R B贸l brzucha, i inne. Potrzebuj臋 porady 8
K Potworny B贸l krocza w 21tc...czy kto艣 tak mia艂?:(( Potrzebuj臋 porady 16
K Dobry Ginekolog Warszawa??!!! Czy kto艣 mo偶e poleci膰? Potrzebuj臋 porady 8
J B贸l ucha w ci膮偶y. Ci膮偶a, por贸d, po艂贸g 8
Paulina.zen Sposoby na b贸l g艂owy Ci膮偶a, por贸d, po艂贸g 3
Dmalw 19 TC - rwanie i b贸l krocza Potrzebuj臋 porady 4
I B贸l piersi i brodawek przy karmieniu Potrzebuj臋 porady 11
O B贸l g艂owy w 16 tyg ci膮偶y Potrzebuj臋 porady 4
KociTata B贸l brzucha u niemowlaka Potrzebuj臋 porady 19
I Heparyna/clexan b贸l Ci膮偶a, por贸d, po艂贸g 6