reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Nie jestem duzo dalej od Ciebie bo 25+3 i tez nie mam pojęcia czy to normalne. Wiem ze wszystko rośnie, rozciaga sie i nie ma mozliwosci zeby caly czas czuc sie tak samo ale przy naszych szyjkach nowe odczucia budzą niepokój😞
Ktoś tu miał dziecko w kanale jeszcze wcześniej niż Wy... Zgłosić się! Raz dwa 😜
 
Na to liczę i myślę że sam tak łatwo nie wyjdzie 😜 zastanawiam się tylko czy to będzie dla mnie bezpieczne. Młody już waży około 3300g (plus minus błąd USG). W 40tc może być dość duży a ja z tym sercem...
No tak to może naturalnie być ciężko.... chodź mówią ze do końca nie reguły może ładnie się ułoży i pójdzie gładko ✊🏻😁
 
Ale zrobiłam maraton aż mi spodnie pod lidlem strzeliły i to centralnie na tyłku. Jak gdzies znajdziecie zdjecie kobiety w ciazy pod lidlem z rozdartymi spodniami na zapleczu to będę ja. No córka mi ze sklepu nawiała i musiałam za nią po parkingu biegać. Ja, jako kaczka i mój nieporadny, mały krasnal. Przyjeżdżam do domu i czuję jedzenie. "Niucham" od wejścia, wchodzę do salonu, a tam mój kochany mąż na kanapie i obiad na blacie w kuchni. Ale mi zrobił niespodziankę! Do tego zapomniałam, ze mam spodnie rozdarte i tak chodziłam prawie godzinę, a ten nic nie powiedział tylko się zemnie śmiał i powiedział, ze bez niego zamieniłam się w kloszarda 🤨
Już dawno nie jadłam niczego na wynos i odziwo cukier 97 po takim obiedzie z restauracji bez liczenia kcal. Moze mi odpuści trochę to dziadostwo 😔 jestem szczęśliwa i teraz leżę. Lężę i się nie ruszam, wreszcie trochę odetchnę.

Dziewczyny macie jakieś sposoby na swędzącą skorę na brzuchu? Ja już się wszystkim smaruje a, a teraz zauważyłam, ze mam rozstęp od piersi po łono. Jedena, wielka rysa jak na samochodzie 😫
Aaaaaaa rozstęp!
Boję się ich!
Ja od 6tc robię tak. Peeling enzymatyczny (by nie trzeć brzucha tylko spłukać, taki do twarzy), myju myju i...
Mgiełka z bielendy sexi mama, jakieś serum na rozstępy zazwyczaj coś z Rossmana z promocji ale najważniejsze olejki! Olejki kupuje w Rossmanie z Venus tylko patrz bez konserwantów, tłoczone na zimno! ( I po użyciu do lodówki) z konopi+awokado+rycynowy i sama je mieszam w butelce. To jest najlepsze. Rano. Wieczorem, ale przed USG nic nie daje bo podobno tłuszcz zakłóca obraz.
Serio te olejki i oliwki dla matek w ciąży mają głównie parafinę i wypełniacze
 
Aaaaaaa rozstęp!
Boję się ich!
Ja od 6tc robię tak. Peeling enzymatyczny (by nie trzeć brzucha tylko spłukać, taki do twarzy), myju myju i...
Mgiełka z bielendy sexi mama, jakieś serum na rozstępy zazwyczaj coś z Rossmana z promocji ale najważniejsze olejki! Olejki kupuje w Rossmanie z Venus tylko patrz bez konserwantów, tłoczone na zimno! ( I po użyciu do lodówki) z konopi+awokado+rycynowy i sama je mieszam w butelce. To jest najlepsze. Rano. Wieczorem, ale przed USG nic nie daje bo podobno tłuszcz zakłóca obraz.
Serio te olejki i oliwki dla matek w ciąży mają głównie parafinę i wypełniacze
A smarujesz brzuch bo chyba przy szyjce nie wolno?
 
Uwierz zazdroszczę tego w jakim etapie jesteś ze juz czekasz na maleństwo szczęśliwie i że możesz tak szaleć ❤

Nie masz czego zazdrościć, bo zazdroszczę Wam, ze mozecie do terminu leżeć, tak jak chcecie, a ja zostałam sama i musiałam sobie jakoś radzić i caly czas czułam strach, ze tym wszystkim tylko dziecku zaszkodzę. I nadal się martwię, ze tak jest, bo w sobotę kończę dopiero 36 tyg, a gdzie 38 tydzień eh... bądż spokojna! Naprawdę wszystko będzie dobrze. Ja przed każdą wizytą jestem źle nastawiona od 23 tyg, a po wizycie muszę żyć dalej heh. Teraz to i ja wreszcie będę leżeć, bo mąż w domu. To jest dopiero komfort psychiczny. Może donoszę do 38tyg. Leżeć i odpoczywać, bo potem będziecie chciały, a dzidzia nie da 🥰
 
Aaaaaaa rozstęp!
Boję się ich!
Ja od 6tc robię tak. Peeling enzymatyczny (by nie trzeć brzucha tylko spłukać, taki do twarzy), myju myju i...
Mgiełka z bielendy sexi mama, jakieś serum na rozstępy zazwyczaj coś z Rossmana z promocji ale najważniejsze olejki! Olejki kupuje w Rossmanie z Venus tylko patrz bez konserwantów, tłoczone na zimno! ( I po użyciu do lodówki) z konopi+awokado+rycynowy i sama je mieszam w butelce. To jest najlepsze. Rano. Wieczorem, ale przed USG nic nie daje bo podobno tłuszcz zakłóca obraz.
Serio te olejki i oliwki dla matek w ciąży mają głównie parafinę i wypełniacze

Ja mam polowę tego co piszesz, a rozstęp wystrzelił, bo to chyba taka natura ale spróbuję Twojej metody no inaczej lipa 😣
 
reklama
Kurde, jutro wstanę i bedę cała popękana jak moje spodnie i czerwona od drapania jak tyłek pawiana 😓
Nieeee, eh... Wszystko przez ten zakaz dotykania brzucha. Uh... Ale nie wiem co Ci poradzić na swędzenie. A może oliwka polej sobie brzuch po kąpieli jeszcze na mokra skórę? Ja tak robię, prysznic i potem polewam brzuch olejkiem. Bez masowania, chyba że przelecę po brzuchu szybko i delikatnie. Czekam troszkę. I się dopiero wycieram ręcznikiem. W sumie narazie mnie nie swędzi. Może spróbuj 😊

Wiecie dziewczyny, tak jak KatGde pisze, nie przesadzajmy. Też dużo zależy od tego jaka jest jednak ta szyjka. Bo ja przy swoich 7 mm trochę jednak się boję smarować. Dlatego tylko polewam olejkiem i ewentualnie szybko rozsmarowuję. Mam kilka produktów przeciw rozstępom (zapas zrobiony na całą ciążę), w pierwszej się smarowalam kilka razy dziennie. A i tak rozstepy mi się zrobiły po porodzie jak macica się szybko obkurczała. A teraz boję się jednak. Ale jak mi strzeli jakiś 36 tydzień to wysmaruję wszystko chyba z zapasów. 🤣
 
Ostatnia edycja:
Do góry