reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

O kurczę jestem w szoku że bez żadnego zabezpieczenia tak ładnie ta szyjka wytrzymała 😯
Też jestem w szoku 😅 ale już mam powiedziane, że w drugiej ciąży zapobiegawczo zakładamy passar..
Wiesz Twoja historia napawa mnie optymizmem, że jeszcze z te minimum dwa tygodnie wyleze w domu z synkiem w brzuszku 😁 staram się w to mocno wierzyć 😊a twardniał Tobie brzuch w ciąży?
Po 30tc twardniał..I chyba z tygodnia na tydzień coraz częściej. Może porozmawiaj z lekarzem, żeby Cię wysłał do szpitala chociaż na magnez..
 
reklama
Wiesz ale jedna kawe dziennie musze wypić i to na drugie śniadanie razem ze zwykłym rogalikiem bez dodatków zamiast np: kanapki. Ja wiem jestem gluuupiaaa, zeby się o tego rogalika tak roztrzasać 😄 ale cukru mi nie podnosi, a to jednak białe pieczywo. No ja oszaleję z tą glupią chorobą. Coli to 9 miesięcy w ustach nie mialam, a moj maż na złość w lodowce, zimna sobie zawsze trzyma. Czasami lodowkę otwieram z zamkniętymi oczami. No przez tą wizyte 10 dni temu u tej pożal się lekarki chodzę taka zestesowana, bo nawet nie wiem co z lożyskiem i wodami. Ale chyba ono nie psuje się tak nagle w ciagu 4 tyg z pierwszego stopnia na trzeci eh.. a nawet gdyby to niewydolność chyba też się czymś objawia ehh.
Ale lekarzowi zrobię przyjemność po urlopie gdy zawalę go pytaniami z kartki. Gadam i piszę jak pokręcona tak się stresuje. I jeszcze sie boję, ze mnie do szpitala wsadzi. Boję sie, ze lozysko niewydolne i już tylko cc mnie czeka. Na dodatek caly czas mam ochotę na piasek i to taki mokry. Ja nie wiem cholera co to za rarytas ale jak mi lekarz dzisiaj czegos na te zachcianki nie przepisze do suplementacji, to wysle Wam zdjecie jak siedzę w dole i rozkoszuje sie zóltym mokrym piachem w ustach 🤦‍♀️

Wizyta na 15.20 czyli godzina tortury.
Ta Twoja zachcianka na piasek to hit tego forum 😉😁
 
Czyli ten tydzień to tydzień trzymania kciuków! Wierze, że wyjdziecie zadowolone po wizytach 😊

Mam pytanie, czy Wasze brzuchy też z rana są mniejsze, a wieczorem wyglądają jak piłki i są napięte? Ja się cały czas boję, że u mnie, to przez mało wodzie eh
Tez tak mam, a moze to od jedzenia i leżenia??? Przez noc nie jemy i rano jest ok a po calym dniu oszczędzania jakas masakra. Ja jak mam robic wiecej czynnosci higienicznych typu mycie glowy to robie to zaraz po wstaniu, jeszcze nawet przed śniadaniem żeby bylo mi lżej 😊
 
Też jestem w szoku 😅 ale już mam powiedziane, że w drugiej ciąży zapobiegawczo zakładamy passar..

Po 30tc twardniał..I chyba z tygodnia na tydzień coraz częściej. Może porozmawiaj z lekarzem, żeby Cię wysłał do szpitala chociaż na magnez..
Wiesz rozmawiałam z nim o tym i stwierdził, że na razie nie ma to sensu wg niego...dodał jeszcze buscopan do magnezu który biore. Jak w sobotę powiedział szyjka skróciła się do 2 cm, ale jeszcze nie rodzę. Pozostaje mi wierzyć, że wytrzymam jeszcze trochę...
 
Kurde nie dość że mam szyjke 3,5 cm ze szwem, czyli wg mnie jest ok, to I tak będę leżeć do końca w szpitalu... Nawet do toalety I na mycie mam nie wstawać... Chyba trochę dramatyzują.. udało mi się wywalczyć wizyty męża 😉 dobrze że jest netflix 🤪
To szyjke masz ekstra i aż dziwne ze nawet do lazienki nie pozwalają wstawac, ale przynajmniej robią co mogą żeby wszystko bylo ok. Szkoda ze malo jest takich szpitali a raczej personelu
 
Moje dzieci w domu tak mnie wnerwiają, że nie mogę już wytrzymać. Młodsza bez przerwy jęczy a już mam uczulenie jak to słyszę. Wyszłam z domu i chciałabym już nie wracać!
 
Dziewczyny jestem w 25 tc, 3 tyg temu okazało się, że szyjka się skraca. Miałam lekkie bóle brzucha jak miesiączkowe kilka razy dziennie, później doszły bóle pleców. Okazało się, że szyjka skróciła się z 4,4 do 3,5 cm. Od dwóch tyg biorę luteinę dwa razy dziennie i generalnie więcej odpoczywam. Czy u Was luteina zahamowała skracanie szyjki? Wizytę kontrolną mam we czwartek i trochę się stresuje.
To chyba zalezy od organizmu, niektórym sie skrocila ale pozniej juz stala w miejscu a niektorym szla dalej. Na pewno jesli bedzie sie skracala to założą Ci jakies dodatkowe zabezpieczenie takze sie nie stresuj bedzie dobrze. Czyli jestes juz kolejna z wizytą w tym tygodniu. Ale bedziemy mialy relacji ....😉
 
Wiesz rozmawiałam z nim o tym i stwierdził, że na razie nie ma to sensu wg niego...dodał jeszcze buscopan do magnezu który biore. Jak w sobotę powiedział szyjka skróciła się do 2 cm, ale jeszcze nie rodzę. Pozostaje mi wierzyć, że wytrzymam jeszcze trochę...
Trochę szkoda bo moja lekarka mówiła że magnez nie tylko wpływa na mnie ale też w jakiś sposób zabezpiecza dziecko 🤔 tak czy siak wg mnie z taką szyjką wytrwacie dłużej niż do 34tc ;) wiem, że to ogromny stres ale postaraj się zająć czymś głowę i zleci raz dwa ;)
 
reklama
Trochę szkoda bo moja lekarka mówiła że magnez nie tylko wpływa na mnie ale też w jakiś sposób zabezpiecza dziecko 🤔 tak czy siak wg mnie z taką szyjką wytrwacie dłużej niż do 34tc ;) wiem, że to ogromny stres ale postaraj się zająć czymś głowę i zleci raz dwa ;)
Zgadza się - podaje się jakaś specjalna odmianę magnezu (chyba siarczan magnezu) przy zagrożeniu porodem przedwczesnym, aby zapobiec porażeniu mozgowemu u wcześniaków. Mówił o tym w wywiadach prof. Huras, jak urodziły się szescioraczki w Krk. Tez o tym słyszałam
 
Do góry