reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Gosia903488

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Hmm ja zawsze jak wstane czy siądę to automatycznie brzuch na dole robi się twardszy i czuję trochę taką ciężkość, napięcie, ale powyżej pępka jest normalny miękki.. ale to chyba nie to?
Zerknij sobie, gdzie powinno znajdować się dno macicy w Twoim tygodniu. Stawiam, że gdzieś w okolicy pępka (24 tc), więc powyżej nie ma się co napinać jeszcze, stąd te twardnienia są na początku w dole.

reklama

Gosia903488

Rozwiązania
0
A co wasi lekarze mówią wam na temat koronawirusa? Mój lekarz akurat odpowiada za kobiety w ciąży ze stwierdzonym zakażeniem koronawirusem w malopolsce w Szpitalu Uniwersyteckim i ogólnie na ostatniej wizycie był załamany bo już ma 12 przypadek Pani w ciąży z dodatnim testem i mu płaczą w telefon. Mi od początku (od marca) zalecał nie wychodzić z domu i izolować się od ludzi (nie tylko przez szyjkę, ale przez tego wirusa), i teraz był strasznie załamany, bo mówi ze wszystkim swoim pacjentkom w ciąży zaleca izolacje, aż do rozwiązania, a one chodzą po galeriach i weselach. I ze teraz już ma dość psychicznie tych Pan, które same sobie są winne - bo chodziły będąc s ciąży na wesela i na kawy do koleżanek, które wróciły z zagranicy codziennie na kawę. Mówił, ze teraz jak maja dodatni test to nie mogą chodzić na wizyty do swojego lekarza, ciąże maja prowadzone w Szpitalu Ubiwerysteckim przez oddelegowanych lekarzy, musza tu dojeżdżać na wizyty i maja totalna izolacje. Ciekawa jestem jsk to jest u was...
Ja od czasu epidemii nie wyszłam w ogóle "z domu" poza teren 2-3 ulic (paczkomat). 2-3 razy byłam w sklepie, córki od pół roku nie puszczamy do przedszkola. Mój mąż pracuje jako kryminalny i tak jest dla nas zagrożeniem, bo styka się z różnymi ludźmi, więc całą resztę ograniczamy. Zero wyjść, zero restauracji, imprez rodzinnych. Odwiedza nas tylko najbliższa rodzina. W placówce, w której ja i @Annszul prowadzimy ciążę od początku wdrożono rygor i jest utrzymany do tej pory (temperatura, maska, dystans społeczny). W szpitalu to już wiecie jak jest, bo tu pisałyśmy - test na covid, do czasu wyniku izolatka. Wyjazd do lekarza to mój jedyny wyjazd poza dom, gdzie widzę obcych ludzi.
Ale znam już nawet jedną ciężarną celebrytkę z reklamy sieci komórkowej, u której potwierdzono zakażenie, więc widać, jakie ryzyko stwarza "otwarcie" się i latanie po mieście.
Wiecie czasem działa psychika, że jak się było zamkniętym przez te kilka tygodni, to trzeba teraz nadrobić, ale podziwiam, że kobiety chcą narażać zdrowie swoje i nienarodzonych dzieci, żeby iść do restauracji albo na zakupy. Wesele kiepsko, ale też bym nie poszła.
Lekarzom po stokroć współczuję. W Warszawie przy Centrum Zdrowia Dziecka 3/4 kolejki do testów to niestety ciężarne...

Annszul

Rozwiązania
0
A co wasi lekarze mówią wam na temat koronawirusa? Mój lekarz akurat odpowiada za kobiety w ciąży ze stwierdzonym zakażeniem koronawirusem w malopolsce w Szpitalu Uniwersyteckim i ogólnie na ostatniej wizycie był załamany bo już ma 12 przypadek Pani w ciąży z dodatnim testem i mu płaczą w telefon. Mi od początku (od marca) zalecał nie wychodzić z domu i izolować się od ludzi (nie tylko przez szyjkę, ale przez tego wirusa), i teraz był strasznie załamany, bo mówi ze wszystkim swoim pacjentkom w ciąży zaleca izolacje, aż do rozwiązania, a one chodzą po galeriach i weselach. I ze teraz już ma dość psychicznie tych Pan, które same sobie są winne - bo chodziły będąc s ciąży na wesela i na kawy do koleżanek, które wróciły z zagranicy codziennie na kawę. Mówił, ze teraz jak maja dodatni test to nie mogą chodzić na wizyty do swojego lekarza, ciąże maja prowadzone w Szpitalu Ubiwerysteckim przez oddelegowanych lekarzy, musza tu dojeżdżać na wizyty i maja totalna izolacje. Ciekawa jestem jsk to jest u was...
W przychodni, do której chodzę są od początku wprowadzone maseczki i ankiety wraz z pomiarem temperatury. A na badania krwi w laboratorium, to chodzi się na konkretną godzinę (muszę się zawsze zapisać telefonicznie).
A tak ogólnie od początku epidemii uważamy z mężem. Tylko on od marca robił zakupy, do mają nie widywaliśmy się z rodzinami (mamami i braćmi). Dopiero teraz mój brat często do Nas wpada, ale on też uważa. Generalnie uważamy na siebie, ja i tak siedzę tylko w domu, a mąż pracuje zdalnie od początku epidemii.
Dziwię się kobietom w ciąży, które tak wszędzie chodzą, zwłaszcza na wesela, które są teraz głównym źródłem rosnących zakażeń. Mam nadzieję, że Nas nie dotknie to i będzie dobrze 😉

Krajka

Rozwiązania
0
Heeej. W ten piękny dzionek oznajmiam Wam że dziś stuknęło 30+0 😍🤗 Aaaaa!!!! Z tej ekscytacji nie wiem jak żyć 😁💃
9 tygodni leżenia za mną. Jeszcze 6 i będzie najbezpieczniej a 8 to szczyt marzeń, ale mam nadzieję do osiągnięcia 👍

Ale...
Coś mnie dziś brzuch pobolewa od rana 😑 chyba wczoraj za dużo chodziłam wieczorem. Bo mi dziecko coś zaczęło rozkładać ze stanem podgorączkowym i musiałam się nim zająć konkretniej, bo nie ma to jak mama w chorobie. ❤ Mam nadzieję, że dziś poleżę i przejdą wszelkie dolegliwości...

A jak u Was? Jak tam w tych szpitalach? Jak się czujecie?

Monikacyganiocha

Rozwiązania
0
Ja nadal nie urodzilam, chodź czop odchodzi już z krwią niedługo będą mnie badać. W nocy miałam skurcze co 10 minut ale jakieś takie delikatne potem przeszło. Dziś mam ostatni dzień żeby urodzić. Nie chce rodzić po oxy!!!!! 😭

Monikacyganiocha

Rozwiązania
0
Albo dziewczyny poopowiadajcie mi trochę abym się uspokoiła . Bo tu w szpitalu każdy mówi że po kroplowce to straszny bol jest😔

reklama

Krajka

Rozwiązania
0
Ja nadal nie urodzilam, chodź czop odchodzi już z krwią niedługo będą mnie badać. W nocy miałam skurcze co 10 minut ale jakieś takie delikatne potem przeszło. Dziś mam ostatni dzień żeby urodzić. Nie chce rodzić po oxy!!!!! 😭
Mówią, że jak z krwią to już bardzo blisko porodu. Możesz chodzić? Może warto się trochę pogimnastykować 😉 szkoda, że ustały te skurcze. A masz tam jakieś rozwarcie? W sumie jak Cię zaraz zbadają to się dowiemy
😉 Mogliby Cię tam jeszcze raz rozmasować porządnie.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
neithpce Nisko osadzone dziecko - 16 tyg - twardnienie i ból brzucha, pleców - mały brzuch :( Ciąża, poród, połóg 3
D Ból po owulacji Potrzebuję porady 4
P Ciąża ból żołądka Ciąża, poród, połóg 7
A Blizna na szyjce macicy po pierwszym porodzie, a drugi poród Ciąża, poród, połóg 1
O Ból podbrzusza po ovitrelle Staramy się 0
Marzena_29 Ból brzucha :/ Potrzebuję porady 13
N Nacięcie krocza po porodzie co polecacie na ból Potrzebuję porady 5
kamila12348 Dziwny ból brzucha Potrzebuję porady 5
Elencza Ból piersi- karmienie roczniaka Potrzebuję porady 9
K Czy to normalne? 38tc Ciąża, poród, połóg 5
V Ból jajników i miednicy w 4 tyg ciąży Ciąża, poród, połóg 32
O Ból Potrzebuję porady 12
D Ból zęba w ciąży Ciąża, poród, połóg 14
Domi9534 Ból w podbrzuszu Staramy się 23
P Staramy sie Staramy się 25
J Ból podbrzusza i krocza na początku ciąży Potrzebuję porady 6
A Ból jajnika po owulacji Potrzebuję porady 77
B Kujący ból brzucha po prawej stronie Potrzebuję porady 5
A Plamienie, ból brzucha w 2. trymestrze Ciąża, poród, połóg 23
D Ból podbrzusza Ciąża, poród, połóg 3
B Ból pleców w 5 msc ciąży - jak sobie radzicie? Ciąża, poród, połóg 7
angelika.zima5 Ból krzyża w 11tc Potrzebuję porady 5
Monika2107 Ból i swędzenie piersi Potrzebuję porady 2
U Ból nadbrzusza Ciąża, poród, połóg 5
Ania936 Objawy po łyżeczkowaniu Poronienia 7
N 35 tc ból podbrzusza Potrzebuję porady 5
K Ból podbrzusza przy wysiłku Potrzebuję porady 4
Blanca86 Ból po łyżeczkowaniu Poronienia 3
Søde85 Karmienie piersia - utrzymujący sie ból Potrzebuję porady 12
A Ból podbrzusza na początku ciąży Potrzebuję porady 12
K Ból brzucha po prawej stronie Potrzebuję porady 5
Patrycja35 Cc-ból kregosłupa po znieczuleniu Potrzebuję porady 10
M Ból podbrzusza Potrzebuję porady 5
Dominika232019 Ciąża i ostry ból brzucha Ciąża po poronieniu 2
Kamy_czek Strata w 23 tygodniu... I ogromny ból i niedowierzanie Ciąża, poród, połóg 55
A Ból w trakcie stosunku po porodzie Potrzebuję porady 12
N ból brzucha 27 tc Potrzebuję porady 3
R Ból brzucha, i inne. Potrzebuję porady 8
K Potworny Ból krocza w 21tc...czy ktoś tak miał?:(( Potrzebuję porady 16
K Dobry Ginekolog Warszawa??!!! Czy ktoś może polecić? Potrzebuję porady 7
J Ból ucha w ciąży. Ciąża, poród, połóg 8
Paulina.zen Sposoby na ból głowy Ciąża, poród, połóg 3
Dmalw 19 TC - rwanie i ból krocza Potrzebuję porady 4
I Ból piersi i brodawek przy karmieniu Potrzebuję porady 11
O Ból głowy w 16 tyg ciąży Potrzebuję porady 4
KociTata Ból brzucha u niemowlaka Potrzebuję porady 19
I Heparyna/clexan ból Ciąża, poród, połóg 6