reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Bardzo współczuje Ci straty... sama jestem w ciąży bliźniaczej w której non stop są jakieś komplikacje. Od samego początku raczej nie nastawiali mnie pozytywnie. Walczę teraz o Każdy dzień, o każdy tydzień i tak jak mówisz, stres jest niewyobrazalny. Ale trzeba wierzyć ze damy radę.
powiem Wam dziewczyny, ze jak leżę tu w szpitalu, niby głowa lżejsza bo wiem ze jestem pod kontrolą, ale ile się tu nasłuchałam o roznych przypadkach to moje... najlepiej po prostu skupiać się na tych szczęśliwych zakończeniach i wierze ze nas wszytskie one czekają!!
Leżałam przez 3 tygodnie w szpitalu więc doskonale wiem o czym mówisz. Matki po poronieniu z tymi w 39 TC oczekującymi na szczęśliwe rozwiązanie. Od momentu uslyszenia o ciąży bliźniaczej slysze- ja nie zajmuje się ciążami mnogimi , znajdzie Pani innego lek. Prowadzącego; następny mówi to słusznie że Pani jest smutna , c.blizniacza jest bardzo trudna ; jeszcze lata temu - nie życzę Pani ciąży bliźniaczej. Te słowa , w zależności od kobiety , ale u mnie padły na podatny grunt, za 30 tyg. nikt mi nie powiedział że będzie dobrze, tylko może..., Wszystko teoretycznie, niepewnie, zero pkt zaczepienia. Mój lek. Jest wspaniały - ratuje druga dzidzie jak może , ale psychologicznie ...radzi psychiatre,psychologa ...ja na dnie . Byłam u psycholog - powiedziała mi coś co mi pomogło, uświadomiła mi , że przez te komplikacje , ja tylko czekam na źle wieści , czekam że podzieli los siostry , że się poddałam , że z 2 dzieckiem coś się stanie , nie skupiam się nad tym , że 2 dziecko żyje , zdrowe, jest szansa I ROBIE WSZYSTKO CO W MOJEJ MOCY , ZEBY PRZYSZLA NA ŚWIAT SZCZESLIWIE. Reszta jest niezależna od nas. Oby nam się udało , bardziej już ściskać kciuków nie mogę...
 
reklama
Cieszymy się razem z Tobą 😊 Ja, póki co wyliczam do 25tego tygodnia! Dzis dopiero 24ty... 😟 Ale dziś miałam badanie doppchwowe usg + usg dziecka. Mała waży 660g, a szyjka niby 27mm. Ostatnio - 2 tyg temu wyszla im 14mm. Zglupiec idzie naprawde.
Długość bardzo dobra - dobrze wróży , jeśli szyjka zaciska sie , zamyka na wyższe parametry to znaczy , że jest w niej jakiś proc. wydolności. Mój lek. mówi , że to cyt "struktura dynamiczna" i trzeba się cieszyć jak się zaciskska in plus. Dobrze jest👍
 
Leżałam przez 3 tygodnie w szpitalu więc doskonale wiem o czym mówisz. Matki po poronieniu z tymi w 39 TC oczekującymi na szczęśliwe rozwiązanie. Od momentu uslyszenia o ciąży bliźniaczej slysze- ja nie zajmuje się ciążami mnogimi , znajdzie Pani innego lek. Prowadzącego; następny mówi to słusznie że Pani jest smutna , c.blizniacza jest bardzo trudna ; jeszcze lata temu - nie życzę Pani ciąży bliźniaczej. Te słowa , w zależności od kobiety , ale u mnie padły na podatny grunt, za 30 tyg. nikt mi nie powiedział że będzie dobrze, tylko może..., Wszystko teoretycznie, niepewnie, zero pkt zaczepienia. Mój lek. Jest wspaniały - ratuje druga dzidzie jak może , ale psychologicznie ...radzi psychiatre,psychologa ...ja na dnie . Byłam u psycholog - powiedziała mi coś co mi pomogło, uświadomiła mi , że przez te komplikacje , ja tylko czekam na źle wieści , czekam że podzieli los siostry , że się poddałam , że z 2 dzieckiem coś się stanie , nie skupiam się nad tym , że 2 dziecko żyje , zdrowe, jest szansa I ROBIE WSZYSTKO CO W MOJEJ MOCY , ZEBY PRZYSZLA NA ŚWIAT SZCZESLIWIE. Reszta jest niezależna od nas. Oby nam się udało , bardziej już ściskać kciuków nie mogę...
A ty leżysz cały czas czy funkcjonujesz w miarę normalnie? 🙂 Jakie leki bierzesz 🙂? masz skurcze 🙂? 30 tydzień to już naprawdę bardzo ładnie 🙂 a ile mała waży :)?
 
Ostatnia edycja:
Ja właśnie jestem po badaniu. Szyjka przez noc z 7 na 9 ale pojawiło się małe rozwarcie. Dostanę sterydy na płuca dla małej, bo jest ryzyko przedwczesnego porodu. Ale niestety też mi powiedzieli, że nie jest kolorowo.
Dla nich w szpitalu nigdy nie jest kolorowo. Ja, gdy widze ich miny przy obchodzie, to mam wrazenie, ze do nich dociera tylko ten najgorszy scenariusz i chyba wolą na taki nas przygotowywac... 🥴 A przeciez tyle dziewczyn tutaj na forum rodzi w terminie! Ktory masz teraz tydzien, ze sterydy ci juz podaja?
 
Długość bardzo dobra - dobrze wróży , jeśli szyjka zaciska sie , zamyka na wyższe parametry to znaczy , że jest w niej jakiś proc. wydolności. Mój lek. mówi , że to cyt "struktura dynamiczna" i trzeba się cieszyć jak się zaciskska in plus. Dobrze jest👍
Dziękuję za slowa pociechy 😘 Ja tak bardzo bym chciala juz byc ja wy, w 30tym tygodniu!!!
 
[QUOTE="Nana9898, post: 20025044,

A ty leżysz cały czas czy funkcjonujesz w miarę normalnie? 🙂 Jakie leki bierzesz 🙂? masz skurcze 🙂? 30 tydzień to już naprawdę bardzo ładnie 🙂 a ile mała waży :)?
[/QUOTE]
Głównie leżę- teraz z pupa do gory. Odrobinę chodzę po domu - do kuchni , wc. Jak dłużej stoję , brzuch mi się stawia - gorzej się czuje. Mąż sprząta ( staram się nie patrzeć na jakość 😶😎😉😉). Skurcze mam takie przepowiadające - słabe, chwilowe, max 5-7 dziennie,niebolesne.
Niestety mała bardzo nisko i majstruje w okolicach szwu ...🙄
Leki...clexan w brzuch, progesteron 2x200mg , nospa, magnes, prenatal Duo Plus dha 900 mg, dziś dietetyk i decyzja o insulinie ( cukry ranne 93-101) .
Waga z 28 TC. Prawie 1200g. Jutro kolejne ważenie 🙂
Macie tak , że małe sa są bardzo aktywne, kopniaki bolesne ? Brzuch faluje jak statek na morzu ? 😏
 
[QUOTE="Nana9898, post: 20025044,

A ty leżysz cały czas czy funkcjonujesz w miarę normalnie? 🙂 Jakie leki bierzesz 🙂? masz skurcze 🙂? 30 tydzień to już naprawdę bardzo ładnie 🙂 a ile mała waży :)?
Głównie leżę- teraz z pupa do gory. Odrobinę chodzę po domu - do kuchni , wc. Jak dłużej stoję , brzuch mi się stawia - gorzej się czuje. Mąż sprząta ( staram się nie patrzeć na jakość 😶😎😉😉). Skurcze mam takie przepowiadające - słabe, chwilowe, max 5-7 dziennie,niebolesne.
Niestety mała bardzo nisko i majstruje w okolicach szwu ...🙄
Leki...clexan w brzuch, progesteron 2x200mg , nospa, magnes, prenatal Duo Plus dha 900 mg, dziś dietetyk i decyzja o insulinie ( cukry ranne 93-101) .
Waga z 28 TC. Prawie 1200g. Jutro kolejne ważenie 🙂
Macie tak , że małe sa są bardzo aktywne, kopniaki bolesne ? Brzuch faluje jak statek na morzu ? 😏
[/QUOTE]
Mój też uwielbia grzebać na dole jeszcze jak przekopie mi brzuch to czesto po tym mam odrazu skurcz 🙂
 
U mnie dziewczyny ciąża bliźniacza, od początku stres, ponieważ w 7tc silne krwawienie, które okazało się krwiakiem. W 22tc szyjka 22mm i tydz później miałam już pessar. Od ok 20 tc skurcze, leżałam w szpitalu tydzień, podawano mi magnez. Wtedy też słyszałam co chwilę żeby jak najwięcej leżeć, w domu nic nie robić, że jak odnoszę ciążę do 30tc to będzie cud. A mając w domu pod opieką 3-latke nie da się leżeć cały czas. Obecnie jestem w 36tc i praktycznie wcale nie leżę. Szczerze to czekam aż zacznie się akcja, chciałabym już urodzić, bo po prostu jest mi już ciężko.
Wierze że i Wy dacie radę i szczęśliwie donosicie Maluchy do bezpiecznego terminu :)
 
reklama
[QUOTE="Nana9898, post: 20025044,

A ty leżysz cały czas czy funkcjonujesz w miarę normalnie? [emoji846] Jakie leki bierzesz [emoji846]? masz skurcze [emoji846]? 30 tydzień to już naprawdę bardzo ładnie [emoji846] a ile mała waży :)?
Głównie leżę- teraz z pupa do gory. Odrobinę chodzę po domu - do kuchni , wc. Jak dłużej stoję , brzuch mi się stawia - gorzej się czuje. Mąż sprząta ( staram się nie patrzeć na jakość [emoji55][emoji41][emoji6][emoji6]). Skurcze mam takie przepowiadające - słabe, chwilowe, max 5-7 dziennie,niebolesne.
Niestety mała bardzo nisko i majstruje w okolicach szwu ...[emoji849]
Leki...clexan w brzuch, progesteron 2x200mg , nospa, magnes, prenatal Duo Plus dha 900 mg, dziś dietetyk i decyzja o insulinie ( cukry ranne 93-101) .
Waga z 28 TC. Prawie 1200g. Jutro kolejne ważenie [emoji846]
Macie tak , że małe sa są bardzo aktywne, kopniaki bolesne ? Brzuch faluje jak statek na morzu ? [emoji57][/QUOTE]U mnie dzieci nie mają miejsca za bardzo. I nie umiem odróżnić skurczy od ich przeciągania się
 
Do góry