reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

AniaAnia1234

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Dziewczyny a powiedzcie mi jak zaaplikowac luteiny dopochwowo? Lekarz mi przepisał po dzisiejszych badaniach i właśnie Pani pielęgniarka mi przyniosła. Ja się strasznie boje wkladac tam paluchy przy tak krótkiej szyjce, jak to zrobić? Czy jak wloze plytko to w ogóle zadziała.
Ja aplikuje w zasadzie od początku - nigdy palcami , zawsze aplikatorem specjalnym - poproś położna . Po każdym użyciu przepłukuje, w domu odkażam rzadko , w szpitalu zalewałam odkazaczem i zawijalam w czysty papier do wyschnięcia. Aplikator zmieniałam co jakiś czas. Jest dołączony do opakowania z lekiem. Nie trzeba aplikować do samego końca - mój lekarz radzi wkładać go tak do połowy - przy leżeniu spłynie dalej . Luteina wchłania się przez ścianki pochwy nie przez macicę. 🙂

reklama

Anka2904

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
A wiesz, ja dziś też w kiepskim nastroju. Depresja wczesnojesienna? 🥴 Dziewczyny po korytarzu spacerowaly, poprzebierane już do porodu z okazałymi, donoszonymi brzuszkami, pewnie już mają w ramionach swoje dzieci...za oknem dramat rodziny - mam okno tuż nad sorem. Zginął dziś młody człowiek w wypadku, a lekarz wyszedł przekazać zrozpaczonej żonie, bratu, rodzicom chłopaka straszne wieści, nie bacząc na obecność grupy przypadkowych ludzi. Boże dziewczyny, jak oni cierpieli, jak plakali. Pelne słońce, upał, grupa gapiow, a oni tak strasznie rozpaczali 😞 Nie miałam gdzie uciec, żeby tego nie słuchać 😞 Doszła mi jakaś, infekcja, grzybica, czy coś. Dostałam nystatyne, oby pomogło. Mam już dość leżenia, szpitala, tony leków... 🥴 Narzeczony na spacerze z naszym synkiem, wysyła mi dziesiątki zdjęć... Moje dziecko nauczyło się tylu nowych słów, a mnie przy nim nie ma... 😞 Buzia mu się zmienia, rośnie, tata wyciąga z szafy coraz większe ciuszki... Cóż, czym tu się pocieszyc? Może tym, ze za kilka godzin ten dzień się skończy i zacznie kolejny. A potem nastepny, potem weekend, zaraz kolejny weekend. Ech, to tylko chwilowe. Minie nam, a zanim pojawi się kolejny gorszy dzień, będziemy już dalej! 💪
Kochana, ale przykra sytuacja pod oknem :( Boze nawet nie chce o takich myslec a Ty zawsze taka pozytywna przeciez - zawsze mnie Twoje posty podtrzymuja na duchu wiec wracamy do pozytywnych nastrojow :) one w naszej sytuacji sa bardzo potrzebne:) jeszcze tyle razy Ty bedziesz z synkiem na spacerach i tez Ty bedziesz wieksze ciuszki wyciagac-spokojnie troszke zostalo, bo naprawde po 30tym tyg ten czas jakos o dziwo duzo szybciej leci bo jakas glowa co raz bardziej spokojna chyba przez to, cel coraz blizej i wiecej nadzieji jest a Tobie niewiele do tego 30go zostalo :* glowa do gory! Jestes bardzo dzielna! I maz Twoj jaki kochany ze sie tak cudownie trzyma i pieknie synkiem zajmuje ! ;)

Anka2904

Rozwiązania
0
Dziewczyny a powiedzcie mi jak zaaplikowac luteiny dopochwowo? Lekarz mi przepisał po dzisiejszych badaniach i właśnie Pani pielęgniarka mi przyniosła. Ja się strasznie boje wkladac tam paluchy przy tak krótkiej szyjce, jak to zrobić? Czy jak wloze plytko to w ogóle zadziała.
Tez mnie to strasznie stresowalo, az poprosilam ginekologa o dokladne instrukcje :D bo czulam opor dosc szybko- to mi powiedzial ze ten opor to moze byc glowka dziecka,co mnie wystraszylo jeszcze bardziej :D ale spokojnie, powiedział ze przy mojej pochwie (sorry za szczegoly) powinnam aplikowac gdzieś na dlugosci palca całego wskazujacego, troszke pod katem jakby aby ominac ta glowke czy co tam wgl jest :D i ze szyjka jest na tyle gleboko ze do niej nawet nie siegne a wiec nie uszkodze- wiec pomalutku wkladaj powoli a przy kolejnym badaniu podpytaj tak jak ja lekarza bedzie latwiej Ci potem ;)ogolnie nie musisz jakos zbyt gleboko, ale zeby tez nie strasznie plytko zeby to jakos nie wypadlo choc jak lezysz to sie powinno i plytko szybko wchlonac w sumie. I w ciazy ogolnie powinno sie palcem nie aplikatorem-tak jest w ulotce napisane i tez mi tak mowil lekarz, bo wszystko jest jakby bardzo wrazliwe no i tez pewnie by nic nie podraznic i za daleko nie wlozyc bo aplikatorem tak chyba nie wyczujesz

JustynaFrog

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Hej dziewczyny, ja dzisiaj miałam ktg. Serduszka maluchów ładnie biją wszystko jest ok. Tylko co jakiś czas zapisywaly się skurcze ok 40. Czułam wtedy takie napinanie brzucha. I oczywiście już mam panikę co to bedzie:(

AniaAnia1234

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
po
Hej dziewczyny, ja dzisiaj miałam ktg. Serduszka maluchów ładnie biją wszystko jest ok. Tylko co jakiś czas zapisywaly się skurcze ok 40. Czułam wtedy takie napinanie brzucha. I oczywiście już mam panikę co to bedzie:(
Nie martw się za wcześnie - leżąc ostatnio widziałam skurcze u dziewczyn 20,,40,80 - niektórych nawet nie czuły...
Dla pocieszenia powiem Ci , że ja od jutra też w szpitalu , bo miałam regularne skurcze co 10 min - bez żadnych innych dolegliwości , bez bólu etc i idę do szpitala dla komfortu psychicznego...
Lek. Powiedział , że skoro nie ma innych dolegliwości to nie siać paniki.

Paulaa1987

Rozwiązania
0
Hej, ja miałam w trakcie zapisu 40 minutowego 2 po 80. Nie czułam ich w ogóle, a ze 2 po 60 to mi maluch tak się wypinał, ze myślałam ze wyjdzie pępkiem i od razu się zapisało to jako skurcz macicy - jak nie czujesz (lub czujesz tylko napinanie lekkie brzuszka bez bólu okresowego) to się kompletnie nie przejmuj. Mój lekarz mówi, ze KTG to tylko maszyna, jedyne co jest ważne to odczucia matki.

olka100993

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Ja też miałam KTG dwa razy w 26tc, przed podaniem sterydów i również przy napinaniu brzucha w przeciągu pół godziny było 2-3 skurcze o mocy właśnie ponad 30 do 40. Położna i lekarz stwierdzili, że to normalne.

JustynaFrog

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Ja też miałam KTG dwa razy w 26tc, przed podaniem sterydów i również przy napinaniu brzucha w przeciągu pół godziny było 2-3 skurcze o mocy właśnie ponad 30 do 40. Położna i lekarz stwierdzili, że to normalne.
Dobrze takie coś slyszec. Ja zanim trafilam do sxpitala to tak nie analizowalam. Po prpstu uwazalam, ze w koncu jestem w ciąży więc mam prawo rozne rzeczy odczuwac. Ale gdy tetaz leze bez szyjki i rozwarciem to każdy sygnał z mojego ciała jest dla mnie powodem do strachu.

olka100993

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Dobrze takie coś slyszec. Ja zanim trafilam do sxpitala to tak nie analizowalam. Po prpstu uwazalam, ze w koncu jestem w ciąży więc mam prawo rozne rzeczy odczuwac. Ale gdy tetaz leze bez szyjki i rozwarciem to każdy sygnał z mojego ciała jest dla mnie powodem do strachu.
No także nie martw się ;) dobrze, że nie pisały się jakieś mocniejsze, których nie czujesz, a tak to jest dobrze ;)

Ja po wizycie dzisiaj 29+3tc w niedzielę wchodzimy nareszcie w 30tc 🥳🥳🥳 aż nie mogę w to uwierzyć, że udało się tyle dotrwać :) 8 tygodni temu to było dla mnie nieosiągalne. Chociaż wiadomo, że teraz chce się więcej :) kolejny cel 34tc. Mały duży i zdrowy, 1500g ❤

Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązania
0
Ja też biorę od dłuższego czasu, rano mam jedną a wieczorem dwie. Też nie lubię tego aplikować, ale w sumie czasem uda się głębiej a czasem płytko. Nie ma się co przejmować jak nie uda się głęboko,mam wrażenie że czasem zależy to od ułożenia ciała i od jego rozluźnienia. Mi najłatwiej zrobić to na leżąco🙂 Mimo głębokości tabletka powinna i tak się wchłonąć, a najlepiej poleżeć przez też czas dla pewnosci. Najgorzej to chyba włożyć te wielkie tabletki bo one już kompletnie nie mają poślizgu i trzeba się pomęczyć 🙂

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
neithpce Nisko osadzone dziecko - 16 tyg - twardnienie i ból brzucha, pleców - mały brzuch :( Ciąża, poród, połóg 3
N Ból brzuszka po karmieniu Potrzebuję porady 0
M Ból ... Ciąża, poród, połóg 3
F Połóg - krwawienie i ból brzucha Ciąża, poród, połóg 1
A Czy mogę być w ciąży? Ciąża, poród, połóg 10
KarolinaZet Posiew moczu ujemny, a ból pęcherza Potrzebuję porady 5
Hankaa Ból brzucha na początku ciąży Ciąża, poród, połóg 1
D Ból pleców Ciąża, poród, połóg 9
N Ból gardła Potrzebuję porady 6
D Ból po owulacji Potrzebuję porady 4
P Ciąża ból żołądka Ciąża, poród, połóg 7
A Blizna na szyjce macicy po pierwszym porodzie, a drugi poród Ciąża, poród, połóg 1
O Ból podbrzusza po ovitrelle Staramy się 0
Marzena_29 Ból brzucha :/ Potrzebuję porady 13
N Nacięcie krocza po porodzie co polecacie na ból Potrzebuję porady 14
kamila12348 Dziwny ból brzucha Potrzebuję porady 5
Elencza Ból piersi- karmienie roczniaka Potrzebuję porady 9
K Czy to normalne? 38tc Ciąża, poród, połóg 5
V Ból jajników i miednicy w 4 tyg ciąży Ciąża, poród, połóg 32
O Ból Potrzebuję porady 12
D Ból zęba w ciąży Ciąża, poród, połóg 16
Domi9534 Ból w podbrzuszu Staramy się 23
P Staramy sie Staramy się 25
J Ból podbrzusza i krocza na początku ciąży Potrzebuję porady 6
A Ból jajnika po owulacji Potrzebuję porady 77
B Kujący ból brzucha po prawej stronie Potrzebuję porady 5
A Plamienie, ból brzucha w 2. trymestrze Ciąża, poród, połóg 23
D Ból podbrzusza Ciąża, poród, połóg 3
B Ból pleców w 5 msc ciąży - jak sobie radzicie? Ciąża, poród, połóg 7
angelika.zima5 Ból krzyża w 11tc Potrzebuję porady 5
Monika2107 Ból i swędzenie piersi Potrzebuję porady 2
U Ból nadbrzusza Ciąża, poród, połóg 5
Ania936 Objawy po łyżeczkowaniu Poronienia 7
N 35 tc ból podbrzusza Potrzebuję porady 5
K Ból podbrzusza przy wysiłku Potrzebuję porady 4
Blanca86 Ból po łyżeczkowaniu Poronienia 3
Søde85 Karmienie piersia - utrzymujący sie ból Potrzebuję porady 12
A Ból podbrzusza na początku ciąży Potrzebuję porady 12
K Ból brzucha po prawej stronie Potrzebuję porady 5
Patrycja35 Cc-ból kregosłupa po znieczuleniu Potrzebuję porady 10
M Ból podbrzusza Potrzebuję porady 5
Dominika232019 Ciąża i ostry ból brzucha Ciąża po poronieniu 2
Kamy_czek Strata w 23 tygodniu... I ogromny ból i niedowierzanie Ciąża, poród, połóg 55
A Ból w trakcie stosunku po porodzie Potrzebuję porady 12
N ból brzucha 27 tc Potrzebuję porady 3
R Ból brzucha, i inne. Potrzebuję porady 8
K Potworny Ból krocza w 21tc...czy ktoś tak miał?:(( Potrzebuję porady 16
K Dobry Ginekolog Warszawa??!!! Czy ktoś może polecić? Potrzebuję porady 7
J Ból ucha w ciąży. Ciąża, poród, połóg 8
Paulina.zen Sposoby na ból głowy Ciąża, poród, połóg 3