reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

JustynaFrog

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Z tą luteina jakoś ogarnęłam, chociaż od dzisiaj lekarz kazal mi juz brac pod jezyk. Caly czas leze w szpitalu i jak to lekarz ojreslil, wszystko u mnie wisi na włosku. Dzisiaj mam słaby dzień, wczoraj już kompletnie nic nie czułam aż się cieszyłam, a dzisiaj brzuch mi się spina co jakis czas i jest twardy.

reklama

Inka123

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
No także nie martw się ;) dobrze, że nie pisały się jakieś mocniejsze, których nie czujesz, a tak to jest dobrze ;)

Ja po wizycie dzisiaj 29+3tc w niedzielę wchodzimy nareszcie w 30tc 🥳🥳🥳 aż nie mogę w to uwierzyć, że udało się tyle dotrwać :) 8 tygodni temu to było dla mnie nieosiągalne. Chociaż wiadomo, że teraz chce się więcej :) kolejny cel 34tc. Mały duży i zdrowy, 1500g ❤
Super, że udało Wam się wytrwać i teraz już będzie z górki! Ja mam ciążę niewiele starszą, dziś 30+2 i też bardzo przeżywałam ten 30tc. Od 29 chodzę na KTG raz w tygodniu, żadne skurcze się nie pisza, ale niestety szyjka spada. Dlatego nasz najbliższy cel to tez 34tc. W grupie siła, więc powodzenia dla wszystkich odliczających, czy to do 28, 30, 34 czy tez do końcówki! Mi w dwóch różnych szpitalach przewidziano termin na 24/25, jest 6 tygodni później i cichutko na kolejne 6 sobie liczę :)

ewakx

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Hej dziewczyny, u mnie tez ostatnio słaby czas.. wyczerpaliśmy zapas leków na skurcze i teraz męczą mnie dzień i noc. Na ktg co prawda pisały się do max 70, ale dosyć regularnie. Jedyne co usłyszałam to ze trzeba wierzyć ze same się uspokoją 😔
Cały czas chce mi się płakać i jestem strasznie zmęczona tymi skurczami.. zauważyłam ze jak jest gorąco na zewnątrz one się nasilają, nie wiem czy tez tak macie.
Boje się strasznie o maluszki. Jutro mam usg zeby sprawdzić jakie szkody wyrządziły skurcze szyjce, trzymajcie kciuki..

JustynaFrog

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Hej dziewczyny, u mnie tez ostatnio słaby czas.. wyczerpaliśmy zapas leków na skurcze i teraz męczą mnie dzień i noc. Na ktg co prawda pisały się do max 70, ale dosyć regularnie. Jedyne co usłyszałam to ze trzeba wierzyć ze same się uspokoją 😔
Cały czas chce mi się płakać i jestem strasznie zmęczona tymi skurczami.. zauważyłam ze jak jest gorąco na zewnątrz one się nasilają, nie wiem czy tez tak macie.
Boje się strasznie o maluszki. Jutro mam usg zeby sprawdzić jakie szkody wyrządziły skurcze szyjce, trzymajcie kciuki..
Kochana ja mam podobnie dzisiaj. Leżę i cały czas przeżywam że mi sie brzuszek spina. Na ktg miałam parę skurczy 40. Jestem też spanikowana. Chociaż przedwczoraj też mnie brzuch bolał tak miesiaczkowy i na badaniu sytuacja była bez zmian. Ale zdarza się to coraz częściej. I się boję że rozwarcie pójdzie dalej i w końcu już się nie da tego zatrzymać. A bierzesz luteine? Nie moga Ci jeszcze włączyć dozylnie magnezu?

Anka2904

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Biedna! Wspolczuje od jutra ma byc ochlodzenie to moze bedzie lzej troche :) powodzenia jutro i dawaj znac!

ewakx

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Kochana ja mam podobnie dzisiaj. Leżę i cały czas przeżywam że mi sie brzuszek spina. Na ktg miałam parę skurczy 40. Jestem też spanikowana. Chociaż przedwczoraj też mnie brzuch bolał tak miesiaczkowy i na badaniu sytuacja była bez zmian. Ale zdarza się to coraz częściej. I się boję że rozwarcie pójdzie dalej i w końcu już się nie da tego zatrzymać. A bierzesz luteine? Nie moga Ci jeszcze włączyć dozylnie magnezu?
Dzisiaj odłączyli mi magnez ale on mi w ogóle nie pomaga. Pomagają mi jedynie te mocne leki, ani No-spa ani spazmolina nie pomagają. Masakra 😔 ehh... wierze, ze stanie się jakis cud czy coś i ze te skurcze nie zrobią mi nic złego. Ja jakoś przemęczę się byleby szyjka się mocniej nie skróciła.

JustynaFrog

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Dzisiaj odłączyli mi magnez ale on mi w ogóle nie pomaga. Pomagają mi jedynie te mocne leki, ani No-spa ani spazmolina nie pomagają. Masakra 😔 ehh... wierze, ze stanie się jakis cud czy coś i ze te skurcze nie zrobią mi nic złego. Ja jakoś przemęczę się byleby szyjka się mocniej nie skróciła.
Rozumiem co czujesz;( jedyne co możemy to grzecznie leżeć i czekać na rozwój sytuacji. Ja mam ten magnez A i tak brzuch spina się;( zastanawiam się nad tym jak to jest, czy jeśli te skurcze będą nadal, szyjka jest prawie zerowa ale wody nie odeszły to czy da się to jakoś podtrzymać. U mnie to dopiero 28 tydzien;( waga dzieci z wczoraj 809 i 820 gram;( a na sali mialam przez pare dni laske która nie chce swojego dziecka;(

Malinka184

Rozwiązania
0
Kochana, ale przykra sytuacja pod oknem :( Boze nawet nie chce o takich myslec a Ty zawsze taka pozytywna przeciez - zawsze mnie Twoje posty podtrzymuja na duchu wiec wracamy do pozytywnych nastrojow :) one w naszej sytuacji sa bardzo potrzebne:) jeszcze tyle razy Ty bedziesz z synkiem na spacerach i tez Ty bedziesz wieksze ciuszki wyciagac-spokojnie troszke zostalo, bo naprawde po 30tym tyg ten czas jakos o dziwo duzo szybciej leci bo jakas glowa co raz bardziej spokojna chyba przez to, cel coraz blizej i wiecej nadzieji jest a Tobie niewiele do tego 30go zostalo :* glowa do gory! Jestes bardzo dzielna! I maz Twoj jaki kochany ze sie tak cudownie trzyma i pieknie synkiem zajmuje ! ;)
Pp
Kochana, ale przykra sytuacja pod oknem :( Boze nawet nie chce o takich myslec a Ty zawsze taka pozytywna przeciez - zawsze mnie Twoje posty podtrzymuja na duchu wiec wracamy do pozytywnych nastrojow :) one w naszej sytuacji sa bardzo potrzebne:) jeszcze tyle razy Ty bedziesz z synkiem na spacerach i tez Ty bedziesz wieksze ciuszki wyciagac-spokojnie troszke zostalo, bo naprawde po 30tym tyg ten czas jakos o dziwo duzo szybciej leci bo jakas glowa co raz bardziej spokojna chyba przez to, cel coraz blizej i wiecej nadzieji jest a Tobie niewiele do tego 30go zostalo :* glowa do gory! Jestes bardzo dzielna! I maz Twoj jaki kochany ze sie tak cudownie trzyma i pieknie synkiem zajmuje ! ;)
No kochana, teraz to ty mnie podtrzymalas na duchu 😘 Choc juz od rana, gdy tylko sie obudzilam po gorszym nastroju ani sladu 🙂 Myślę, że ta sytuacja przy sorze wplynela w znaczacy sposob na gorsze samopoczucie. Taki ciag smutnych refleksji, gdy czlowiek widzi na wlasne oczy prawdziwy dramat... No coz, lezymy dalej kobiety. Blizniaki widze daja wam w kosc i juz by sie pchaly na świat, ale na szczescie jestesmy w szpitalu i pod calodobowa opieka. Mi w poprzedniej ciazy w 30tym tygodniu tez sie niby pisaly skurcze, brzuch czasami spinal, ale synek na szczescie zdecydowal się urodzic dopiero w 37+5. Dotrwacie mamusie! Tyle tylko, że troche strachu zdążymy sie najesc 🙄 Taki nasz obecny los. Za to jak pozniej docenimy proze codziennego zycia! 😁 Stanie przy garach, bez trwogi, ze wody odejda, pojscie do toalety bez strachu, ze przy okazji wyjdzie tez dziecko, prysznic, mycie glowy, maseczki na twarzy, swobodne ogolenie sie, gdzie chcemy, malowanie paznokci, wszystkie te cuda i luksusy z uwolnionym umyslem 😁

JustynaFrog

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Pp

No kochana, teraz to ty mnie podtrzymalas na duchu 😘 Choc juz od rana, gdy tylko sie obudzilam po gorszym nastroju ani sladu 🙂 Myślę, że ta sytuacja przy sorze wplynela w znaczacy sposob na gorsze samopoczucie. Taki ciag smutnych refleksji, gdy czlowiek widzi na wlasne oczy prawdziwy dramat... No coz, lezymy dalej kobiety. Blizniaki widze daja wam w kosc i juz by sie pchaly na świat, ale na szczescie jestesmy w szpitalu i pod calodobowa opieka. Mi w poprzedniej ciazy w 30tym tygodniu tez sie niby pisaly skurcze, brzuch czasami spinal, ale synek na szczescie zdecydowal się urodzic dopiero w 37+5. Dotrwacie mamusie! Tyle tylko, że troche strachu zdążymy sie najesc 🙄 Taki nasz obecny los. Za to jak pozniej docenimy proze codziennego zycia! 😁 Stanie przy garach, bez trwogi, ze wody odejda, pojscie do toalety bez strachu, ze przy okazji wyjdzie tez dziecko, prysznic, mycie glowy, maseczki na twarzy, swobodne ogolenie sie, gdzie chcemy, malowanie paznokci, wszystkie te cuda i luksusy z uwolnionym umyslem 😁
Trafiłaś w samo sedno. Nic dodać nic ująć. Ja to już się nawet nie przemuje przy badaniu jak wyglądam tam na dole i gdziekolwiek indziej. Dzieci najważniejsze. A co do samopoczucia to masz rację, jeden dzień gorzej, drugi lepiej, ważne żeby się poddać całkowicie jakiej cholernie depresji. Przed nami walka🥊🥊🥊

reklama

Malinka184

Rozwiązania
0
Trafiłaś w samo sedno. Nic dodać nic ująć. Ja to już się nawet nie przemuje przy badaniu jak wyglądam tam na dole i gdziekolwiek indziej. Dzieci najważniejsze. A co do samopoczucia to masz rację, jeden dzień gorzej, drugi lepiej, ważne żeby się poddać całkowicie jakiej cholernie depresji. Przed nami walka🥊🥊🥊
W pierwszych tygodniach ciazy, gdy mialam isc na badanie...oj ile szykowania bylo. Golenie calosci specjalna koncowka do golenia, wszystko co wystawalo poza linie majtek juz inna-depilatorem, z lusterkiem w reku, jezyk na wierzchu z przejecia, by zadnego wloska nie przegapic 😆 A tu w szpitalu 😱 Matko. Ja nawet nie chce myslec, co tam sie dzieje 😱 Zreszta - to ich zmartwienie, oni tam zagladaja 😆 Ja chce donosic dziecko, jak najdluzej sie da, tym bardziej, ze w wypadku, gdy zrezygnuje z golenia cena nie jest wysoka - dla doktorka i jego asysty nie bede najapetyczniejszym widokiem 🥴 Jakos to przelkne 😁💪

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
neithpce Nisko osadzone dziecko - 16 tyg - twardnienie i ból brzucha, pleców - mały brzuch :( Ciąża, poród, połóg 3
N Ból brzuszka po karmieniu Potrzebuję porady 0
M Ból ... Ciąża, poród, połóg 3
F Połóg - krwawienie i ból brzucha Ciąża, poród, połóg 1
A Czy mogę być w ciąży? Ciąża, poród, połóg 10
KarolinaZet Posiew moczu ujemny, a ból pęcherza Potrzebuję porady 5
Hankaa Ból brzucha na początku ciąży Ciąża, poród, połóg 1
D Ból pleców Ciąża, poród, połóg 9
N Ból gardła Potrzebuję porady 6
D Ból po owulacji Potrzebuję porady 4
P Ciąża ból żołądka Ciąża, poród, połóg 7
A Blizna na szyjce macicy po pierwszym porodzie, a drugi poród Ciąża, poród, połóg 1
O Ból podbrzusza po ovitrelle Staramy się 0
Marzena_29 Ból brzucha :/ Potrzebuję porady 13
N Nacięcie krocza po porodzie co polecacie na ból Potrzebuję porady 14
kamila12348 Dziwny ból brzucha Potrzebuję porady 5
Elencza Ból piersi- karmienie roczniaka Potrzebuję porady 9
K Czy to normalne? 38tc Ciąża, poród, połóg 5
V Ból jajników i miednicy w 4 tyg ciąży Ciąża, poród, połóg 32
O Ból Potrzebuję porady 12
D Ból zęba w ciąży Ciąża, poród, połóg 16
Domi9534 Ból w podbrzuszu Staramy się 23
P Staramy sie Staramy się 25
J Ból podbrzusza i krocza na początku ciąży Potrzebuję porady 6
A Ból jajnika po owulacji Potrzebuję porady 77
B Kujący ból brzucha po prawej stronie Potrzebuję porady 5
A Plamienie, ból brzucha w 2. trymestrze Ciąża, poród, połóg 23
D Ból podbrzusza Ciąża, poród, połóg 3
B Ból pleców w 5 msc ciąży - jak sobie radzicie? Ciąża, poród, połóg 7
angelika.zima5 Ból krzyża w 11tc Potrzebuję porady 5
Monika2107 Ból i swędzenie piersi Potrzebuję porady 2
U Ból nadbrzusza Ciąża, poród, połóg 5
Ania936 Objawy po łyżeczkowaniu Poronienia 7
N 35 tc ból podbrzusza Potrzebuję porady 5
K Ból podbrzusza przy wysiłku Potrzebuję porady 4
Blanca86 Ból po łyżeczkowaniu Poronienia 3
Søde85 Karmienie piersia - utrzymujący sie ból Potrzebuję porady 12
A Ból podbrzusza na początku ciąży Potrzebuję porady 12
K Ból brzucha po prawej stronie Potrzebuję porady 5
Patrycja35 Cc-ból kregosłupa po znieczuleniu Potrzebuję porady 10
M Ból podbrzusza Potrzebuję porady 5
Dominika232019 Ciąża i ostry ból brzucha Ciąża po poronieniu 2
Kamy_czek Strata w 23 tygodniu... I ogromny ból i niedowierzanie Ciąża, poród, połóg 55
A Ból w trakcie stosunku po porodzie Potrzebuję porady 12
N ból brzucha 27 tc Potrzebuję porady 3
R Ból brzucha, i inne. Potrzebuję porady 8
K Potworny Ból krocza w 21tc...czy ktoś tak miał?:(( Potrzebuję porady 16
K Dobry Ginekolog Warszawa??!!! Czy ktoś może polecić? Potrzebuję porady 7
J Ból ucha w ciąży. Ciąża, poród, połóg 8
Paulina.zen Sposoby na ból głowy Ciąża, poród, połóg 3