reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

U mnie tez napewno jest nisko, bo od 30 tygodnia lekarz mi o tym mówi, szyjka miękka, ostatnio miała 2 cm wiec ciekawa jestem czy coś z niej zostało :p
Również mam nadzieje na szybka akcje, jednak nie za szybka żebym zdążyła dziecko komuś podrzucić i dojechać do szpitala 😄
A też tak macie, że brzuch podczas chodzenia jest twardy, ale na górze? Pod pępkiem miękko, za to góra twarda jak głaz. Nic przy tym nie boli. Jak poleze to odchodzi wszystko.
Nadal nie wiem jak odróżnić skurcze... Boje się, że coś przegapie.
 
reklama
Rety jak dobrze, że tu dziś jest tak żwawo po wczorajszej ciszy🙂 popołudniu mam wizytę i w mojej głowie szaleństwo myśli... A tak chociaż można się pocieszyć Waszymi 36tc🙂 to są fantastyczne wyniki! Jesteście dzielnymi i walecznymi kobietami, obyscie jeszcze chociaż kilkanaście dni w dwupaku miały przed sobą 💪
 
A też tak macie, że brzuch podczas chodzenia jest twardy, ale na górze? Pod pępkiem miękko, za to góra twarda jak głaz. Nic przy tym nie boli. Jak poleze to odchodzi wszystko.
Nadal nie wiem jak odróżnić skurcze... Boje się, że coś przegapie.
Tak, jak wstaje to twardnieje mi brzuch. Spokojnie, nie przegapisz skurczy, z pewnością natężenie bólu będzie inne niż przy tych twardnieniach :)
Ja w pierwszej ciąży tez nie wiedziałam.
 
Ojej! Sama słodycz! Przepiękne zdjęcia :)

Dziewczyny , czy Wam tez doskwiera taki ból krocza? Jak dłużej poleze/posiedzę to później chodzę jak kaczka i boli całe krocze jakby coś pękło, czasem kroku postawić nie mogę, w nocy przekręcanie z boku na bok tez sprawia dyskomfort. Myślicie, ze główka już jest tak nisko?
Ja tak mialam tez pytalam gina powiedzial ze na ta dolegliwośc pomoze tylko porod heh ale jakos mi minelo po kilku dniach
 
Tak, jak wstaje to twardnieje mi brzuch. Spokojnie, nie przegapisz skurczy, z pewnością natężenie bólu będzie inne niż przy tych twardnieniach :)
Ja w pierwszej ciąży tez nie wiedziałam.
No właśnie to moja pierwsza ciąża i boje się, że za późno coś zauważe, że trzeba będzie biegiem do szpitala jechać. Chociaż spakowana jestem od 2 tygodni już. 🙈🙂
Wgl to tak się ciesze, że udało nam się dotrwać do takich terminów 🙂 pamiętam jeszcze jak dołączyłam do Was w sierpniu, to wszystko nie brzmiało tak optymistycznie. 🙂
A jeszcze mam pytanie odnośnie ruchów dziecka. Czy macie jakieś zmniejszone ruchy? Bo ja nie zauważyłam, żeby się zmniejszyły... Są dosyć intensywne i częste. Może dlatego, że córka nie jest duża, bo waży około 2700 teraz...
 
Ostatnia edycja:
Ja mam 36+3 🙂 bliskie terminy mamy 🙂 za tydzień wyjęcie pessara i zobaczymy jak się sytuacja rozwinie 🙂 mam nadzieję, że szybko 🙂🙈
Ja od dwoch tygodni zdjęty szew, od tygodnia odstawiona luteina i nospa. Zostal mi jedynie aspargin, zelazo, lactulosa i clexane w brzuch, bo wciąż leżę. Spróbuję dolezec jeszcze tydzień 😁 Jeśli dotrwam, to potem zaczne się ruszać.
 
A z ta glowka niskoo to kazdy lekarz mi to mowil juz od 28 tyg i przezywalam to a jak rodzic zaczelam to polozna mowi ze moze troche potrwac bo glowka jeszcze wysoko a ja Ze cooo??? Takze moze im sie tak wydaje ze nisko a jednak nie jest az tak
 
Ja od dwoch tygodni zdjęty szew, od tygodnia odstawiona luteina i nospa. Zostal mi jedynie aspargin, zelazo, lactulosa i clexane w brzuch, bo wciąż leżę. Spróbuję dolezec jeszcze tydzień 😁 Jeśli dotrwam, to potem zaczne się ruszać.
Ja biorę tylko magnez i witaminy. Nie ruszam się za dużo, bo nie mam siły. Ale obiad ugotuje, coś ogarnę w pokoiku małej, albo podskocze po paczkę na pocztę. I to wszystko.
 
Ojej! Sama słodycz! Przepiękne zdjęcia :)

Dziewczyny , czy Wam tez doskwiera taki ból krocza? Jak dłużej poleze/posiedzę to później chodzę jak kaczka i boli całe krocze jakby coś pękło, czasem kroku postawić nie mogę, w nocy przekręcanie z boku na bok tez sprawia dyskomfort. Myślicie, ze główka już jest tak nisko?
Ja taki wlasnie ból krocza, w poprzedniej ciąży odczuwalam juz od 20tego tyg 😳 Chodziłam wtedy również jak kaczka, mimo, ze brzuch byl jeszcze maly. Ból był okropny! Doktorek nie widział w tym nic niepokojącego. Ból odczuwalam do samego konca ciazy. Gdy od 29tyg musialam lezec plackiem, bol byl zdecydowanie mniejszy 😊 W tej ciazy leze plackiem, ale taki bol czuje czasami. Od bardzo dawna juz.
 
reklama
To Wy juz jesteście bardzo bezpieczne dziewczyny :) jeszcze troszke i bedziecie tulic swoje maluchy! A te szyjki odejda w zapomnienie, powiem Wam ze u mnie juz mies minal od porodu a ja ciagle nie moge sie nacieszyc ze juz sie nie musze ta szyjka martwic, a pokaze Wam wgl swoja coreczke (mielismy sesje z mala tuz po narodzinach) ;)
Śliczna panienka 😍
 
Do góry