reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

I czasem jak patrze na corke to mysle ze jednak byla warta kazdego poswiecenia-bo dla nas to lezenie mimo ze jest takie meczace i sie tak chce pojsc cos ugotowac, posprzatac, wyjsc na spacer, pojechac do galerii to potem to jest tylko chwila ktora szybko mija mimo wszystko tak naprawde a dla niej to cale zycie- im pozniej sie urodzi tym latwiej jej bedzie (pod katem zdrowotnym) wiec naprawde warto sie poswiecic ;) nagroda jest bezcenna!
Ja w ogóle nie rozczulam się juz nad swoja sytuacją. Wiem, co czeka na nas na końcu drogi - pamiętam to najcudowniejsze na świecie uczucie sprzed dwóch lat ❤ Leżę więc grzecznie i nie dyskutuje ze swoim losem. Jak trzeba, to się leży. Ja w moim szpitalu jestem niemalże rekordzistka 😁 Cztery bite miesiące na szpitalnym lozku! 💪 Mimo iż w domu dwuletni maluch... Można! Da się!
 
reklama
ja tez się cieszę, ze dotrwałysmy :) a Ciebie Malinka podziwiam za leżenie w szpitalu, naprawdę ! Ja nie dałabym rady chyba...
ja już większość robię, gotuje obiad, wstawię pranie, chodzę po córkę do przedszkola, jakieś takie drobne rzeczy w domu zrobię , choć tez już siły i mocy brak. Jeśli chodzi o ruchy to czasem są już naprawdę rzadkie i leniwe (corka ponoć 3kg w 34 tyg wiec nie wiem jaka jest duża teraz 😳) a dziś w nocy spać nie mogłam tak szalała.
 
U mnie pierwszy poród trwał 4 h od odejścia wód, wtedy miałam na start już 3 cm rozwarcia, mam cicha nadzieje, ze tu również pójdzie sprawnie ! :) już nie mogę się doczekać ! Piękne przeżycie 🥰
 
Ja dziś 28+0. Dziecko, małe słoniątko 🐘 1,5kg 🤷‍♀️🤔🤦‍♀️. Bawiła się rączkami i stópkami, na naszych oczach próbowała włożyć stopę do buzi😊😀. Obraz szyjki był kiepski, bo lekarz mnie wzięła do gabinetu z zaskoczenia pomiędzy pobraniami krwi na cukier, no i pęcherz miałam pełny, więc szyjki nie dało się dobrze zobaczyć i może lepiej, bo jej dzis nie mierzyłyśmy, więc nie mam złych wiadomości😁😉😀. Nitka jest, nitka trzyma i to jest najważniejsze. Brzuch w porządku- twardnieje, bo rośnie i się napręża, ale nie ma nic niepokojącego. W razie ponownego napadu skurczy, mam biec na urgence, a tak to leżeć i odpoczywać🛌🛋☺.
 
Ja dziś 28+0. Dziecko, małe słoniątko 🐘 1,5kg 🤷‍♀️🤔🤦‍♀️. Bawiła się rączkami i stópkami, na naszych oczach próbowała włożyć stopę do buzi😊😀. Obraz szyjki był kiepski, bo lekarz mnie wzięła do gabinetu z zaskoczenia pomiędzy pobraniami krwi na cukier, no i pęcherz miałam pełny, więc szyjki nie dało się dobrze zobaczyć i może lepiej, bo jej dzis nie mierzyłyśmy, więc nie mam złych wiadomości😁😉😀. Nitka jest, nitka trzyma i to jest najważniejsze. Brzuch w porządku- twardnieje, bo rośnie i się napręża, ale nie ma nic niepokojącego. W razie ponownego napadu skurczy, mam biec na urgence, a tak to leżeć i odpoczywać🛌🛋☺.
Faktycznie, 1,5kg to kawał bobasa😁 dobrze, że ze szwem i szyjką wszystko gra🙂
 
Moja dzisiejsza powizytowa aktualizacja🙂 24+3tc szyjka 30mm (w 21tc było 28mm) czyli biorąc pod uwagę błędy pomiarowe stoi w miejscu, w badaniu manualnym też robi dobre wrażenie😉 wyników cytologii jeszcze nie ma, wymaz na posiew pobrany - leżymy i turlamy to życie w naszych brzuchach dalej. A żyjątko w brzuchu żywotne po matce (chyba ksywę po starszym bracie z adekwatnego wieku przyjmie czyli Ninja😋) i choć nie chcę poznać płci czuję tam pindola😉

Jeszcze tylko wywołam do odpowiedzi Muchę - co u Ciebie? udałaś się do szpitala że skierowaniem?
 
Moja dzisiejsza powizytowa aktualizacja🙂 24+3tc szyjka 30mm (w 21tc było 28mm) czyli biorąc pod uwagę błędy pomiarowe stoi w miejscu, w badaniu manualnym też robi dobre wrażenie😉 wyników cytologii jeszcze nie ma, wymaz na posiew pobrany - leżymy i turlamy to życie w naszych brzuchach dalej. A żyjątko w brzuchu żywotne po matce (chyba ksywę po starszym bracie z adekwatnego wieku przyjmie czyli Ninja😋) i choć nie chcę poznać płci czuję tam pindola😉

Jeszcze tylko wywołam do odpowiedzi Muchę - co u Ciebie? udałaś się do szpitala że skierowaniem?
Stoi w miejscu i to jest już bardzo dobra wiadomość💪☺. Druga dobra, że żywotne jest, bo to bardzo piękne uczucie jest. Tak trzymajcie❤
 
reklama
Czy jest tu ktoś jeszcze kto ma okolo 18 mm szyjki i jest w okolo 21 tc? Bo ja tu widze prawie same donoszone ciaze albo szyjki powyzej 2 cm...
 
Do góry