reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Aha rozumiem, no poki co nie zauwazylam jakos zeby odbiegal od normy 🤷‍♀️ fizycznie oki, a gada jak katarynka ładnie, wręcz za dużo nieraz 🤦‍♀️😁 mam nadzieję ze nie pokażą sie juz jakieś nieprawidłowości 😊 ale to prawda nieraz lepiej wziasc rozkurczowy niz myśleć czy skurcz czy sie skraca itp
Ja dzis bardzo przeżywam dentystę, jak nigdy, właśnie ze względu na to ze boje sie skurczy dostać chociazby ze stresu...
I niewiem jak to ugryźć zeby było dobrze... Niby będzie znieczulenie w razie co ale... Wiadomo stres robi swoje a nie moge czekać bo pobolewa mnie zab 😱
Ja zaczęłam leczyć zeby na początku ciąży a było tego trochę przez moje zaniedbanie😳 został mi 1 ząb, ale niewiem czy mogę go odpuścić. Muszę zapytać lekarza. A u ciebie tylko 1 do leczenia ?
 
reklama
Ja zaczęłam leczyć zeby na początku ciąży a było tego trochę przez moje zaniedbanie😳 został mi 1 ząb, ale niewiem czy mogę go odpuścić. Muszę zapytać lekarza. A u ciebie tylko 1 do leczenia ?
Pojęcia nie mam dzis sie dowiem 🤷‍♀️ zapewne całe mnóstwo :) niby leczone na bieżąco ale coś czuję ze w ciąży poleciały
 
Super, dzięki za pocieszenie
Najlepsze jest to ze dentysta powiedział ze mnie zapisze ale niewie czy zrobi bo jestem w ciąży no wiecie jak sie wkurzyłam... W 1 ciazy leczyłam normalnie zeby
Bo lekarze czasami robią cyrki. Po prostu znieczulenie musi być specjalne. Dziury w zębach bardziej niebezpieczne niż samo leczenie. Nie daj się zbyć.
 
Ja nic nie biorę narazie. Pewnie jak będzie źle to dopiero wtedy. Mój lekarz nie jest zwolennikiem nospy bo może działać niekorzystnie na dziecko tj obniżyć napięcie mięśniowe. Moje 1 dziecko ma obniżone napięcie niewykluczone ze po nospie która dostawałam w szpitalu. Wyjścia nie było wtedy szyjka miękka z rozwarciem na 1 cm w 34 tc. Co do wydłużenia szyjki ja osobiście w to nie wierze 😊 różnice w długości mogą wynikać z różnych sprzętów i różnych sposobów pomiaru dlatego powinien ja mierzyć 1 lekarz w tym samym gabinecie. Kilka lat temu na patologie ciąży przyjmował mnie starszy bardzo doświadczony lekarz i jak spytałam czy szyjka może się wydłużyć to powiedział, ze nie. Osobiście miał do czynienia w całej swojej karierze tylko z 1 takim przypadkiem...
Oczywiście że może się wydłużyć. U mnie na przyjęciu do szpitala w 24 tc w badaniu widoczny był worek owodniowy. Więc szyjki nie było nic. W 34 tc podczas wyjmowania pessara szyjka była, co wprowadziło w wielkie zdziwienie lekarzy i mnie samą. W tym 24 tc przewidywano poród za chwilę, dlatego natychmiast podano mi sterydy, atosiban na dwie doby aby sterydy miały czas zadziałać.
 
Bo lekarze czasami robią cyrki. Po prostu znieczulenie musi być specjalne. Dziury w zębach bardziej niebezpieczne niż samo leczenie. Nie daj się zbyć.
Zgadza się. Nieleczona próchnica może być niebezpieczna dlatego jeszcze myśle nad tym moim 1 zębem. Ostatnio zapomniałam zapytać lekarza czy mogę już go zostawić. Ja dostaje znieczulenie i nic nie boli. Na luzie chodzę. Nawet wyrywalam pozostałości po zębie czyli same korzenie. Nie zrobili mi tylko rentgenu który powinien być przy usuwaniu tych korzeni, ale i bez tego się obyło. Pieknie się zagoiło i bez antybiotyku choć był duży stan zapalny
 
Oczywiście że może się wydłużyć. U mnie na przyjęciu do szpitala w 24 tc w badaniu widoczny był worek owodniowy. Więc szyjki nie było nic. W 34 tc podczas wyjmowania pessara szyjka była, co wprowadziło w wielkie zdziwienie lekarzy i mnie samą. W tym 24 tc przewidywano poród za chwilę, dlatego natychmiast podano mi sterydy, atosiban na dwie doby aby sterydy miały czas zadziałać.
Słyszałam, ze po założeniu pessara szyjka może się wydłużyć. Aż zapytam z ciekawości mojego gina czy według niego szyjka może się wydłużyć. Ciekawe co powie
 
reklama
Mialam przez ostatni miesiąc bardzo dużo aktywności, generalne porządki itp i może tym sobie "polepszylam"
Myślicie ze jak szyjka odpoczęła to jest szansa na lekkie wydłużenie?
Czy jak sie by lekko wydłużyła to dalej lezenie czy np mogę robić rzeczy typu prasowanie, pranie? :)
Czy juz jak raz sie skróciła tak trzeba lezec? :)
W piątek wizyta o 18 😱

A bierzesz jakieś leki rozkurczowe? Mi lekarz zapowiedział ze jesli nie wyciszy sie no spa skurvzy to polozy mnie na kroplowke
Jeśli mogę Ciebie wspomóc radą. Jeżeli jesteś po poronieniach, to wyluzuj. Ja też 3 ciąże poroniłam, mniej więcej tak jak Ty. Moja macica i szyjka były przez to w kiepskim stanie. Jeżeli czujesz, że twardnienia są to z rozwojem ciąży będzie ich niestety więcej z racji samej fizjologii. Pranie i prasowanie wymaga stania, a stanie i siedzenie to wrogowie szyjki. Nie ryzykuj, bo na tym etapie ewentualny poród to masakra (sama urodziłam się niewiele później). Nawet jeśli poczujesz się lepiej, czego życzę, to nie rzucaj się na głęboką wodę. Jeśli nie leżenie plackiem, to polegiwanie powinno na stałe zagościć w Twoim harmonogramie. Pranie i prasowanie może zrobić mąż, przyda się ta umiejętność na później 😉.
Leki rozkurczowe jeśli są to ok, ale pamiętaj, że szyjka to mięsień tak samo jak macica. Nie na darmo podaje się rozkurczowe przed porodem - ma to zmiękczyć szyjkę. I rzeczywiście logopedzi uważają, że istnieje syndrom dzieci po nospowych. Jednak lepiej rehabilitować ONM z doboszonym dzieckiem niż mieć wcześniaka.
 
Do góry