reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Przy mnie również polozne wywracaly oczami, ze tak leze, zakrzepicy dostane. Ale ja sie zakrzepica nie przejmowalam, dostawalam przeciez heparyne w brzuch i staralam sie poruszac nogami, rekami w lozku. Bardziej przejmowalam sie zsunietym szwem i skracajaca szyjka. Ten szew mnie czesto przy chodzeniu klul, uwieral, czulam sie jakby wszystko mialo ze mnie wypasc 😱 Gdy wiecej chodzilam, badanie na fotelu wypadalo potem gorzej. Gdy lezalam plackiem, nie myjac sie calymi dniami, lezac w spoconej kilkudniowej pizamie - badanie wypadalo lepiej. Trzymalam sie tylko i wylacznie tego, jak czulam sie tam w srodku. Nie kierowalam sie zacheceniami lekarzy. W 36tym tyg wypisano mnie do domu, bo przeciez tyle leze i od miesiaca wszystko stoi w miejscu. Po paru dniach spokojnego, niby nieobciazajacego lazenia po domu, na fotelu przy okazji kontroli nagle szyjki nie ma i rozwarcie kwalifikujace do porodu. Na szczescie to byl juz skonczony 37 😬
Jestem tego zdania ze kobieta która zna siebie wie najlepiej co dla niej dobre :))) tak więc rozumiem Cie, ze lezalas :)
 
reklama
Dziewczyny, czy któraś z was ma „zakrzywiona” szyjkę? Lekarz mówi, ze to nietypowe, ze jest w kształcie łuku a nie prosta.
Czy któraś z was miała tak, czy to „generowało” jakieś problemy?

Bylam u lekarza, u nas 19 tydzień, szyjka 4/3,7 mm
Ale szyjkę mierzy się w "dwóch" częściach które są do siebie pod kątem . Czy u Ciebie jest zakrzywiony jeden z tych fragmentów szyjki czy o co chodzi ?
 
Tak czytałam ze wycofali jakis czas temu, jest jakis zamiennik ale bardzo drogi i chyba z zagranicy
Sterydy na rozwoj pluc nie zaszkodza syn mial podawane zdrowy jak byk, a urodził sie w 41 tyg
Bedzie dobrze :*
Moj lekarz tez chcial mnie położyć ale ja teraz po no spie nie mam wogole skurczow, zobaczył lekarz to na usg te skurcze czy czułaś boA
Witaj. Moze byc tak, ze nospa w zupelnosci wystarczy na twardnienia brzuszka. U mnie tak sie stalo. W 15tym tyg szew profilaktyczny. Po zalozeniu czeste napinania, az w 19tym tyg wyladowalam w szpitalu z szyjka 15 mm i zsunietym szwem. Dostalam nospe, aspargin. Sterydy w 26tym tyg. Nie zakladali juz nowego szwu. Obylo sie nawet bez atosibanu. Lezalam plackiem w szpitalu z nogami wyzej, mimo iz polozne i lekarze zachecali do chodzenia. Dotrwalam do 37+1 🥳 Bierz leki, lez grzecznie, a z pewnoscia wszystko skonczy sie jak najlepiej.
Witaj. Dziękuje😊 jakiś czas temu przeczytałam wszystkie twoje posty i byłam pod mega wrażeniem, ze ci się udało. Nie mogłam się oderwać od telefonu bo chciałam jak najszybciej dowiedzieć się jak u Ciebie zakończyła się ciąża. Przyznam, ze faktycznie byłaś w nieciekawej sytuacji z szyjka a mimo to udało Ci się i jeszcze o ile pamietam to byłas 4 miesiące w szpitalu. Ja mam nadzieje ze wyjdę za kilka dni do domu bo tam czeka 3 letni synek 😊 i nie może się doczekać braciszka, ale lepiej żeby jeszcze poczekał. On tez urodzony przedwcześnie 36+5
 
Tak czytałam ze wycofali jakis czas temu, jest jakis zamiennik ale bardzo drogi i chyba z zagranicy
Sterydy na rozwoj pluc nie zaszkodza syn mial podawane zdrowy jak byk, a urodził sie w 41 tyg
Bedzie dobrze :*
Moj lekarz tez chcial mnie położyć ale ja teraz po no spie nie mam wogole skurczow, zobaczył lekarz to na usg te skurcze czy czułaś bol?
Bo np ja miesiąc temu nie czułam nic a on powiedział ze na skurcze muszę więcej magnezu brać
Po prostu w ostatnich dniach bardzo często mi brzuch twardnieje i lekarz dotykał brzuch i stwierdził, ze macica jest za twarda. To samo stwierdzili przy przyjęciu, ze napięta jest. Miałam ktg ale akurat ani razu mi brzuch nie stwardniał wiec nawet niewiem czy to by się zapisało. Lekarz mi teraz wytłumaczył jak to z feneterolem jest. Maja go tu, ale ja się nie kwalifikuje póki co do podania bo dają żeby powstrzymać przedwczesna akcje porodowa której u mnie narazie nie ma bo z szyjka nic się nie dzieje. Zaczną od magnezu a jak nie będzie efektu to niewiem co zrobią ? Może wtedy dostanę. Powiedział ze sposób leczenia to już nie moja głowa 😊 oni są pd tego 😊
 
Po prostu w ostatnich dniach bardzo często mi brzuch twardnieje i lekarz dotykał brzuch i stwierdził, ze macica jest za twarda. To samo stwierdzili przy przyjęciu, ze napięta jest. Miałam ktg ale akurat ani razu mi brzuch nie stwardniał wiec nawet niewiem czy to by się zapisało. Lekarz mi teraz wytłumaczył jak to z feneterolem jest. Maja go tu, ale ja się nie kwalifikuje póki co do podania bo dają żeby powstrzymać przedwczesna akcje porodowa której u mnie narazie nie ma bo z szyjka nic się nie dzieje. Zaczną od magnezu a jak nie będzie efektu to niewiem co zrobią ? Może wtedy dostanę. Powiedział ze sposób leczenia to już nie moja głowa 😊 oni są pd tego 😊
Ahaaa rozumiem :) ja jutro mam wizytę i pojęcia nie mam jak sie potoczy ale torbe do szpitala biore i też mam 3 latka w domu :)
Pewnie i mnie polozy 🤷‍♀️ bo moj brzuch nie boli ale jak dotykam to zbyt miekki nie jest🤷‍♀️
 
Dziś jestem po kontroli, 3 tygodnie od założenia szwu. Tydzień po szwie szyjka T 28 mm, a teraz 16 mm... nie wiem jak to możliwe, skoro caly czas leżę....staram się nie martwić, ale mój chłopczyk jest tak nisko i taki malutki....ledwie 1,5 kg...Czy znacie jakieś przypadki, żeby szew nie wytrzymał? Z miesiączki mam 31+4, ale z pomiarów ok 30+0..:(
 
Dziś jestem po kontroli, 3 tygodnie od założenia szwu. Tydzień po szwie szyjka T 28 mm, a teraz 16 mm... nie wiem jak to możliwe, skoro caly czas leżę....staram się nie martwić, ale mój chłopczyk jest tak nisko i taki malutki....ledwie 1,5 kg...Czy znacie jakieś przypadki, żeby szew nie wytrzymał? Z miesiączki mam 31+4, ale z pomiarów ok 30+0..:(
Trzymam mocno za Was kciuki ✊✊ wszystko się może zdarzyć, ale myśl o tym już w ten sposób, że tak czy siak masz już 3 z przodu i co by się nie działo, to synuś ma bardzo dobre rokowania
 
Dziś jestem po kontroli, 3 tygodnie od założenia szwu. Tydzień po szwie szyjka T 28 mm, a teraz 16 mm... nie wiem jak to możliwe, skoro caly czas leżę....staram się nie martwić, ale mój chłopczyk jest tak nisko i taki malutki....ledwie 1,5 kg...Czy znacie jakieś przypadki, żeby szew nie wytrzymał? Z miesiączki mam 31+4, ale z pomiarów ok 30+0..:(
1.5 kilo to wcale nie jest już tak malo :)) czy Leżysz w domu czy szpitalu? Jakie dalsze leczenie zaproponował lekarz?
 
reklama
Jestem w domu. Czekam na wynik wymazu z szyjki.
Dwójka moich córek rodziła się poza siatką cebtylową. Przyrastanie hamowało od 28 TC. Są dwie opcje: SGA czyli small for gestional age, kiedy dziecko jest za małe w stosunku do wieku ciąży, ale powyżej 10 pc, przepływy w normie i zapisy KTG również oraz IUGR czyli zatrzymanie wzrastania wewnątrzmacicznego z opcją <10 pc i <3pc. IUGR jest podstawą do zamknięcia na patologii ciąży lub obliguje do zgłaszania się na częste zapisy KTG.
U nas genetyka, SGA, ale w książeczce zdrowia u 1 córki wpisana hipotrofia, obie córki z wagą 2800 gr miały cechy wcześniacze.
Jeśli waga jest niska, to powinnaś pilnować lekarza, żeby badał przepływy i to wszystkie nie tylko te w pępowinie. Tobie pozostaje kontrola ciśnienia 3 razy dziennie lub/i cukrów jeżeli masz cukrzycę ciążową. No i liczenie ruchów.
 
Do góry