reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Początek wrzesnia 43mm, 21 wrzesnia (19+4) po skurczu 19 mm,parę godzon pozniej 27mm. Dwa tygodnie później pozniej 20mm, kolejny tydzien lejek, otwieranie szyjka 14mm. Szew. Po szwie szyjka 28-29 mm. Dwa tygodnie pozniej 20 mm, trzy 14 czy 15 i lejek. Bylam na urgence, bo mialam regularne skurcze. 26+4 tydz.Dostalam sterydy na rozwoj pluc dziecka i tabletki rozkurczowe przez dwie doby. Zatrzymali wszystko. I tak ciągnę do dzis. Od tego czasu nie mierzą mi szyjki w ogóle, przy wypisie ze szpitala powiedziano mi, że szyjkę mam tak kiepską, że ona ich nie interesuje, tylko czy szew trzyma... a szew trzyma do dziś. 35+3🎉🎈💪.
Gratuluje Ci wytrwania i siły. Mam nadzieję, że u mnie też będzie dobrze
 
reklama
A czy któraś z was miała tak, ze pomimo kroplówek z magnezu i nospy brzuch i tak był napięty głównie podczas siedzenia, stania, chodzenia ?
 
Tak, mam magnez 400mg, no spa x3, zurawina x1, urosept x2, luteina x2 przez tydzień później x1:)


Oj tak marze o tym 30tyg jeszcze lekko ponad 4tyg Az ale zleci, odkad dowiedzialam sie o szyjce minelo 2tyg to i to zleci, w sumie i tak leze moja aktywność zwiększyla sie moze o 10min dziennie hehe
Zleci ☺ byle o tym ciągle nie myśleć bo wtedy się ciągnie. Ja myślę że tak do 38 tygodnia bo już coś mi się dzieje z rana po cc. Pierwszy poród miałam mega ciężki i w ostatniej chwili zrobili cc. Teraz bardzo bardzo chcialam rodzić naturalnie ale już mu lekarz ostatnio powiedział że raczej rana nie wytrzyma. Także mi pewnie jakieś 8 tygodni zostało ☺
 
Coś o tym wiem. Mój syn ma obniżone napięcie a brałam nospe w szpitalu bo musiałam. U niego wyszło po 3 latach ze ma obniżone. Zaczął później mówić ale Bardzo szybko nadrabia😊 chodzi na ćwiczenia. Mi od dziś w szpitalu nospe w kroplowce beda dawać. Do 26 tc udało się bez nospy no ale teraz już trzeba podać. Lepiej urodzić w bezpiecznym terminie i mieć po nospowe dziecko
Najważniejsze jest mieć tego świadomość że może tak być bo wtedy szybciej się reaguje w razie w.
Ja osobiście pracuje z osobami niepełnosprawnymi i wiem że każdy dzień ma znaczenie jeśli chodzi o terapię czy rehabilitacje ☺ im wcześniej tym lepiej
 
A czy któraś z was miała tak, ze pomimo kroplówek z magnezu i nospy brzuch i tak był napięty głównie podczas siedzenia, stania, chodzenia ?
Ja kroplówek nigdy nie miałam, ale całe garście leków, a zdarzało się brzuch mi twardniał w każdej pozycji... wtedy koszmar i ogrom stresu, nie wiedziałam co robić. Wypity litr wody w 1h pomagał mi trochę.
 
A czy któraś z was miała tak, ze pomimo kroplówek z magnezu i nospy brzuch i tak był napięty głównie podczas siedzenia, stania, chodzenia ?
Ja tak mam. Jak leżałam było dużo lepiej a teraz jak się więcej ruszam to jest dużo więcej tego twardego brzucha. Ale nic ufam mojej pani doktor że moge wszystko robić skoro szyjka jest długa ☺
 
Zleci ☺ byle o tym ciągle nie myśleć bo wtedy się ciągnie. Ja myślę że tak do 38 tygodnia bo już coś mi się dzieje z rana po cc. Pierwszy poród miałam mega ciężki i w ostatniej chwili zrobili cc. Teraz bardzo bardzo chcialam rodzić naturalnie ale już mu lekarz ostatnio powiedział że raczej rana nie wytrzyma. Także mi pewnie jakieś 8 tygodni zostało ☺
Ja również mialam ogromnie ciężki poród plus zaklinowane dziecko, lekarz mowil ze kości go zatrzymały i cc ale pytalam ostatnio i mowil ze jesli nic sie nie dzieje to cc w 39 tyg sie umawiamy więc jeszcze 13 tyg 😱

Mi na szczęście brzuch odpukać juz nie twardnieje a nawet troche odstawiłam no spe tylko 2 lub jedna dziennie oby dalej nie twardnial :) pije bardzo duzo nawet z 3l dziennie
 
reklama
Ja kroplówek nigdy nie miałam, ale całe garście leków, a zdarzało się brzuch mi twardniał w każdej pozycji... wtedy koszmar i ogrom stresu, nie wiedziałam co robić. Wypity litr wody w 1h pomagał mi trochę.
Ja w szpitalu na kroplowkach i jak tylko się ruszę to twardy brzuch .. jak leze to tez twardnieje ale już nie tak dużo razy ...
 
Do góry