reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

On jeszvze mowil cos ze sie lejek chyba robi więc też tak bez szalu, niewiem jak długo wytrwam mam nadzieję ze do 34tyg chociaż
Z lejkiem to akurat niefajnie. Oszczędzaj się. U mnie w jednym tygodniu lejek zaczął się robić, a tydzień później już na cito mi szew zakładali, bo szyjka też zaczęła się otwierać. Nie wiem o co fo końxa chodzi z tym lejkiem, może ktoś inny coś tu dopowie, ale wiem, że lejek, to nie jest nic dobrego.
Tylko pamiętaj, ja z lejkiem i szwem już w 38 tygodniu jestem, więc da się🤩🤩🤩
 
reklama
Z lejkiem to akurat niefajnie. Oszczędzaj się. U mnie w jednym tygodniu lejek zaczął się robić, a tydzień później już na cito mi szew zakładali, bo szyjka też zaczęła się otwierać. Nie wiem o co fo końxa chodzi z tym lejkiem, może ktoś inny coś tu dopowie, ale wiem, że lejek, to nie jest nic dobrego.
Tylko pamiętaj, ja z lejkiem i szwem już w 38 tygodniu jestem, więc da się🤩🤩🤩
Właśnie ja to pamietam ze mi sie lejek zrobił w 31 tyg i nie miałam szwu ani nic, tzn on powiedział ze nie jest szyjka w kształcie T i ze widać niewydolność, moj lekarz to raczej nie założy pessara to juz ostateczność by była tak myślę wszystko dziwne, szyjka miekka ale w miejscu i ten lejek
 
Ostatnia edycja:
To do tego 34tc już dosyć blisko. Trzymam kciuki za min 38 ;)
Lejek niby nie jest wskazany ale też można z nim wyleniuchowac spokojny tydzień. Ja od 29tc miałam już rozwarcie (które też nie wróży nic dobrego) a udało mi się - poród indukowany w 37+4 ;)
Wiem kochana w pierwszej ciąży mialam rozwarcie, lejek, skrócona szyjke i łaziłam bo nikt nie kazal leżeć, poród wywolany w 41 tyg zakończony cc :) nie panikuje nie mam wpływu, lekarz mi mówił ze moge nawst obiad gotować ale niw bede gotować :D
 
Wiem kochana w pierwszej ciąży mialam rozwarcie, lejek, skrócona szyjke i łaziłam bo nikt nie kazal leżeć, poród wywolany w 41 tyg zakończony cc :) nie panikuje nie mam wpływu, lekarz mi mówił ze moge nawst obiad gotować ale niw bede gotować :D
Myślałam, że się trochę przejęłaś tym lejkiem i chciałam pocieszyć 🤣 super, że masz takie podejście i bez paniki..nerwy w niczym nie pomagają, a nasza psychika też ma ogromne znaczenie🤩
 
Myślałam, że się trochę przejęłaś tym lejkiem i chciałam pocieszyć 🤣 super, że masz takie podejście i bez paniki..nerwy w niczym nie pomagają, a nasza psychika też ma ogromne znaczenie🤩
Chyba jestem zmeczona tym przejmowaniem sie ciągłym, dzis jestem bez uczuć 😂
Przejmowałam się ogromnie w 24 tyg, później w 26tyg mniej ale też teraz jak mi powiedział ze szyjka taka sama dlugosc ja trochę lazilam myślę o co. Chodzi???? I dalo mi to trochę pocieszenia, miekka szyjka no lipa ale jaki mam wpływ na to a lejek przejęłam sie napoczatku później przypomniało mi sie ze to. Samo mialam. Z synem
Chyba ten szpital dobrze mi zrobi bede czuc się bezpieczniej z tymi sterydami na płuca, jestem w 28tyg oby do 30 potem 32 i 34 i bede przeszczesliwa pocieszam sie ze kolo 30tyg rodzą sie przecież dzieci nie jest to komfortowa sytuacja ale sa dzielne i daja radę muszę jakos sie pocieszać :)
 
Z lejkiem to akurat niefajnie. Oszczędzaj się. U mnie w jednym tygodniu lejek zaczął się robić, a tydzień później już na cito mi szew zakładali, bo szyjka też zaczęła się otwierać. Nie wiem o co fo końxa chodzi z tym lejkiem, może ktoś inny coś tu dopowie, ale wiem, że lejek, to nie jest nic dobrego.
Tylko pamiętaj, ja z lejkiem i szwem już w 38 tygodniu jestem, więc da się🤩🤩🤩
Lejek to po prostu rozwieranie się szyjki od wewnątrz. Akurat bardzo niefajnie. Przy miękkiej szyjce może szybko postępować ☹ lejek to najczęstszy pierwszy objaw niewydolności szyjki
 
Lejek to po prostu rozwieranie się szyjki od wewnątrz. Akurat bardzo niefajnie. Przy miękkiej szyjce może szybko postępować ☹ lejek to najczęstszy pierwszy objaw niewydolności szyjki
No moze to nie jest fajna sytuacja ale co zrobić? Nie ma sie na to wpływu 😐 stres nic nie pomoze
Powiedziała. Ze mam niewydolność ale juz nie jestem w 20 tyg to mnie pociesza
 
reklama
Do góry