reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Potrzebuje waszej porady, kilka dni temu pisałam że mam na przemian szczypanie, ból miesiączkowy brzucha albo kłucie pochwy i odbytu. Byłam na badaniach moczu. Posiew czysto ale na badaniu moczu napisano że liczne bakterie. Szyjka ma dzisiaj 35 mm w (19+1) doradzcie czy to dobry wynik. Na te bóle brzucha dostałam 3x magnez i 3x nospa oraz antybiotyk na bakterie sumamed 3 dni po 1 tabletce. Dodatkowo biorę też euthyrox 25, acard 150mg 1x1, luteina 100mg 2x1 i witaminy. Moje pytanie czy biorąc ta nospe nie zaszkodzę szyjce, bo czytałam chyba tutaj że ona sprawia że szyjka mięknie, a ogólnie nie czułam jakiś mocniejszych napinan brzucha, skurczy itp. oraz co powiecie na temat tego antybiotyku w ciąży [emoji848] podejrzewam że ten szczypiący ból to właśnie pęcherz, ale codziennie pije sok z żurawiny i dużo wody a bakterie jakieś tam jednak wyszły [emoji848]
 
reklama
26 kwiecień wg ostatniego usg ale jak dotrwam do końca marca to będę mega szczęśliwa 😊a Ty pewno tez podobny termin ?
Tak, 28 kwietnia wedlug om, 20 według usg
20 kwiecień zaplanowane cc :)
Tez tak aby do końca marca, ale myślę sobie kończy sie 3 luty, luty taki krótki i zaraz będzie marzec :))))
Tak z tymi jelitami to co dobrego, ja już nie panikuje tylko je rozpoznaje ale daja popalić :)
 
Tak, 28 kwietnia wedlug om, 20 według usg
20 kwiecień zaplanowane cc :)
Tez tak aby do końca marca, ale myślę sobie kończy sie 3 luty, luty taki krótki i zaraz będzie marzec :))))
Tak z tymi jelitami to co dobrego, ja już nie panikuje tylko je rozpoznaje ale daja popalić :)
Ja nie mam zaplanowanego cc jeszcze , jak narazie to mam wizytę ostatnia na 17 marca i jak dotrwam do niego to wtedy pewno lekarz podejmie decyzje a wtedy będzie już 34 tydzień wiec pewno już będę umawiać się do szpitala 😊
 
Potrzebuje waszej porady, kilka dni temu pisałam że mam na przemian szczypanie, ból miesiączkowy brzucha albo kłucie pochwy i odbytu. Byłam na badaniach moczu. Posiew czysto ale na badaniu moczu napisano że liczne bakterie. Szyjka ma dzisiaj 35 mm w (19+1) doradzcie czy to dobry wynik. Na te bóle brzucha dostałam 3x magnez i 3x nospa oraz antybiotyk na bakterie sumamed 3 dni po 1 tabletce. Dodatkowo biorę też euthyrox 25, acard 150mg 1x1, luteina 100mg 2x1 i witaminy. Moje pytanie czy biorąc ta nospe nie zaszkodzę szyjce, bo czytałam chyba tutaj że ona sprawia że szyjka mięknie, a ogólnie nie czułam jakiś mocniejszych napinan brzucha, skurczy itp. oraz co powiecie na temat tego antybiotyku w ciąży [emoji848] podejrzewam że ten szczypiący ból to właśnie pęcherz, ale codziennie pije sok z żurawiny i dużo wody a bakterie jakieś tam jednak wyszły [emoji848]
[/QUOTE
Może bakterie wyszły bo źle pobrałas mocz? Był tu już post o użyciu tamponów, podmywaniu i tak dalej. Co do nospy to są różne opinie, mnie lekarz zalecał tylko w razie wystąpienia dolegliwości, ale Ty może zaufaj swojemu doktorowi. Zna Cię najlepiej. Antybiotyk lepiej brać niż nie brać, skoro trzeba. Ja brałam na nerki i na infekcje przed zakładaniem szwu. Bardziej bym się bała właśnie niewyleczonych bakterii czy innych chorób.
 
Potrzebuje waszej porady, kilka dni temu pisałam że mam na przemian szczypanie, ból miesiączkowy brzucha albo kłucie pochwy i odbytu. Byłam na badaniach moczu. Posiew czysto ale na badaniu moczu napisano że liczne bakterie. Szyjka ma dzisiaj 35 mm w (19+1) doradzcie czy to dobry wynik. Na te bóle brzucha dostałam 3x magnez i 3x nospa oraz antybiotyk na bakterie sumamed 3 dni po 1 tabletce. Dodatkowo biorę też euthyrox 25, acard 150mg 1x1, luteina 100mg 2x1 i witaminy. Moje pytanie czy biorąc ta nospe nie zaszkodzę szyjce, bo czytałam chyba tutaj że ona sprawia że szyjka mięknie, a ogólnie nie czułam jakiś mocniejszych napinan brzucha, skurczy itp. oraz co powiecie na temat tego antybiotyku w ciąży [emoji848] podejrzewam że ten szczypiący ból to właśnie pęcherz, ale codziennie pije sok z żurawiny i dużo wody a bakterie jakieś tam jednak wyszły [emoji848]
Tak wiele kobiet ma właśnie bakterie w moczu a posiew czysty i tak dużo kobiet dobiera zle ten mocz :) ja przy b. licznych bakteriach mialam urosept potem mocz czyściutki po 2 tyg i dobrze sie przyłożyłam do pobierania, jesli chodzi o no spe niewiem 🤷‍♀️ ja biore od miesiąca i szyjka wczoraj rozmiekla
 
Ja nie mam zaplanowanego cc jeszcze , jak narazie to mam wizytę ostatnia na 17 marca i jak dotrwam do niego to wtedy pewno lekarz podejmie decyzje a wtedy będzie już 34 tydzień wiec pewno już będę umawiać się do szpitala 😊
Oooo tak daleko czy ostatnia w ciąży będziesz mieć? A to tak juz masz rozpiskę wizyt? :) ja to tak sie podpytałam bo mnie nurtuje to kiedy i czy napewno :)) u mnie tak on do ostatniej chwili czeka, tez marze zeby do końca marca wytrwać w czuje ze właśnie pod koniec urodzę 🙉
 
Oooo tak daleko czy ostatnia w ciąży będziesz mieć? A to tak juz masz rozpiskę wizyt? :) ja to tak sie podpytałam bo mnie nurtuje to kiedy i czy napewno :)) u mnie tak on do ostatniej chwili czeka, tez marze zeby do końca marca wytrwać w czuje ze właśnie pod koniec urodzę 🙉
Teraz mam najbliższa wizytę 24 luty a pozniej 17 marzec czyli co 3 tygodnie ale powiedział mi ze jak tylko będzie się coś działo pisze do niego i odrazu się widzimy , przynajmniej zacne wizyty nagle pomiędzy planowanymi nie bierze ani złotówki 😊a Ty masz częściej wizyty ?
 
Oooo tak daleko czy ostatnia w ciąży będziesz mieć? A to tak juz masz rozpiskę wizyt? :) ja to tak sie podpytałam bo mnie nurtuje to kiedy i czy napewno :)) u mnie tak on do ostatniej chwili czeka, tez marze zeby do końca marca wytrwać w czuje ze właśnie pod koniec urodzę 🙉
Wiesz u mnie tez inna sytuacja bo mam szew założony
 
Teraz mam najbliższa wizytę 24 luty a pozniej 17 marzec czyli co 3 tygodnie ale powiedział mi ze jak tylko będzie się coś działo pisze do niego i odrazu się widzimy , przynajmniej zacne wizyty nagle pomiędzy planowanymi nie bierze ani złotówki 😊a Ty masz częściej wizyty ?
Nie, ja tez tak co 2.5-3 tyg ale np jutro mam prenatalne, we wtorek szpital a później pewnie wizyta u niego za 2 tyg po wypisie więc mysle ze bedzie tak częściej przez ten miesiąc, a z tym szwem to może bezpieczniej? Wiem ze u nas w szpitalu zakładają juz pessar jak ostateczność jak juz prawie nie ma szyjki a poki mam szyjke i to nie tragiczna to trzyma mnie tak :)
Tylko szkoda ze sie rozwiera od góry eh
 
reklama
Nie, ja tez tak co 2.5-3 tyg ale np jutro mam prenatalne, we wtorek szpital a później pewnie wizyta u niego za 2 tyg po wypisie więc mysle ze bedzie tak częściej przez ten miesiąc, a z tym szwem to może bezpieczniej? Wiem ze u nas w szpitalu zakładają juz pessar jak ostateczność jak juz prawie nie ma szyjki a poki mam szyjke i to nie tragiczna to trzyma mnie tak :)
Ja mam szew założony od 21 tyg i wszystko jak narazie trzyma , przed założeniem szwu robil mi się lejek i ujscie w kształcie U a teraz wszystko się pozmieniało i nie ma lejka i ujście zamknięte T wiec raczej prawidłowe . Jak teraz byłam w szpitalu sprawdzali mi szew i wszystko trzyma , jak pytałam jaka mam szyjkę czy miękka czy twarda to otrzymałam odpowiedz ze przy szwie to nie ma znaczenia bo on wszystko trzyma i tylko trzeba niwelować ewentualne skurcze dlatego tez zażywam nospe na stałe 3x1 tab o tak narazie mam zażywać , jak bardziej mi twardnial brzuch to zażywałam 3x2 tabl
 
Do góry