reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja mam szew założony od 21 tyg i wszystko jak narazie trzyma , przed założeniem szwu robil mi się lejek i ujscie w kształcie U a teraz wszystko się pozmieniało i nie ma lejka i ujście zamknięte T wiec raczej prawidłowe . Jak teraz byłam w szpitalu sprawdzali mi szew i wszystko trzyma , jak pytałam jaka mam szyjkę czy miękka czy twarda to otrzymałam odpowiedz ze przy szwie to nie ma znaczenia bo on wszystko trzyma i tylko trzeba niwelować ewentualne skurcze dlatego tez zażywam nospe na stałe 3x1 tab o tak narazie mam zażywać , jak bardziej mi twardnial brzuch to zażywałam 3x2 tabl
Hmm ciekawe czy to dzięki temu szwowi ta szyjka znow ma ksztalt T czy np odpoczynek
Ciekawe czy jakos ja mogę mojej pomoc, krece sie po domu bo pozwolil ale może warto więcej polezec 🤔
A jak sie kręciłam to i szyjka mi nie skróciła się więc myslalam ze spoko:) ale moze cos na ten lejek da sie zaradzić
 
reklama
Potrzebuje waszej porady, kilka dni temu pisałam że mam na przemian szczypanie, ból miesiączkowy brzucha albo kłucie pochwy i odbytu. Byłam na badaniach moczu. Posiew czysto ale na badaniu moczu napisano że liczne bakterie. Szyjka ma dzisiaj 35 mm w (19+1) doradzcie czy to dobry wynik. Na te bóle brzucha dostałam 3x magnez i 3x nospa oraz antybiotyk na bakterie sumamed 3 dni po 1 tabletce. Dodatkowo biorę też euthyrox 25, acard 150mg 1x1, luteina 100mg 2x1 i witaminy. Moje pytanie czy biorąc ta nospe nie zaszkodzę szyjce, bo czytałam chyba tutaj że ona sprawia że szyjka mięknie, a ogólnie nie czułam jakiś mocniejszych napinan brzucha, skurczy itp. oraz co powiecie na temat tego antybiotyku w ciąży [emoji848] podejrzewam że ten szczypiący ból to właśnie pęcherz, ale codziennie pije sok z żurawiny i dużo wody a bakterie jakieś tam jednak wyszły [emoji848]


Na stronie 5305 był już poruszany temat bakterii w badaniu ogólnym a czysto w posiewie, może będziesz miała ochotę zajrzeć :)
Czy to dobry wynik szyjki ciężko stwierdzić, pytanie jaka była wcześniej, czy skróciła się w ostatnim czasie? Ogółem mówiąc jest to raczej dobra długość na tym etapie, jeśli nie miałaś jej wcześniej badanej i nie masz porównania to po prostu trzeba teraz kontrolować jak się zachowuje :)
No-spa chyba działa rozmiękczająco na szyjkę ale na dużo późniejszym etapie, tak mi się wydaje. Skoro lekarz zalecił Ci takie leki to widocznie miał podstawy, najlepiej zna Twój przypadek :)
 
Hmm ciekawe czy to dzięki temu szwowi ta szyjka znow ma ksztalt T czy np odpoczynek
Ciekawe czy jakos ja mogę mojej pomoc, krece sie po domu bo pozwolil ale może warto więcej polezec 🤔
A jak sie kręciłam to i szyjka mi nie skróciła się więc myslalam ze spoko:) ale moze cos na ten lejek da sie zaradzić
Najlepiej słuchać się zaleceń lekarza , ja praktycznie leżę ale jem normalnie przy stole , zrobię sobie śniadanie i kolacje nawet ostatnio lekarz w szpitalu ale nie mój prowadzący powiedział ze mogę sobie robić spacery 15 min ale tak nie będę szalała 😊myśle ze musimy uważać do bezpiecznych tygodni , tyle jyz wytrzymalysmy wiec damy rade , tak jak pisałaś luty krótki a jak będzie już marzec to zleci moment 😉
 
Najlepiej słuchać się zaleceń lekarza , ja praktycznie leżę ale jem normalnie przy stole , zrobię sobie śniadanie i kolacje nawet ostatnio lekarz w szpitalu ale nie mój prowadzący powiedział ze mogę sobie robić spacery 15 min ale tak nie będę szalała 😊myśle ze musimy uważać do bezpiecznych tygodni , tyle jyz wytrzymalysmy wiec damy rade , tak jak pisałaś luty krótki a jak będzie już marzec to zleci moment 😉
No tak to tez takie mam zajęcia w domu, jeszcze mojego 3latka ogarne, ubiorę czy zrobię mu picie a tak wiecej nic nie robie :) jem na lezaco praktycznie bo siedzienie przy stole mi nie służy zaraz boli mnie brzuch 🙂pewnie, jakos to bedzie aby do przodu :))
 
Na pewno pojdzie zobaczysz :) im spokojniejsza bedziesz tym mniej bedzie twardnien i wgl! Mi pamietam w 34 tyg to juz wgl wszystko ustalo, zero twardnien no nic :) za pozostale dziewczyny oczywiście również bardzo trzymam kciuki! Cale szczescie na tym forum prawie zawsze sa szczesliwe zakonczenia :)
Ostatnie zdanie jest dla mnie mega pocieszające ❣
Potrzebuje waszej porady, kilka dni temu pisałam że mam na przemian szczypanie, ból miesiączkowy brzucha albo kłucie pochwy i odbytu. Byłam na badaniach moczu. Posiew czysto ale na badaniu moczu napisano że liczne bakterie. Szyjka ma dzisiaj 35 mm w (19+1) doradzcie czy to dobry wynik. Na te bóle brzucha dostałam 3x magnez i 3x nospa oraz antybiotyk na bakterie sumamed 3 dni po 1 tabletce. Dodatkowo biorę też euthyrox 25, acard 150mg 1x1, luteina 100mg 2x1 i witaminy. Moje pytanie czy biorąc ta nospe nie zaszkodzę szyjce, bo czytałam chyba tutaj że ona sprawia że szyjka mięknie, a ogólnie nie czułam jakiś mocniejszych napinan brzucha, skurczy itp. oraz co powiecie na temat tego antybiotyku w ciąży [emoji848] podejrzewam że ten szczypiący ból to właśnie pęcherz, ale codziennie pije sok z żurawiny i dużo wody a bakterie jakieś tam jednak wyszły [emoji848]
No spa zmięcza szyjkę ale dopiero jakoś po 34tc, wcześniej właśnie pomaga w jej utrzymaniu eliminując skurcze
 
A skąd nospa wie w którym ciężarna jest tygodniu ? Ten lek chyba cały czas działa rozkurczowo?
Właśnie ja mialam twarda szyjke a po miesiąc no spy miekka
Tez czytałam ta opinie ze po 36 tyg tak działa ale nie zagłębiałam sie w to tylko tak jako ciekawostka przeczytałam
Tak czy siak moze u mnie wlansie tak zadziałała ale wole wybrać no spe i brak skurczy z miekka szyjka da się chodzić i przenosić dziecko :)
 
A skąd nospa wie w którym ciężarna jest tygodniu ? Ten lek chyba cały czas działa rozkurczowo?
Ja nie wiem, może no spa działa wtedy jakoś inaczej z pojawiającymi się hormonami? Takie info było tu gdzieś na wcześniejszych stronach i na grupach odnośnie skracającej się szyjki do których należę. Działa rozkurczowo ale rozkurczanie nie znaczy, że zmiękcza nieakurczone mięśnie 🤔 i tak jak napisałam co do.tego 34tc pewności nie mam, nie pamiętam dokładnie, może to był nawet.późniejszy tydzień, a może wcześniejszy, ale na pewno po 30tc
 
Ja nie wiem, może no spa działa wtedy jakoś inaczej z pojawiającymi się hormonami? Takie info było tu gdzieś na wcześniejszych stronach i na grupach odnośnie skracającej się szyjki do których należę. Działa rozkurczowo ale rozkurczanie nie znaczy, że zmiękcza nieakurczone mięśnie 🤔 i tak jak napisałam co do.tego 34tc pewności nie mam, nie pamiętam dokładnie, może to był nawet.późniejszy tydzień, a może wcześniejszy, ale na pewno po 30tc
Tez o tym czytałam właśnie, ale chyba na własnej skorze się przekonałam ze miekka sie zrobiła :)
Powiem Wam ze z dnia na dzień mniej sie boje bo kolejny dzień
Dzis mam prenatalne
Leze ile sie da, ale czytam nieraz o wczesniakach i jakoś mnie to trochę uspokaja
Np moja kolezanka urodzila sie 30lat temu 6mi3tyg i niegdy nikt nie powiedziałby ze ona byla wcsssniakiem, zdrowa baba :)
Babcia moja urodzila sie jako bliźniaczka 70 lat temu, w 8 czy 7 miesiącu, nie mieli inkubatorow, zawijali ja w pierzynie, jej siostra umarla przy porodzie ale jako bliźniaczka byla maluszkiem
I ok, nie miała problemow ze zdrowiem. Takie historie mnie trochę uspokajaja chociaż wiadomo ze wolałabym wytrwać do końca ale kazdy dzień jest na wage zlota a cieszę sie ze to 7 miesiąc a nie np 5 trzeba jakos sie pocieszać tak w razie co:) moze pozytywne podejście pomoże dotrwać
Ale myślę ze do 35tyg dotrwam i zacznę jeszcze porządki 😂 grunt to wyluzowac :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Tez o tym czytałam właśnie, ale chyba na własnej skorze się przekonałam ze miekka sie zrobiła :)
Powiem Wam ze z dnia na dzień mniej sie boje bo kolejny dzień
Dzis mam prenatalne
Leze ile sie da, ale czytam nieraz o wczesniakach i jakoś mnie to trochę uspokaja
Np moja kolezanka urodzila sie 30lat temu 6mi3tyg i niegdy nikt nie powiedziałby ze ona byla wcsssniakiem, zdrowa baba :)
Babcia moja urodzila sie jako bliźniaczka 70 lat temu, w 8 czy 7 miesiącu, nie mieli inkubatorow, zawijali ja w pierzynie, jej siostra umarla przy porodzie ale jako bliźniaczka byla maluszkiem
I ok, nie miała problemow ze zdrowiem. Takie historie mnie trochę uspokajaja chociaż wiadomo ze wolałabym wytrwać do końca ale kazdy dzień jest na wage zlota a cieszę sie ze to 7 miesiąc a nie np 5 trzeba jakos sie pocieszać tak w razie co:) moze pozytywne podejście pomoże dotrwać
Ale myślę ze do 35tyg dotrwam i zacznę jeszcze porządki 😂 grunt to wyluzowac :)
Taaak! Tylko pozytywne nastawienie nas uratuje, choć czasem o nie ciężko 😔 ja biorę no spę od 17tc i początkowo było to 6 tabletek dziennie, aktualnie 25+1, no spa doraźnie, ale biorę przynajmniej 2 tabletki dziennie i szyjka twarda, więc na prawdę nie upatrywałabym w no spie jej zmiękczania. Ja już czekam na ten 27tc ale ciężko się doczekać 🙈
 
Do góry