reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Ja dziś bylam na kolejnej kontroli :) szyjka bez zmian od 8 tygodni. Oby tak dalej 🙏 Krotka ale stabilna .Zaczelam 26 tydzień. Brzuch mi czasem robi się twardy ale podobno dopóki nie są to bolesne skurcze plus nieregularne i nie występują krwawienia to mam się nimi nie przejmować. I tak robię bo inaczej bym zwariowała 😉 Licze dni, tygodnie oby do tej magicznej "trójki" z przodu ❤ Pozdrawiam
Super 😊 ja pierwszy próg (27tc) osiągnę w środę, ale już czuję to odliczanie do 30 😅
 
Ja tez panikuje na wszystko ostatnio, ale jutro będzie 30+0 i czuje ze coraz częściej brzuch mnie pobolewa, biore no spe ale nie chce jej za bardzo brać ale jakie mam wyjście, moje 90 procent to lezenie więc nie mogę sobie zarzucić ze przez aktywność te bole :(
Ja miałam dużo problemów do 28-29 tygodnia, potem moment spokoju względnego, i nagle w przez tydzień -dwa dużo skurczy i bóle, a potem wszystko ustało!!! i tak jest do dziś🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
 
A też czytałyście w internecie że w okolicach 33/34 tyg dziecko już samodzielnie oddycha? I powinno być wszystko ok
Tak, wiedziałam to. I dlatego czekałam najpierw na 30 tydz kiedy dzidziusia można było owocnie ratować, potem na 34 - kiedy byly duze szanse, że maluch będzie samodzielnie lub z niewieką pomocą oddychać, następnie 37 tydz ciąża donoszona, a teraz ostatnia prosta poród🥰.
 
Tak, wiedziałam to. I dlatego czekałam najpierw na 30 tydz kiedy dzidziusia można było owocnie ratować, potem na 34 - kiedy byly duze szanse, że maluch będzie samodzielnie lub z niewieką pomocą oddychać, następnie 37 tydz ciąża donoszona, a teraz ostatnia prosta poród🥰.
Ja właśnie czekam na ten 37 teraz ☺ jutro kończę 35 więc już dużo nie zostało. Tylko zaczynam się dziwnie czuć.... Hmmm nie wiem jakbym na dniach miała urodzić. Takie miałam uczucie przed pierwszym porodem i faktycznie urodziłam.
W czwartek mam lekarza więc zobaczymy co powie ☺
 
Ja właśnie czekam na ten 37 teraz ☺ jutro kończę 35 więc już dużo nie zostało. Tylko zaczynam się dziwnie czuć.... Hmmm nie wiem jakbym na dniach miała urodzić. Takie miałam uczucie przed pierwszym porodem i faktycznie urodziłam.
W czwartek mam lekarza więc zobaczymy co powie ☺
35 to już piękny wynik 🥰
U nas dzis wkoncu wymarzone 30+0 według Om 🥂🥂🥂🥂
Wedlug Usg 32+2 :) ale trzymam się Om :)
 
35 to już piękny wynik 🥰
U nas dzis wkoncu wymarzone 30+0 według Om 🥂🥂🥂🥂
Wedlug Usg 32+2 :) ale trzymam się Om :)
Ja jeśli chodzi o termin porodu to się sugeruje tym co na początku mi wychodziło z USG bo się zgadzało USG i z terminu miesiączki ☺ bo jeśli chodzi o obecne USG to dzidziuś jest mniejszy o dwa tygodnie, mam nadzieję że nadrobi to szybciutko ☺
Gratulacje🎉🎊 jak się przekroczy ten 30 tydzień to jakoś inaczej ten czas leci⏳
Jakaś magia jest w tej 3 z przodu 😃
 
reklama
Ja jeśli chodzi o termin porodu to się sugeruje tym co na początku mi wychodziło z USG bo się zgadzało USG i z terminu miesiączki ☺ bo jeśli chodzi o obecne USG to dzidziuś jest mniejszy o dwa tygodnie, mam nadzieję że nadrobi to szybciutko ☺
Gratulacje🎉🎊 jak się przekroczy ten 30 tydzień to jakoś inaczej ten czas leci⏳
Jakaś magia jest w tej 3 z przodu 😃
No to u mnie co usg większa jest około tydzień - półtora i tak wlasnie aby do 37tyg 😄😄😄😄😄
 
Do góry