reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Hej, musiałam przeoczyć Twoje pytanie. Ja biorę duphaston 3x1, nospa max3x1 i magnez3x1. Dodatkowo omegamed Optima jako suplement. Jedyne co mnie stresuję to nospa max w takich ilościach, ale liczę że młodej nic po tym nie będzie.
Ja tez mam nospe 3×1 i duphaston 3×1, acard i cyclogest... i ta nospa mnie przeraza 😭😭😭 jestem w 14 tc..
 
reklama
Ja tez mam nospe 3×1 i duphaston 3×1, acard i cyclogest... i ta nospa mnie przeraza 😭😭😭 jestem w 14 tc..
Eliza nie jest nigdzie potwierdzone, że nospa wpłynie na obniżenie napięcia mięśniowego u dziecka, ale czytałam o takich przypadkach. Mi ginekolog powiedział czy wolę za to wcześniaka, jeżeli chce zmniejszyć dawkę nospy? Dlatego ja już nie kombinuję i przyjmuje takie dawki jak mi zlecił 🙂 U Ciebie też problemy z szyjką? Jak po pierwszych prenatalnych? Jesteś we wczesnym tygodniu więc lekarz jeszcze może odstawić nospe, więc na spokojnie🙂
 
Eliza nie jest nigdzie potwierdzone, że nospa wpłynie na obniżenie napięcia mięśniowego u dziecka, ale czytałam o takich przypadkach. Mi ginekolog powiedział czy wolę za to wcześniaka, jeżeli chce zmniejszyć dawkę nospy? Dlatego ja już nie kombinuję i przyjmuje takie dawki jak mi zlecił 🙂 U Ciebie też problemy z szyjką? Jak po pierwszych prenatalnych? Jesteś we wczesnym tygodniu więc lekarz jeszcze może odstawić nospe, więc na spokojnie🙂
Ile lekarzy tyle teorii na temat no spy, lepiej brac niż urodzić wczesniaka oczywiście że tak:) sama mialam opory bo nam do głowy dochodzą te zle głosy na ten temat a też są i plusy :) lekarze wybierają co lepsze dla dzidziusia i mamy :)
 
Eliza nie jest nigdzie potwierdzone, że nospa wpłynie na obniżenie napięcia mięśniowego u dziecka, ale czytałam o takich przypadkach. Mi ginekolog powiedział czy wolę za to wcześniaka, jeżeli chce zmniejszyć dawkę nospy? Dlatego ja już nie kombinuję i przyjmuje takie dawki jak mi zlecił 🙂 U Ciebie też problemy z szyjką? Jak po pierwszych prenatalnych? Jesteś we wczesnym tygodniu więc lekarz jeszcze może odstawić nospe, więc na spokojnie🙂
Nie, z szyjka ok, tylko ten nieszczęsny krwiak. Na usg prenatalnych byl juz maly po tyg.na wizycie wiekszy, więc lekarz zwiekszyla mi dawke progesteronu no i nospa. No to bede do tego podchodzic na spokojnie :) Lepiej samemu w lekarza się nie bawic..
 
Heh no powiem Ci było mega ciężko, ale maz i tesciowa pomagali duzo, trochę mama moja przyjechała i minęło...
Ale nie ukrywam spokój psychiczny jak można wstac jest nie do opisania, robie więcej ale też dużo odpoczywam :)
Uwierz mi, że mimo tego, że ma się dziecko jest strach przed tym jak podnieść dziecko, jak nakarmić czy pamięta się jak przebrać i wykapac😄 moj synek był wymagającym bardzo dzieckiem i mam ogromnego stresa ze bedzie powtórka a jeszcze przecież jest synek w domu 🙂

Podejrzewam, że i u nas będzie podobnie, że będą różni ale akurat liczę po cichu na to że będzie mniej wymagająca 😄

Kurczę, ostatnimi czasy często mnie kuje w okolicy cewki moczowej, czuje ze mala wpycha tam glowke, nie mogę chodzic z bólu ale martwi mnie bardziej to ze to kucie to rozwieranie szyjki :/ czy macie podobne odczucia?
U nas okazało się że tylko na początku dała mi takie góry. Teraz zaczęły się już kolki i mamy okropny refluks 😞byłyśmy już przez to w szpitalu 😞 także jest gorzej niż było za pierwszym razem
 
Nie, z szyjka ok, tylko ten nieszczęsny krwiak. Na usg prenatalnych byl juz maly po tyg.na wizycie wiekszy, więc lekarz zwiekszyla mi dawke progesteronu no i nospa. No to bede do tego podchodzic na spokojnie :) Lepiej samemu w lekarza się nie bawic..
Eliza ja w 14tygodniu miałam plamienia, przerażona pojechałam do szpitala i stwierdzili właśnie krwiaka małego na łożysku. Po tygodniu już było oki. Oszczędzaj się i będzie dobrze 🙂
 
Cześć dziewczyny,
Od jakiegos czasu czytam to forum i postanowiłam się dołączyć.
Jestem w 27tc, od tygodnia jestem posiadaczką pessara, ze względu na skradająca się szyjkę, cały czas odpoczywam, jednak dziś pojawił się jasno brązowy śluz, bardzo się zdenerwowałam, od razu skontaktowałam się z moim lekarzem który kazał mi leżeć, czy któraś z Was miała może taką sytuacje?
Cała ciąża dla mnie to ogromny stres, mam nadzieje ze otrzymam od Was troszkę wsparcia :)
Pozdrawiam.
 
reklama
Cześć dziewczyny,
Od jakiegos czasu czytam to forum i postanowiłam się dołączyć.
Jestem w 27tc, od tygodnia jestem posiadaczką pessara, ze względu na skradająca się szyjkę, cały czas odpoczywam, jednak dziś pojawił się jasno brązowy śluz, bardzo się zdenerwowałam, od razu skontaktowałam się z moim lekarzem który kazał mi leżeć, czy któraś z Was miała może taką sytuacje?
Cała ciąża dla mnie to ogromny stres, mam nadzieje ze otrzymam od Was troszkę wsparcia :)
Pozdrawiam.
Kiedy miałaś zakładany pessar? Miałam plamienie przez 2dni po założeniu pessara. Lekarka mnie uprzedziła ale chyba wolałbym to skonsultować.
 
Do góry