reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Dziewczyny jestem w 22 tygodniu. Szyjka 23 mm a przy akcji 19 mm ( podobno się tak sprawdza ze spoczynek i na ucisk). Lekarz mnie pytał czy czuje twardnienie ale powiem Wam ze ja nie wiem sama co czuje. Cały czas mnie pobolewa brzuch raz wyzej raz niżej takie delikatne kłócie, czasem bulgotanie ( to chyba ruchy?) i nie wiem jak rozpoznać to twardnienie...
leżę dopiero 3 dzień a plecy bolą niesamowicie, jak sobie radzilyscie?
 
Kochane jeszcze jedno pytanie, biorę luteine dopochwowo już od jakiś 3 tygodni i nigdy nie miałam problemu z jej "włożeniem ", a dzis po raz pierwszy poczułam opór. Pochwa jakby byla spuchnięta i miala twarde ścianki a do tego jeszcze aplikowałam ja na długość palca a dzis to nie wiem czy na pół się udało;/ czym to może być spowodowane ?
 
Dziewczyny jestem w 22 tygodniu. Szyjka 23 mm a przy akcji 19 mm ( podobno się tak sprawdza ze spoczynek i na ucisk). Lekarz mnie pytał czy czuje twardnienie ale powiem Wam ze ja nie wiem sama co czuje. Cały czas mnie pobolewa brzuch raz wyzej raz niżej takie delikatne kłócie, czasem bulgotanie ( to chyba ruchy?) i nie wiem jak rozpoznać to twardnienie...
leżę dopiero 3 dzień a plecy bolą niesamowicie, jak sobie radzilyscie?
Hej , ja w 21 tyg miałam szyjkę 21 mm i zalecony szew i od tego tygodnia już leżę a dzisiaj jestem w 36+1 😊 leżę w różnych pozycjach, wstaje do toalety i coś zjeść i wtedy jedynie mogę się rozprostować i jakoś do tej pory nie odczuwam większych bóli. Pomaga mi poduszka dla kobiet w ciąży która mi towarzyszy już 4 miesiąc 😊 nie leżę tez całkowicie plackiem , głowę mam zdecydowanie wyżej. Jeżeli chodzi o twardnienia brzucha to ja odczuwam je właśnie od tego 21 tc i nadal choć teraz nawet mniej niz wcześniej . Brzuch poprostu robi mi się miejscami twardy jak kamień wiec ciężko tego nie czuć 😉 a u Ty będziesz miała zakładany szew lub pessar ?
 
Hej , ja w 21 tyg miałam szyjkę 21 mm i zalecony szew i od tego tygodnia już leżę a dzisiaj jestem w 36+1 😊 leżę w różnych pozycjach, wstaje do toalety i coś zjeść i wtedy jedynie mogę się rozprostować i jakoś do tej pory nie odczuwam większych bóli. Pomaga mi poduszka dla kobiet w ciąży która mi towarzyszy już 4 miesiąc 😊 nie leżę tez całkowicie plackiem , głowę mam zdecydowanie wyżej. Jeżeli chodzi o twardnienia brzucha to ja odczuwam je właśnie od tego 21 tc i nadal choć teraz nawet mniej niz wcześniej . Brzuch poprostu robi mi się miejscami twardy jak kamień wiec ciężko tego nie czuć 😉 a u Ty będziesz miała zakładany szew lub pessar ?
Dzieki za odpowiedz :* Ja będę mieć zakładany szew... on chyba ma większa skuteczność niż pessar?
Tez śpię z poduszka dla kobiet w ciazy taki rogal :)
Coś czytałam ze przy szwie łatwiej o infekcje a ja z tych co szybko je łapią :/ teraz tez mnie coś piecze odkąd zaczęłam brać luteinę.
Będę codziennie ten brzuch sprawdzać - zawsze miałam twardy bo ćwiczyłam go dużo..
Żadne spacery nie wchodzą w grę rozumiem u Ciebie?
mycie pod prysznicem siebie i włosów normalnie?
A czujesz czasem jakieś ukłucia czy coś? Nie umiem ustalić co jest naturalne a co nie...
 
Dzieki za odpowiedz :* Ja będę mieć zakładany szew... on chyba ma większa skuteczność niż pessar?
Tez śpię z poduszka dla kobiet w ciazy taki rogal :)
Coś czytałam ze przy szwie łatwiej o infekcje a ja z tych co szybko je łapią :/ teraz tez mnie coś piecze odkąd zaczęłam brać luteinę.
Będę codziennie ten brzuch sprawdzać - zawsze miałam twardy bo ćwiczyłam go dużo..
Żadne spacery nie wchodzą w grę rozumiem u Ciebie?
mycie pod prysznicem siebie i włosów normalnie?
A czujesz czasem jakieś ukłucia czy coś? Nie umiem ustalić co jest naturalne a co nie...
Tez bałam się tych infekcji ale na szczęście mnie nie dopadła , profilaktycznie jakiś miesiąc od założenia szwu lekarz przepisał mi macmiror 2 razy po 6 globulek z odstępem tygodniowym między jednym a drugim opakowaniem . No niestety żadne spacery nie wchodzą w grę nawet do tej pory i tak już do końca , jedynie wyjazd do lekarza na wizytę i tyle świata widziałam 😊 mycie włosów i siebie normalnie tylko oczywiście prysznic szybki , nie kąpiel . Odczuwałam kłucie w pochwie przed szwem i po również , z czasem to minęło ale pobolewanie w podbrzuszu bardzo często wiec No spy zażywałam nawet do 3 x2 tab a teraz 3x1 tab i duże ilości magnezu i oczywiście luteina
 
Dziewczyny jestem w 22 tygodniu. Szyjka 23 mm a przy akcji 19 mm ( podobno się tak sprawdza ze spoczynek i na ucisk). Lekarz mnie pytał czy czuje twardnienie ale powiem Wam ze ja nie wiem sama co czuje. Cały czas mnie pobolewa brzuch raz wyzej raz niżej takie delikatne kłócie, czasem bulgotanie ( to chyba ruchy?) i nie wiem jak rozpoznać to twardnienie...
leżę dopiero 3 dzień a plecy bolą niesamowicie, jak sobie radzilyscie?
Najważniejsze, że będzie szew ;) częste posiewy, luteina, magnez i Netflix. Zleci jak z bicza :)
 
Hej!
tak czytam i się zastanawiam ;) jak to jest, ze jednym lekarze każą leżeć plackiem a innym pozwalaj normalnie funkcjonować.
mam pessar i lekarka powiedział, ze mogę normalnie funkcjonować, a widzie, ze dziewczyny ze szwami leżą. Z czego takie rozbieżności mogą wynikać?
 
Właśnie mam pytanie, delikatnie się przeziębiłam i nie zamierzam nic brać tylko herbatka z cytrynka i miodem i przejdzie ale zauważyłam od 3 dni ze mam strasznie rzadka wydzielinę? Biorę luteine i też juz panikuje ze to wody bo w Googlach takie informacje że wszystko pasuje ;( miałyście tak? Czy to normalne ? Oprócz resztek luteiny mam też plamkę wody zawsze 😭😭😭😭😭 wizyta w sobote nie wiem co robić;(
Ja tak miałam, parę dni wody później znowu gęsty śluz, znowu woda, znowu gęsty śluz i tak w kółko. Kupiłam papierki lakmusowe, sprawdzałam na początku u lekarza, ale teraz to powiem szczerze, że już się przyzwyczaiłam
 
reklama
Dzięki dziewczyny! A ten magnez to same z siebie bralyscie? Mi lekarz nic nie zalecał takiego i biorę tylko te standardowe witaminy ciążowe i luteinę a co do luteiny to stwierdził ze nie wydłuży mi to szyjki wiec mogę brać ale to nic nie da..
 
Do góry