reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Gotuje, chodzę na krótkie spacery 20-30 minut. Czasem z dzieckiem na płac zabaw. W międzyczasie leżę. Lekarka pozwoliła mi normalnie funkcjonować, ale z tego co czytam to większość z pessarem jednak lezy ☹️
byłam na wizycie 2 tygodnie temu i lekarka stwierdziła, ze pessar dobrze trzyma a dziecko jest wysoko. Zobaczę co powie na kolejnej wizycie.
Ja widze ze ile lekarzy tyle opinii. Ja narazie luteina i magnez i kontrole co tydzień ale też nie mam reżimu na leżenie. Mam się ruszać tylko delikatnie ;/ i też sama nie wiem co o tym myśleć.
 
reklama
Cześć dziewczyny, przekopałam dzisiaj różne fora i w końcu znalazłam coś dla siebie😄
Obecnie 30+1, szyjka 15mm. Mam leki i mam leżeć. Brzuch robi się twardy i boli jakieś 10x dziennie. Szyjka w ciągu 2 tygodni skróciła się 5 mm😕 14.04 mam wizytę i jeżeli się okaże że szyjka dalej się skraca, to 15.04 idę na oddział. Lekarz w środę powiedział, że jeszcze 5 tygodni muszę wytrzymać. Mały waży 1800g.

Mąż w delegacjach, córki 11 i 4 lata, 2 psy w domu- musiałam przenieść się na jakiś czas do mamy. Wracam do domu jak mąż wraca z delegacji- na szczęście mam całe 5 km.
Jak was trochę poczytałam to tak jakoś zrobiło mi się lepiej. Liczę, że szyjka przestanie się skracać i spokojnie doczekamy terminu...
Moja też 15 mm ale ja taką mam od 18 tc więc się nie skraca.Ja mam 32+3 tc synuś waży 2050.Trzymam kciuki za Was 🙂
 
Dziewczyny jestem po badaniu ;) moja szyjka nadal w nienaruszonym staniem , 32mm zamknięta nawet na milimetr rozwarcie nie ma, Pan Doktor powiedział ze od miesiąca żadnej zmiany nie ma więc napewno dotrwamy do końca tylko mało stresu i faktycznie oszczędny tryb życia ale dostalam zezwolenie na spacery spokojnie;) byle nie za długie i zawsze mam mieć pod ręką nospe i ławeczkę albo łóżko zeby w razie czego usiąść i odpocząć;) w Święta do rodzinki tez mogę jechać bez problemu ;) czuje taka ulgę;) teraz wiem że napewno będzie wszystko dobrze ;)
 
Mam pytanie do dziewczyn które już nie przyjmują luteiny w związku ze skracającą się szyjką. W którym tygodniu odstawilyscie tabletki?
Dziewczyny jestem po badaniu ;) moja szyjka nadal w nienaruszonym staniem , 32mm zamknięta nawet na milimetr rozwarcie nie ma, Pan Doktor powiedział ze od miesiąca żadnej zmiany nie ma więc napewno dotrwamy do końca tylko mało stresu i faktycznie oszczędny tryb życia ale dostalam zezwolenie na spacery spokojnie;) byle nie za długie i zawsze mam mieć pod ręką nospe i ławeczkę albo łóżko zeby w razie czego usiąść i odpocząć;) w Święta do rodzinki tez mogę jechać bez problemu ;) czuje taka ulgę;) teraz wiem że napewno będzie wszystko dobrze ;)
Super kochana! Zobaczysz ze jeszcze będziesz czekać zeby szyjka się skróciła 😁💗
 
Taką właśnie informację dziś od lekarza usłyszałam;D że na początku szalała, a jak będzie potrzeba to niczym jej ruszyc nie będziemy mogli ;D ale wole tak niż inaczej bo to taki wewnętrzny spokój który jest bardzo potrzebny. Jeszcze 15 tc przede mną więc sporo ale dam radę 💪💪💪😘😘😘 i cieszę się że na Was trafiłam.
 
reklama
Do góry