reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Tak u mnie aktualnie 37+1 i za 10 dni cc 😊 jak oczywiście tez nie zacznie się coś dziać wcześniej . Mam szew założony od 21 grudnia i leżę w domu od tamtej pory 😊byłam między czasie 3 razy w szpitalu na magnezie i sterydach i jakoś zleciało. Ale nie mogę się już doczekac maleństwa ❤️ Teraz nabiera sobie na wadze i tak jak lekarz mi powiedział ze 38 tydzień to już będzie dla dziecka idealnie 😊
Wspaniale 😊 gratulacje 😍 to już tak niewiele zostało. Szczęśliwego rozwiązania ☺️
 
reklama
Ja nie mam szwu ale wydaje mi się że najlepiej mało siedzieć więcej leżeć. Napewno nic nie dźwigać. Myślę że składanie ubrań będzie dozwolone, włączenie prania czy zmywarki także. Przynajmniej ja tak robię.
Ja ze szwem leżałam przez 4 miesiące, tylko toaleta i minutowy prysznic wieczorem.Zaczęłam cokolwiek być aktywna po 34 tygodniu i w pełni aktywna po 37 tygodniu.
Powodzenia dziewczyny😍
 
U mnie dziś 30+4 i wczoraj miałam wizytę z usg III trymestru i wszystko jest super, Malutka rośnie zdrowo, szew trzyma mimo, że był zakładany praktycznie na nieistniejącej już szyjce w 21 tc. Nadal zalecenia w miarę oszczędnego trybu życia, ale bez nakazu leżenia. Mam w domu 14-miesiecznego synka i nawet gdybym chciała to całkowite leżenie byłoby mega ciężkie. Staram się w miarę normalnie funkcjonować, spaceruje, robię małe zakupy, w domu tez coś zrobię i ugotuje, synka czasem tez muszę trochę wziąć na ręce i szyjka od ostatniej wizyty 3 tyg temu nie skróciła się nawet o 1mm. Wsłuchuje się w swoje ciało, jeśli brzuch się napina to zostawiam wszystko co robię i odpoczywam w miarę możliwości i to pomaga. Ale nie chce tez cwaniakować bo jak szyjka zaczęła się skracać to totalnie nic nie wyczułam, zero objawów wiec jestem czujna. Lekarz jest dobrej myśli i mam nadzieję, że wytrzymam do bezpiecznego terminu. Za Was wszystkie tez trzymam kciuki :-)
 
Cześć dziewczyny, trafiłam wczoraj do szpitala z powodu problemów z szyjka a raczej jej braku. Uwypuklił się pęcherz do środka i aktualnie leżę z uniesiona miednica i czekam na wyniki badań posiewu z szyjki. Dziewczyny jestem 18+6 dziecko po badaniu 2 trym. jest ok. Czy podczas pobytu w szpitalu także nie mogliście wstawać wcale ?:( Dopiero za kilka dni okaże się czy mogę mieć założony szew :( masakra a do wczoraj byłam w zdrowej ciąży...:(
 
Cześć dziewczyny, trafiłam wczoraj do szpitala z powodu problemów z szyjka a raczej jej braku. Uwypuklił się pęcherz do środka i aktualnie leżę z uniesiona miednica i czekam na wyniki badań posiewu z szyjki. Dziewczyny jestem 18+6 dziecko po badaniu 2 trym. jest ok. Czy podczas pobytu w szpitalu także nie mogliście wstawać wcale ?:( Dopiero za kilka dni okaże się czy mogę mieć założony szew :( masakra a do wczoraj byłam w zdrowej ciąży...:(
Cześć, bardzo mi przykro z powodu szyjki. Na szczęście wykryto problem dosłownie w ostatniej chwili. Trzymam kciuki za szew, będzie dobrze :*
Pewnie lekarz zadecyduje jak będzie wyglądała ciąża w późniejszym czasie ale na moje oko trzeba będzie leżeć. ALE czasu nie da się zatrzymać to wszystko minie nawet leżenie.
 
Cześć dziewczyny, trafiłam wczoraj do szpitala z powodu problemów z szyjka a raczej jej braku. Uwypuklił się pęcherz do środka i aktualnie leżę z uniesiona miednica i czekam na wyniki badań posiewu z szyjki. Dziewczyny jestem 18+6 dziecko po badaniu 2 trym. jest ok. Czy podczas pobytu w szpitalu także nie mogliście wstawać wcale ?:( Dopiero za kilka dni okaże się czy mogę mieć założony szew :( masakra a do wczoraj byłam w zdrowej ciąży...:(
Cześć , widocznie musisz leżeć przez uwypuklony pęcherz . Ja mam założony szew ale nie miałam problemu z pęcherzem i szyjka miała 21 mm. Musisz się zdać na zalecenia lekarzy i cierpliwie czekać . Trzymam mocno kciuki 😊
 
Cześć, bardzo mi przykro z powodu szyjki. Na szczęście wykryto problem dosłownie w ostatniej chwili. Trzymam kciuki za szew, będzie dobrze :*
Pewnie lekarz zadecyduje jak będzie wyglądała ciąża w późniejszym czasie ale na moje oko trzeba będzie leżeć. ALE czasu nie da się zatrzymać to wszystko minie nawet leżenie.

Cześć , widocznie musisz leżeć przez uwypuklony pęcherz . Ja mam założony szew ale nie miałam problemu z pęcherzem i szyjka miała 21 mm. Musisz się zdać na zalecenia lekarzy i cierpliwie czekać . Trzymam mocno kciuki 😊
Dziękuje dziewczyny. Strasznie mi ciężko i wiem ze trzeba się ogarnąć i myśleć pozytywnie. Powiedzcie mi proszę ile czasu po takich założeniu szwu wyszliście ze szpitala do domu? Czy sam zabieg jest bolesny ( jak schodzi znieczulenie) i czy czuć ten szew w jakiś sposób? Dziękuje za pomoc
 
Dziękuje dziewczyny. Strasznie mi ciężko i wiem ze trzeba się ogarnąć i myśleć pozytywnie. Powiedzcie mi proszę ile czasu po takich założeniu szwu wyszliście ze szpitala do domu? Czy sam zabieg jest bolesny ( jak schodzi znieczulenie) i czy czuć ten szew w jakiś sposób? Dziękuje za pomoc
Ja miałam zakładany szew przy znieczuleniu do kręgosłupa , nic nie odczuwałam . Zabieg miałam zrobiony w poniedziałek rano i w środę wyszłam do domu . W dniu po zabiegu miałam lekkie plamienie . Nie odczuwam zbytnio szwu , jedynie co odczuwałam to na początku kłucie w pochwie, które z czasem minęło 😊
 
reklama
Ja miałam zakładany szew przy znieczuleniu do kręgosłupa , nic nie odczuwałam . Zabieg miałam zrobiony w poniedziałek rano i w środę wyszłam do domu . W dniu po zabiegu miałam lekkie plamienie . Nie odczuwam zbytnio szwu , jedynie co odczuwałam to na początku kłucie w pochwie, które z czasem minęło 😊
Extra! Brzmi pocieszająco i pokrzepiająco :) dziękuje
 
Do góry