reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Powiedzieli że można i że to nie boli...
Nie wiem czemu ale operowanie w kobiecym ciele w momencie kiedy jest ona w ciąży mnie od zawsze przerażało;/ przecież dziecko czuje ból;/
Ale jak można to można, lekarzem nie jestem ;) miejmy nadzieję że jutro będzie Ci już lepiej ;) ja domykam wyprawkę w razie gdybym musiala isc do szpitala i pozostaje mi czekanie i odliczanie do końca;)
 
Hej dziewczyny, dołączam do Was. U mnie szyjka 19mm od 21tc, teraz koniec 23.
Byłam w szpitalu ale wstrzymali się ze szwem bo szyjka przestała się skracać 😕 pessara nie mam, bo akurat Ci lekarze nie polecają.
To moja trzecia ciąża. Dwie pierwsze donoszone bez żadnych problemów. Teraz leżę ile mogę. Na kolejnej wizycie będą się rozstrzygać moje dalsze losy.
Któraś z Was miała podobną szyjkę?!?!
 
Hej dziewczyny, dołączam do Was. U mnie szyjka 19mm od 21tc, teraz koniec 23.
Byłam w szpitalu ale wstrzymali się ze szwem bo szyjka przestała się skracać 😕 pessara nie mam, bo akurat Ci lekarze nie polecają.
To moja trzecia ciąża. Dwie pierwsze donoszone bez żadnych problemów. Teraz leżę ile mogę. Na kolejnej wizycie będą się rozstrzygać moje dalsze losy.
Któraś z Was miała podobną szyjkę?!?!
cześć :) u mnie wyglada to tak: pierwsza ciąża bezproblemowa, druga stracona w 20 tygodniu ( lekarz nie wychwycił problemu z szyjka) trzecia ciąża 18 tydzień szyjka 19 mm, pilnie szpital i założono szew. Szew wydłużył szyjkę do 2,5 cm i tak trzymała do terminu porodu, obecnie jestem w czwartej ciąży, tydzień 9 ale lekarz oznajmił ze będziemy musieli pewnie szew założyć gdy przyjdzie na to czas.. pessara tez nie poleca niestety
 
Hej dziewczyny, dołączam do Was. U mnie szyjka 19mm od 21tc, teraz koniec 23.
Byłam w szpitalu ale wstrzymali się ze szwem bo szyjka przestała się skracać 😕 pessara nie mam, bo akurat Ci lekarze nie polecają.
To moja trzecia ciąża. Dwie pierwsze donoszone bez żadnych problemów. Teraz leżę ile mogę. Na kolejnej wizycie będą się rozstrzygać moje dalsze losy.
Któraś z Was miała podobną szyjkę?!?!
Ja w 21tc miałam trochę ponad 2cm ale w 23tc już była twoich wymiarów jak nie mniej ;) niestety z tym dziadostwem to nic nie wiadomo 🤷‍♀️ może tak być że za jakiś czas znowu poleci, a może też zatrzymała się na dobre i będzie taka długość trzymać do porodu.. plus jest taki, że problem został wychwycony i jesteś/będziesz pod stałą, uważną kontrolą. Jakieś leki bierzesz? Warto też porozmawiać z lekarzem o skierowaniu na magnez w kroplówce :)
 
Hej dziewczyny, dołączam do Was. U mnie szyjka 19mm od 21tc, teraz koniec 23.
Byłam w szpitalu ale wstrzymali się ze szwem bo szyjka przestała się skracać 😕 pessara nie mam, bo akurat Ci lekarze nie polecają.
To moja trzecia ciąża. Dwie pierwsze donoszone bez żadnych problemów. Teraz leżę ile mogę. Na kolejnej wizycie będą się rozstrzygać moje dalsze losy.
Któraś z Was miała podobną szyjkę?!?!
Witaj. Ja tak miałam. Moja 3 ciąża, 2 pierwsze bez problemów, w trzeciej szyjka 15 mm w 18 tc 🙄 Bez pesssara i szwu tylko leżałam brałam luteine i dużo magnezu. Szyjka cały czas taka sama.Teraz mam 38 tc chodzę, robie wszystko żeby urodzić (zalecenia lekarza w powodu cukrzycy ) I nic 🤷‍♀️ Najważniejsze że się nie skracala i byla zamknięta, ja miałam usg co 2 tygodnie robione .Życzę powodzenia. Napewno będzie dobrze 😊
 
Witaj. Ja tak miałam. Moja 3 ciąża, 2 pierwsze bez problemów, w trzeciej szyjka 15 mm w 18 tc 🙄 Bez pesssara i szwu tylko leżałam brałam luteine i dużo magnezu. Szyjka cały czas taka sama.Teraz mam 38 tc chodzę, robie wszystko żeby urodzić (zalecenia lekarza w powodu cukrzycy ) I nic 🤷‍♀️ Najważniejsze że się nie skracala i byla zamknięta, ja miałam usg co 2 tygodnie robione .Życzę powodzenia. Napewno będzie dobrze 😊
Dzięki za odpowiedzi dziewczyny! ❤️Ale leżałaś plackiem przy dwójce? Bo ciężko, mimo, że mąż robi ile może. Czasem coś ugotuję, zapnę kurtkę.... 🥴
Też biorę luteinę i aspargin ale mam wrażenie, że niewiele dają. Mimo brania szyjka i tak skróciła się z 30mm do 19 w 2-3 tyg 🙈
 
cześć :) u mnie wyglada to tak: pierwsza ciąża bezproblemowa, druga stracona w 20 tygodniu ( lekarz nie wychwycił problemu z szyjka) trzecia ciąża 18 tydzień szyjka 19 mm, pilnie szpital i założono szew. Szew wydłużył szyjkę do 2,5 cm i tak trzymała do terminu porodu, obecnie jestem w czwartej ciąży, tydzień 9 ale lekarz oznajmił ze będziemy musieli pewnie szew założyć gdy przyjdzie na to czas.. pessara tez nie poleca niestety
A tak z ciekawości - czemu pessara nie polecają?
 
reklama
Hej a dobrze, mala rośnie jak na drożdżach, wczoraj byliśmy na wizycie kontrolnej, przedwczoraj skończyła miesiąc i wazy 4600 :) mieliśmy male problemy z brzuszkiem ale mam nadzieję że wychodzimy na prostą już bo dobraliśmy mleczko dla alergików :) a U was jak tam? :) pozdrawiamy 😊
 

Załączniki

  • IMG_20210508_122932.jpg
    3,4 MB · Wyświetleń: 45
  • IMG_20210506_091931.jpg
    IMG_20210506_091931.jpg
    2 MB · Wyświetleń: 49
Do góry