reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Pęcherz chyba nie może się cofnąć. Ja leżeć pozycji trendelenburga : głowa niżej niż pupa i nogi, No i tak już od 12 dni ale jak widać w niczym to nie pomogło 🥺
Kochana skoro nie rozkręcił się porod i nie masz już boli to jednak coś to leżenie w pozycji pupa u góry pomoglo.. Rozmawiałaś z psychologiem może? Który tc to już jest?
 
reklama
Strasznie mi przykro 😢 😢😥 W 26 tc wczeniaki już mają dość duży odsetek przeżywalności, czytałam że około 80% ale to też zależy czy dobry szpital. U Was nie było szans ?
Niestety problemy z oddychaniem i mała waga urodzeniowa jak na 26 tydzień bo jedynie 630g.
Natomiast psycholog to nic strasznego- polecam. Mi bardzo pomogła córeczka 2- letnia która wtedy czekała na mnie w domku.
 
Dzięki właśnie o to zapytałam lekarza czy nie zacznę od razu rodzic to mówi ze „nie, nie to tak nie działa”. A da się to jakoś znieczulić? Nie chciałabym się drzeć w gabinecie jak masa osób w poczekalni :/
W sensie zdejmowanie szwu? Mnie zdjęli na żywca, bez znieczuleń. Trwało niecałą minutę. Nie ma sensu chyba usypiać, znieczulać.
 
17+4. Ja już się pogodziłam z myślą ze nic z tego nie będzie. Po prostu czekam na rozwój sytuacji. Chce jak najszybciej być w domu.
Kochana bylam w dokładnie takiej sytuacji a nawet gorszej bo prócz braku szyjki i wpuklonego pęcherza odchodziły mi wody ( wpuklenie mi się cofnęło ale wtedy gdy odeszło mi dużo wód płodowych ,kilka dni przed porodem) Generalnie leżenie plackiem nie spowodowalo jego wycofania dlatego lekarze pozwolili mi wstawać do wc ,kąpiel itd. W 18 tc trafiłam do szpitala i z pupa w gorze czekałam na poronienie. Lekarze nie dawali mi szans, nawet psycholog nastawiał mnie na koniec więc czułam to co Ty. Czekałam aż to się skończy, płakałam całymi dniami. Dotrwałam leżąc do 24tc i urodziłam synka, który żyje. Ma dwa tygodnie i Jego waga urodzeniowa to 620 gramów. Walczy bardzo dzielnie i jestem przerażona ale jednocześnie najszcześliwsza na świecie, że go poznałam i moge codzien dotykać i mówić mu jak bardzo Go kocham. Bardzo mocno trzymam kciuki za Was. Leżałam 45 dni na patologii z czego 20 bez wstawania do wc. To co dzieje się w głowie to kosmos. Widziałam i poznałam bardzo wiele dziewcznn, które rodziły dzieci w podobnym czasie i teraz spotykamy się na intensywnej terapii i rozmawiamy o swoich maluszkach. Bardzo mocno trzymam za Was kciuku i mam nadzieję, że wszystko potoczy się u Was dobrze.Jeśli tylko chcialabyś pogadać to pisz proszę :)
 
reklama
Dziewczyny które mają pessar czy wy też czułyście taki jakby opor przy wkładaniu luteiny jakby cos tam było i tabletka swobodnie nie wchodziła?? Zdążyło mi się to dziś pierwszy raz generalnie cały cxas leżę dziś wyszłam pierwszy raz na badania od założenia pessara i może przez to chodzenie??
 
Do góry