reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
A uCiebie jak się dowiedzialas.ze.to.od jelit?
Obserwacja organizmu. Zauważyłam, że za każdym razem, jak mam wzdęty brzuch czy parcie na pęcherz i wstaję z pozycji leżącej, wszystko mi twardnieje i mam wrażenie, że jestem napompowana jak balon. Nie jest to takie twardnienie jak przy skurczach Braxtona-Hicksa, które oczywiście też czasami miewam. To przechodzi, kiedy wzdęcie się zmniejsza i już wtedy jest ok.
Podkreślam, że tak jest u mnie, nie jestem w stanie stwierdzić, czy masz to samo.
 
Do dziewczyn z problemem skracajacej sie szyjki macicy... Jakie macie zalecenia, leki, od razu Pessar? Ja dzis bylam na wizycie i niestety szyjka sie skraca, 31 mm, i od razu mialam posiew i lekarz zastanawia sie nad pessarem...narazie wiecej lezec, odpoczywac i magnez 3x1, i.ewentualnie nospa... a wszystko bylo juz dobrze :( 26 tc...
 
Do dziewczyn z problemem skracajacej sie szyjki macicy... Jakie macie zalecenia, leki, od razu Pessar? Ja dzis bylam na wizycie i niestety szyjka sie skraca, 31 mm, i od razu mialam posiew i lekarz zastanawia sie nad pessarem...narazie wiecej lezec, odpoczywac i magnez 3x1, i.ewentualnie nospa... a wszystko bylo juz dobrze :( 26 tc...

a czy wcześniej miałaś problem ze skracaniem szyjki? Moja szyjka jest krótsza od twojej a tez jestem w 26tc i lekarz mowi ze wszystko Ok, twarda i zamknięta i od początku taka była…
Trochę się zawsze martwię o swoją jak widzę ze powyżej 3cm macie zalecenie pessarow i szwow..
 
a czy wcześniej miałaś problem ze skracaniem szyjki? Moja szyjka jest krótsza od twojej a tez jestem w 26tc i lekarz mowi ze wszystko Ok, twarda i zamknięta i od początku taka była…
Trochę się zawsze martwię o swoją jak widzę ze powyżej 3cm macie zalecenie pessarow i szwow..
Nie, wczesniej nie bylo problemów. Od poczatku mialam zastrzyki, duphaston, cyclogest, nospe bo mialam krwiaka.. Potem juz go nie bylo i wszystko bylo ok, a tu na tej wizycie ze zaczela sie skracac :( i jeszcze cukrzyca sie przypałetala chociaz tylko jeden parametr jest przekroczony o 3 pkt
 
Do dziewczyn z problemem skracajacej sie szyjki macicy... Jakie macie zalecenia, leki, od razu Pessar? Ja dzis bylam na wizycie i niestety szyjka sie skraca, 31 mm, i od razu mialam posiew i lekarz zastanawia sie nad pessarem...narazie wiecej lezec, odpoczywac i magnez 3x1, i.ewentualnie nospa... a wszystko bylo juz dobrze :( 26 tc...
31mm w 26tc to mało?? Pierwsze słyszę... Jakbyś miała 25mm to już alarmująca długość ale 31cm w 26tc to nie jest raczej ponizej normy
 
a czy wcześniej miałaś problem ze skracaniem szyjki? Moja szyjka jest krótsza od twojej a tez jestem w 26tc i lekarz mowi ze wszystko Ok, twarda i zamknięta i od początku taka była…
Trochę się zawsze martwię o swoją jak widzę ze powyżej 3cm macie zalecenie pessarow i szwow..
Nie zaleca się szwu jak szyjka ma powyżej 3cm, pessar tez raczej rzadko przy takiej długości. Ale to zależeć pewnej będzie od lekarza. Jak szyjka twarda i zamknięta to 3cm w 26tc to norma
 
Do dziewczyn z problemem skracajacej sie szyjki macicy... Jakie macie zalecenia, leki, od razu Pessar? Ja dzis bylam na wizycie i niestety szyjka sie skraca, 31 mm, i od razu mialam posiew i lekarz zastanawia sie nad pessarem...narazie wiecej lezec, odpoczywac i magnez 3x1, i.ewentualnie nospa... a wszystko bylo juz dobrze :( 26 tc...
Nie wiemy, jak było wcześniej - nie mówił Ci może lekarz ile szyjka miała na poprzedniej wizycie? Na pewno dobrze, że lekarz zrobił posiew i na wszelki wypadek kazał Ci odpoczywać. Na pewno nie zaszkodzi 🙂 Kiedy masz następną wizytę?
 
Do dziewczyn z problemem skracajacej sie szyjki macicy... Jakie macie zalecenia, leki, od razu Pessar? Ja dzis bylam na wizycie i niestety szyjka sie skraca, 31 mm, i od razu mialam posiew i lekarz zastanawia sie nad pessarem...narazie wiecej lezec, odpoczywac i magnez 3x1, i.ewentualnie nospa... a wszystko bylo juz dobrze :( 26 tc...
Moj tez na takim etapie a nawet wcześniej bo 21tc z taką długością zaczął leczenie ale na początek oszczędny tryb życia do tego asmag forte 3xdziennie , luteina 2x dziennie i gdybym czula duże twardnienia to nospa ale to jak faktycznie czuje ze mi spina brzuch. I wiesz co Ci powiem jestem mu za to wdzięczna bo obecnie 34+6 , szyjka poleciała do 25mm ale nadal trzyma I wiem że bezpiecznie donoszę tą ciążę. ;) moje zdanie jest takie sluchaj swojego lekarza, bez powodu go nie wybrałaś;) przynajmniej ja tak mialam ;)
 
reklama
Nie, wczesniej nie bylo problemów. Od poczatku mialam zastrzyki, duphaston, cyclogest, nospe bo mialam krwiaka.. Potem juz go nie bylo i wszystko bylo ok, a tu na tej wizycie ze zaczela sie skracac :( i jeszcze cukrzyca sie przypałetala chociaz tylko jeden parametr jest przekroczony o 3 pkt
Hej ja miałam pessar przy szyjce 35mm. Zaufaj lekarzowi - będzie dobrze. Czekaj na wynik posiewu a do tej pory więcej leż. Też mam cukrzycę ciążowa i u mnie też jeden parametr wyższy o jakieś 2 pkt ale jednak to cukrzyca, która kontroluje dieta :) za 3 tygodnie będziesz miała zapewne trzecie badanie prenatalne na którym możesz dopytać o to czy cukrzyca wpłynęła na dziecko. Trzymam kciuki będzie dobrze!
 
Do góry