reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny mające problem ze skracająca się szyjka, powiedzcie mi jak to u Was wygląda, co lekarz zalecił i w którym tygodniu Wam zaczęła się mocno skracać. U mnie 3 tygodnie temu miała długość 37mm, teraz w 26 tc zjechała na 28 mm. Martwi mnie, że w tak krótkim czasie tyle poleciała. Póki co lekarz kazał się oszczędzać i dał mi Lutinus dopochwowo 2x dziennie, bo zwykła luteina mnie uczula. To moja druga ciąża, pierwsza skończyła się poronieniem w 20tc, na koniec musiało być łyżeczkowanie, bo część łożyska została.
Zapomniałam dodać, że w tej pierwszej ciąży, przyczyną poronienia była infekcja jaja płodowego. Może parvowirus, listerioza, tego już się nie dowiem. Coś co ja przeszłam bezobjawowo, a małemu zaszkodziło.
 
reklama
Nie nie korzystałam. Niestety sama musisz sprawdzić co Ci szkodzi i badać cukier glukometrem. Z marszu masz skierowanie na cito do diabetologa. Ja wszystkiego z neta się dowiadywałam. Wiesz głównie chleb odpada. Ja mogę (w zasadzie to muszę bo chleb nie jest mi potrzebny do szczescia) pół kromki chleba żytniego ze słonecznikiem z Lidla (pakowany w paczkach) rano i 1/4 kromki wieczorem. Do tego jem dużo twarogu niskotluszczowego bo lubie. Owoce ograniczam i głównie rano jem. No i dużo warzyw bo mamy sezon ale ziemniaków to tak 3 dziennie. O i zupy genialnie przyjmuje jakieś kremy z warzyw i do tego indyk.
Mam jeszcze pytanko...kiedy badasz cukier... mi Pani ze szpitala na Karowej jak dzwoniłam zeby zarejestrowac sie do poradni diabetologocznej powiedziala zeby miezyc 4x po 1 h po posiłku liczac od 1 kęsu... ma byc 6 posilkow w tym ostatni 22/23 to na czczo badamy cukier o 6/7rano...
 
Dziewczyny mające problem ze skracająca się szyjka, powiedzcie mi jak to u Was wygląda, co lekarz zalecił i w którym tygodniu Wam zaczęła się mocno skracać. U mnie 3 tygodnie temu miała długość 37mm, teraz w 26 tc zjechała na 28 mm. Martwi mnie, że w tak krótkim czasie tyle poleciała. Póki co lekarz kazał się oszczędzać i dał mi Lutinus dopochwowo 2x dziennie, bo zwykła luteina mnie uczula. To moja druga ciąża, pierwsza skończyła się poronieniem w 20tc, na koniec musiało być łyżeczkowanie, bo część łożyska została.
To nie ma reguły i znajdziesz tu bardzo dużo różnych historii. U mnie np. było 28mm w 13 czy 14 tygodniu, a potem już była masakra (kolejne skrócenie, rozwarcie wewnetrzne, szpital, szew, pessar, kolejny szpital, sterydy, kolejny szew itd.) 🙄.

Większość z nas ma takie zalecenia, żeby przyjmować progesteron (ja np. już tylko doustnie, ale na początku brałam doustnie i dopochwowo), dużo odpoczywać, polegiwać lub leżeć całkowicie, regularnie i dość często robić badania moczu i wymazy z kanału szyjki macicy pod kątem infekcji.
 
Mam jeszcze pytanko...kiedy badasz cukier... mi Pani ze szpitala na Karowej jak dzwoniłam zeby zarejestrowac sie do poradni diabetologocznej powiedziala zeby miezyc 4x po 1 h po posiłku liczac od 1 kęsu... ma byc 6 posilkow w tym ostatni 22/23 to na czczo badamy cukier o 6/7rano...
Ja mierze tak:
Na czczo jak wstaje na euthyrox koło 6 . Mierze cukier, biorę tabletkę i idę dalej do łóżka.

Później po godzinie od skończonego posiłku. Po śniadaniu , drugim śniadaniu, obiedzie, kolacji pierwszej, po drugiej kolacji już nie mierzę. Ostatnia kolacje jem koło 21 i dobrze działaja na mnie zupy, np. ogórkowa, rosół oczywiście bez makaronów albo twaróg :)

Mnie właśnie rozjechały się cukry rano i włączam insulinę, dziś drugi dzień.
 
Założyli mi wczoraj szew, ogólnie wszystko dobrze. Mam aplikować luteinę i tez czulyscye te szwy??
Mi mówili by już nie aplikować dopochwowo żeby tam nic nie wprowadzać. Za to przyjmowałam leki ustnie.szwów nie czuje i nie czułam - jedyny dyskomfort to z dobę po czułam ból po wyciągnięciu cewnika - musiał mi coś podrażnić…
 
reklama
W czwartek miałam zakłady dziś wyszłam do domu, ale dalej mnie pobolewa tak nisko..
Mnie dzień po zabiegu bolało jak na okres. Z czasem ból powinien minąć. Gorzej jeśli będzie się nasilał. Jednak masz tam wszystko naruszone. Tę nitkę masz wbitą w szyjkę przez całą szerokość, później owiniętą
 
Do góry