reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

To na pewno racja. Tylko niepotrzebny stres ciagle.

Nie wiem czy Wy też tak macie, ale dla mnie KTG to jakaś masakra 🙄 Mam wrażenie, że dziecko się denerwuje jakoś i potem nie może się wyciszyć.
Coś w tym moze być 😅 mi młoda zawsze mega kopala.. raz tak skopała, że te elektrody zjechały mi z brzucha 😅 a ktg chyba jest najważniejsze w trakcie porodu 🤔 wtedy muszą kontrolować to tętno
 
reklama
Chodzilo mi o parametry 😊 jakie bylo tętno..
Aaa :) tętno było w przedziale 125-145 różnie.
ja miałam zawsze problem ze za mało ruchów ale ja już tak mam i lekarz się wkurzał ze jak to tylko kilka ruchów dziecko powinno się więcej ruszać ale co mam zrobić:/ jedna dziewczyna leżąca obok tez miała przez ciąże słabe ruchy wiec klikala na ktg ze ma ruchy nawet jak nie było żeby jej nie męczyli :p
 
A wg mnie leżeć w szpitalu tylko po to żeby mieć ktg to bez sensu.. pierwsze ktg najczęściej jest zlecane w okolicach 37tc, niektórzy robią dopiero w dniu porodu.. wykonywane wcześniej to zazwyczaj dodatek do pobytu w szpitalu, albo kontrola jeśli na usg wyjdzie coś nie tak
No pewnie ze bez sensu! Ale mi powiedzieli ze jak mi się nie podoba to mogę wyjść na własne zadanie i robić sobie ktg gdzieś prywatnie. tłumaczyłam ze mieszkam kilka km od szpitala i mogę dojechać itp po co zajmować łóżko ale mówili ze to nie jest tak ze jak sobie będę do szpitala na ktg przyjeżdżać.
 
Aaa :) tętno było w przedziale 125-145 różnie.
ja miałam zawsze problem ze za mało ruchów ale ja już tak mam i lekarz się wkurzał ze jak to tylko kilka ruchów dziecko powinno się więcej ruszać ale co mam zrobić:/ jedna dziewczyna leżąca obok tez miała przez ciąże słabe ruchy wiec klikala na ktg ze ma ruchy nawet jak nie było żeby jej nie męczyli :p
No to dobre tetno..ja mam 110-160.. czasem 109 przez sekunde lub kilka sekund 160-170...ale jestem juz tak zestresowana ze z tego.stresu boje ze cos sie stanie...bo jakby nie mogla mnie wypuscic wczesniej i badania 1 x w ttg
 
Dziewczyny ale mnie wział stres masakra...az nie wiem czy maly mi sie wypina czy brzuch napina...zrobilam sobie melise...czasami szpital ze zdrowego zrobi chorego....
 
No pewnie ze bez sensu! Ale mi powiedzieli ze jak mi się nie podoba to mogę wyjść na własne zadanie i robić sobie ktg gdzieś prywatnie. tłumaczyłam ze mieszkam kilka km od szpitala i mogę dojechać itp po co zajmować łóżko ale mówili ze to nie jest tak ze jak sobie będę do szpitala na ktg przyjeżdżać.
No wiadomo, na każde ktg i tak muszą zrobić przyjęcie więc jest to dodatkowa robota. Ja bym poszła w cholerę 😅 a w którym tyg byłaś? Bylo coś nie tak i musiałaś mieć robione to ktg?
 
Dziewczyny ale mnie wział stres masakra...az nie wiem czy maly mi sie wypina czy brzuch napina...zrobilam sobie melise...czasami szpital ze zdrowego zrobi chorego....
Jak się dziecko napina to tak nie ciśnie jak twardnienie macicy, przynajmniej u mnie. Jak mam skurcz to czuję taką falę, która zaczyna się od pępka i schodzi w dół, albo zatrzymuje się w połowie brzucha.
Spokojnie, na pewno jest wszystko z Wami dobrze. Myślę, że jakby rzeczywiście coś groziło Twojemu dziecku, robiliby szeregi innych badań, żeby potwierdzić przypuszczenia. A skoro tylko obserwują przez ktg i więcej nic... Ja się nie znam, ale gdybym była w takiej sytuacji, wypisałabym się do domu i polegała na opiece lekarza prowadzącego.
 
Cześć dziewczyny, u mnie dzisiaj równo 30tc. Miałam dziś wizytę u mojego gin i stwierdził ze szyjka „trochę zmiękła”, ale ze na tym etapie ciąży może tak być jeśli wcześniej nie było żadnych problemów z szyjka. Magnez 3x dziennie i w razie bólu podbrzusza nospa. Trochę mnie to zmartwiło, bo do tej pory zawsze moja szyjka była długa i twarda. Na badaniu polowkowym miała 3,2cm.
mam nadzieje ze wszystko będzie Ok.

co do tętna płodu dzisiaj na badaniu dzidzia się wiercila i wyszło 166
 
Też dziś idę na badanie, a równo 30tc zaczynam jutro. Trochę się boję, że moja szyjka też będzie miękka i znów lekarz spanikuje i mnie na oddział wyśle, a przecież nic mi nie jest. Mam nadzieję, że będę dziś miała porządne badanie, w tym usg III trymestru, bo jak nie, zmienię lekarza jeszcze przed samym porodem 😤
 
reklama
Też dziś idę na badanie, a równo 30tc zaczynam jutro. Trochę się boję, że moja szyjka też będzie miękka i znów lekarz spanikuje i mnie na oddział wyśle, a przecież nic mi nie jest. Mam nadzieję, że będę dziś miała porządne badanie, w tym usg III trymestru, bo jak nie, zmienię lekarza jeszcze przed samym porodem 😤
Daj znać po :)
 
Do góry