reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

No pewnie ze bez sensu! Ale mi powiedzieli ze jak mi się nie podoba to mogę wyjść na własne zadanie i robić sobie ktg gdzieś prywatnie. tłumaczyłam ze mieszkam kilka km od szpitala i mogę dojechać itp po co zajmować łóżko ale mówili ze to nie jest tak ze jak sobie będę do szpitala na ktg przyjeżdżać.
Co szpital to inna polityka :/ dwa lata temu jeździłam co tydzień do szpitala na Ktg bodajże od 34 TC. Fakt że bywały tygodnie że leżałam w szpitalu ale z innych powodów. Jak już nie leżałam to jeździłam doraźnie. Największym problemem było jedynie to czekanie na intepretacje przez lekarza dyżurującego bo zawsze coś tam robił ważnego więc półtorej godziny z głowy.
W jednym mieście przyjmowali tylko jeden dzień w tygodniu na Ktg, w innym codziennie a w jeszcze innym trzeba było podpisać oświadczenie że się tam będzie rodzić w tedy nie było problemów. Oświadczenie podpisałam ale rodziłam i tak w innym miejscu. Tak miałam dwa lata temu. Teraz mój prowadzący lekarz ma Ktg w gabinecie i laze tam raz w tygodniu we wtorki. Współczuję stresu :(
 
reklama
No wiadomo, na każde ktg i tak muszą zrobić przyjęcie więc jest to dodatkowa robota. Ja bym poszła w cholerę 😅 a w którym tyg byłaś? Bylo coś nie tak i musiałaś mieć robione to ktg?
Wzrastanie płodu było słabe właściwie chodziło o usg które jedno zrobili po dwóch dniach. A ktg robią na standardzie codziennie dla bezpieczeństwa w wyższej ciazy. To był jakiś 31 tydzień.
 
Hej dziewczyny czy któraś z was ma szew i czuje go pod palcem jak wkłada globulkę? Ja teraz go poczułam pierwszy raz i zastanawiam się czy coś się tam skróciło czy to normalne... :( Jakoś też brzuch mnie dzisiaj boli po bokach ..już sama nie wiem czy to skurcze czy bobaski rosną 😓
 
Hej dziewczyny czy któraś z was ma szew i czuje go pod palcem jak wkłada globulkę? Ja teraz go poczułam pierwszy raz i zastanawiam się czy coś się tam skróciło czy to normalne... :( Jakoś też brzuch mnie dzisiaj boli po bokach ..już sama nie wiem czy to skurcze czy bobaski rosną 😓
Tak, ja czuje, czasem wydaje mi się, że głębiej, a czasem płycej 🤭
 
Tak, ja czuje, czasem wydaje mi się, że głębiej, a czasem płycej 🤭
Dzięki za pocieszenie 💛 Wiecie już mnie trochę panika bierze bo minął tydzień od wizyty :D a jeszcze kolejny przede mną ... Najchętniej to bym sprawdzała co tydzień czy wszystko tam jest OK... Szczególnie że co chwilę czuje nowe bóle , ale staram się sobie tłumaczyć że wchodzę w trzeci trymestr, a bobaski teraz będą intensywniej rosnąć..zresztą cały dzień się ruszają i już też nie wiem czy to dobrze...dzisiaj rano obudziły się jak dzwonił męża alarm w telefonie 😅 wasze tez są tak czułe na dźwięki? (U nas 27+2)
 
Dzięki za pocieszenie 💛 Wiecie już mnie trochę panika bierze bo minął tydzień od wizyty :D a jeszcze kolejny przede mną ... Najchętniej to bym sprawdzała co tydzień czy wszystko tam jest OK... Szczególnie że co chwilę czuje nowe bóle , ale staram się sobie tłumaczyć że wchodzę w trzeci trymestr, a bobaski teraz będą intensywniej rosnąć..zresztą cały dzień się ruszają i już też nie wiem czy to dobrze...dzisiaj rano obudziły się jak dzwonił męża alarm w telefonie 😅 wasze tez są tak czułe na dźwięki? (U nas 27+2)
Mój też wstaje z tatusiem o 6 po budziku 😄
 
Dziewczyny miała któraś z was taką sytuację że przy podcieraniu się na papierze znalazla białe sznureczki z supełkami?? Jestem po założeniu szwu
 
Hej dziewczyny czy któraś z was ma szew i czuje go pod palcem jak wkłada globulkę? Ja teraz go poczułam pierwszy raz i zastanawiam się czy coś się tam skróciło czy to normalne... :( Jakoś też brzuch mnie dzisiaj boli po bokach ..już sama nie wiem czy to skurcze czy bobaski rosną 😓

Ja mam pessar i tez raz czuje go wyżej, raz niżej. Za pierwszym razem byłam przerażona ale teraz już się nie stresuje, bo wiem, ze to normalne 😉
 
Hej dziewczyny. Melduję się po wizycie u swojego lekarza i aż muszę się wyżalić. Szyjka tydzień temu wynosiła 3,2 cm - „wydłużyła się” po całym tygodniu leżenia pupą do góry 😅 w tym tygodniu już tak nie leżałam i znowu poleciała do 2,3 cm - ogólnie tak się waha w tym zakresie, bo jest miękka. Ja kiedyś zwariuję 🙄 obecnie 31 tc. Marzę, żeby wytrwać przynajmniej do 35, bo wtedy mnie przyjmą do mojego szpitala. Dobrze, że pogoda się u mnie psuje, bo upały wcale nie pomagają. Życzę Wam miłego dnia i duużo siły. ❤️
 
reklama
Hej dziewczyny. Melduję się po wizycie u swojego lekarza i aż muszę się wyżalić. Szyjka tydzień temu wynosiła 3,2 cm - „wydłużyła się” po całym tygodniu leżenia pupą do góry 😅 w tym tygodniu już tak nie leżałam i znowu poleciała do 2,3 cm - ogólnie tak się waha w tym zakresie, bo jest miękka. Ja kiedyś zwariuję 🙄 obecnie 31 tc. Marzę, żeby wytrwać przynajmniej do 35, bo wtedy mnie przyjmą do mojego szpitala. Dobrze, że pogoda się u mnie psuje, bo upały wcale nie pomagają. Życzę Wam miłego dnia i duużo siły. ❤️

Taka długość nie jest zła, moja w 30 tc miała 21 mm, teraz jestem w 32tc i w poniedziałek idę do lekarza… zaczynam się trochę stosować… 😟
 
Do góry