reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
A no i powiedział zeby nie codziennie😁😉 wiesz moze chodzilo mu ze zalecane 1 raz na 4 tyg 🤔
Tu bym się zgodziła że minimum raz na 4tyg😅 ja miałam robione raz u mojej lekarki, kilka h później drugi raz przy przyjęciu do szpitala, po dwóch dniach kolejne do wypisu ze szpitala, po 2dniach na przyjęciu do innego szpitala, po kilku godzinach kontrolne usg i na drugi dzień u mojej lekarki do której pojechałam na skraju załamania nerwowego 😆
 
Tu bym się zgodziła że minimum raz na 4tyg😅 ja miałam robione raz u mojej lekarki, kilka h później drugi raz przy przyjęciu do szpitala, po dwóch dniach kolejne do wypisu ze szpitala, po 2dniach na przyjęciu do innego szpitala, po kilku godzinach kontrolne usg i na drugi dzień u mojej lekarki do której pojechałam na skraju załamania nerwowego 😆
Wiem mozna sie tym wszystkim zalamac nerwowo...ja tez juz nie wiem...w srode ide do swojej i tez pewnie krociotkie USG zrobi...aby tylko wytrzymac do.srody...
 
Czesc :) Rzadko się tu udzielam..
Ale u mnie twardnienia nie przeszły, jak chodzę są cały czas, tylko jak leżę to jedynie brzusio ma trochę odpoczynku i się nie napina.
Jutro dzwonię do innego gina na kontrol się zapisać,bo mój niestety ma teraz urlop.Niech inny sprawdzi czy te twardnienia nie powodują skracania szyjki. A u swojego wizytę mam dopiero na 5.08.Narazie tak nie panikuje, bo te twardnienia nie powodują bólu tylko dyskomfort bardziej.
 
Czy Wam tak też twardnieje brzuch od jedzenia?
Całą ciążę. Nawet nie musi to być od jedzenia, które powoduje wzdęcia, jak fasola czy kapusta. Napięty do granic możliwości mam po wszystkim. A teraz w 3 trymestrze, kiedy dno macicy już mi sięga daleko nad pępek, zjem trochę i już czuję, jak mi tam wszystko się ciśnie 🥴 siedzieć muszę jakbym miała kija zamiast kręgosłupa, inaczej nie da rady już 🥴
A jak mi tak twardnieje naprawdę, tzn skurcz BH, to brzuch robi się spiczasty na wysokości pępka. Łatwo rozpoznać 👍 ale szybko puszcza, nie ma czym się stresować, tak myślę ☺️
 
reklama
Czy ktoras miala tak jakby bol jajnika, kłucie w lewej stronie...wydaje mi sie ze tak sie rozciągnąl..ale bol nieprzyjemny😐 wzielam nospe...
Ja jakoś na początku trzeciego trymestru przy okazji wizyty u mojego lekarza powiedziałam, że mnie cały dzień bolał lewy jajnik. Kazał mi pokazać, gdzie, a potem powiedział, że jajników to już tam dawno nie ma 😬 U mnie jego zdaniem wtedy to albo były więzadła, ból jelit albo jakieś lekkie skurcze (których nie czułam). Na szczęście się to nie powtórzyło już 🙄
 
Do góry