reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Tego niestety nie wiem:) ja na wizycie u mojego gin w 20 tyg miałam stwierdzony lejek, po czym na drugi dzień podczas badania w szpitalu przy przyjęciu, stwierdzono że lejka nie ma i szyjka zamknięta 😁😁 także zgłupiałam wtedy, bo przecież z dnia na dzień nie mógł chyba sam zniknąć, no nie?

Co do luteiny to mój nie chce mi dać podjęzykowej, bo mówi że się słabo wchłania, pozwolił mi tylko czasem zamiast luteiny wieczorem wziąć np. lactovaginal. I robiłam tak co parę dni, albo np czasem nie brałam nic na noc, tylko dopiero rano, a noc zostawiałam sobie wolna od lekow, bo jednak nic, co sobie człowiek tam wklada nie jest obojetne, wiadomo 😉 ale jak nie brałam luteiny to brałam wieczorem duphaston, bo się bałam żeby mi nie spadł poziom progesteronu za bardzo, choć może byłam przewrażliwiona 😉 a początkowo wgl jechałam i na luteinie i na duphastonie, potem mi dopiero odstawił mój gin duphaston.
No ja u swojej Gin ten lejek to widzialam nawet bo mi pokazywała ale później kilka dni później jak byłam w szpitalu to sprawdzić bo tak mi kazała to nic mi o lejku nie mówili a pytałam ale nic nie mówili więc nie wiem jak to tam wyglądało jedynie powiedzieli że szyjka jest na prawie 3 cm i nie jest tragicznie.
Ja mam luteine dopochwowo 2razy dziennie setke i co któryś dzień globulke na infekcje No i magnez na twardnienie brzuszka i chyba pomaga bo nie twardnieje mi jakoś często więc chyba jest ok.
Jutro mam wizytę na patologi zobaczymy co powiedzą mam nadzieję ze nie jest gorzej.
 
reklama
Hej dziewczyny ja 25tc, i szyjka 2,40 🙈 mam założony pessar, i często kazał mi lekarz leżeć. W sumie oprócz obiadu który muszę zrobić, to nie robię nic. Ale szczerze od tego leżenia plecy i kark nawalają 😂
 
Hej ja dziś byłam na poradni patologi I szyjka z 2cm na 3cm się wydłużyła :) aż mi kamień z serca spadł, mimo to mam dalej tryb spoczynkowy, niby coś tam pochodzić mogę ale jednak wolę leżeć, może jeszcze się wydłuży i będzie dobrze. Leżenie i leki dają radę więc jest spoko No i mała jest też wszystko w porządku. :)
 
Hej ja dziś byłam na poradni patologi I szyjka z 2cm na 3cm się wydłużyła :) aż mi kamień z serca spadł, mimo to mam dalej tryb spoczynkowy, niby coś tam pochodzić mogę ale jednak wolę leżeć, może jeszcze się wydłuży i będzie dobrze. Leżenie i leki dają radę więc jest spoko No i mała jest też wszystko w porządku. :)
Który tydzień u was?
 
Hej ja dziś byłam na poradni patologi I szyjka z 2cm na 3cm się wydłużyła :) aż mi kamień z serca spadł, mimo to mam dalej tryb spoczynkowy, niby coś tam pochodzić mogę ale jednak wolę leżeć, może jeszcze się wydłuży i będzie dobrze. Leżenie i leki dają radę więc jest spoko No i mała jest też wszystko w porządku. :)
U mnie było dziwnie z tą szyjka na jednej wizycie 2.8cm (panika) kontrola po 4dniach szyjka 6cm😳 aż Tyle by się wydłużyła??🤪
 
Bardzo wątpię. Rzadko kiedy zdarza się aż tak długa szyjka, a co dopiero, gdyby miała się wydłużyć.
No właśnie tydzień przed wizytą która wskazała na 2.8cm miałam 6cm (ogólnie mam dluga) mierzona przez innego lekarza. Później u swojego właśnie skrocona , następnie za 4dni gdy mieliśmy założyć pessar albo szew znów pokazało 6cm jak zawsze...😬🤪 I bądź mądry😅 Dziekuje!😙
 
No właśnie tydzień przed wizytą która wskazała na 2.8cm miałam 6cm (ogólnie mam dluga) mierzona przez innego lekarza. Później u swojego właśnie skrocona , następnie za 4dni gdy mieliśmy założyć pessar albo szew znów pokazało 6cm jak zawsze...😬🤪 I bądź mądry😅 Dziekuje!😙
Warto za jakiś czas sprawdzić jeszcze raz długość szyjki, ale oczywiście bez stresu 🙂 Który to tydzień ciąży u Ciebie?
 
reklama
Hejka
U mnie tez w prawie 25tyg lekarz widzial lejek i 2
, 5cm.szyjke a Miejscami dłuższa(długo sprawdzali) . Za tydzien gdzie juz przestalam Pracować, zwolniłam duzo lejka nie bylo a szyjka Niby o cm Dluzsza. Zamknięta.
Ja za granicą jestem. Dostalam cyclogest 400mg dopochwowo.. Piecze troszke jak wypływa a tak ok.
Funkcjonuje w domu normalnie ale wszystko sobie tak organizuje aby duzo siedziec w pozycji pochylej czy lezec tzn dawkuje stanie. Też mam 3 latka w domu które zawoze i przywożę z przedszkola np. i jestem osobą którą ciężko unieruchomić ale Odpoczywam dużo i mam nadzieję ze bedzie dobrze bo czuje sie też lepiej.

Pozatym nie wyrabiam w nocy na bol bioder jak za duzo poleżę w dzień za czym z resztą nie jestem. I jeszcze spojenie dokucza.
Dzis 28tydzien. Za 2 tyg badanie usg zobaczyć jak mlody podrosl, jak Wody bo brzuch wielkością duzo ponad skale jak to bylo też w poprzednich ciążach z resztą.. Ostatnia zakończyła sie w. 36tyg.z bobo o wadze 3380 bez żadnych problemów. Szyjka po zabiegu konizacji metoda LLETZ w 2017. Porod naturalny po tym gdzie zazzlam 4m po tym zabiegu .
 
Do góry