reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Będzie dobrze :) lepiej więcej leżeć i napewno będzie dobrze :) ja w poniedziałek mam wizytę u swojej to też zobaczę co mi powie, nie powiem mam lekki lęk że się coś pogorszyło ale mam nadzieję że nie :) brzusio poszedł wyżej wiec myślę że to dobry znak :)
Ale też jak usłyszałam że skróciła mi się szyjka I do tego leki i że mam leżeć to były pierwsze dni okropne dla mnie, co chwilę płakałam. Szwagierka też mnie pocieszała że też tak miała i to samo miała zalecone, nie musiala leżeć do samego końca wiec mam nadzieję że będę mogła jechac z mężem zamówić wózek bo on nie chce sam, i że święta spędzę wmiare normalnie wśród rodziny choć i tak wiem że każą mi się położy na kanapie po kolacji 🙃🙃🙃
Witam, czytam że miałaś też ten problem ja dziś byłam u lekarza i mam rozwarcie na 1,5palca coś takiego mówiła i nie jest dobrze ja tam byłam tak wystraszona cała ta sytuacja dostałam luteine, nawrt nie spytałam czy to moze się cofnac
 
reklama
Witam, czytam że miałaś też ten problem ja dziś byłam u lekarza i mam rozwarcie na 1,5palca coś takiego mówiła i nie jest dobrze ja tam byłam tak wystraszona cała ta sytuacja dostałam luteine, nawrt nie spytałam czy to moze się cofnac
Witam :)
Wiesz ja nie miałam rozwarcia. Miałam skróconą szyjkę do 2cm plus objaw lejka -nie wiem co to ten lejek dokladnie jest. A teraz jak byłam to moja szyjka jest już na 3cm i 2mm oraz lejeka nie ma już takiego jak był nawet ja widzialam na ekranie że jest dużo lepiej niż wcześniej, więc się wydłużyła u mnie i mam pozwolenie na chodzenia i funkcjonowanie ale bez szaleństwa. Więc stosuje się do tego jak ide do sklepu z mężem to staramy się szybko bez stania zbędnego. A tak to w domu sobie leżę, siedzę na spokojnie. Większość rzeczy robi mąż w domu ja czasem mu coś tam lekko pomogę i jest dobrze :) dalej mam luteine i magnez. Ale jest już dobrze więc myślę że już tak zostanie :) mi mówili że może się szyjka jeszcze wydłużyć więc i tak się stało ale wiadomo że trzeba uważać i zwolnić tempo życia na maxa.

Podali Ci leki ? A nie wysłał cie ginekolog do szpitala ? Mnie dala skierowanie aby po paru dniach sprawdzić i po tych paru dniach miałam już na 3cm. Ale leżałam plackiem sobie w domu tak przez półtora tygodnia przynajmniej. Teraz też leżę ale już nie tak cały czas.
 
Witam :)
Wiesz ja nie miałam rozwarcia. Miałam skróconą szyjkę do 2cm plus objaw lejka -nie wiem co to ten lejek dokladnie jest. A teraz jak byłam to moja szyjka jest już na 3cm i 2mm oraz lejeka nie ma już takiego jak był nawet ja widzialam na ekranie że jest dużo lepiej niż wcześniej, więc się wydłużyła u mnie i mam pozwolenie na chodzenia i funkcjonowanie ale bez szaleństwa. Więc stosuje się do tego jak ide do sklepu z mężem to staramy się szybko bez stania zbędnego. A tak to w domu sobie leżę, siedzę na spokojnie. Większość rzeczy robi mąż w domu ja czasem mu coś tam lekko pomogę i jest dobrze :) dalej mam luteine i magnez. Ale jest już dobrze więc myślę że już tak zostanie :) mi mówili że może się szyjka jeszcze wydłużyć więc i tak się stało ale wiadomo że trzeba uważać i zwolnić tempo życia na maxa.

Podali Ci leki ? A nie wysłał cie ginekolog do szpitala ? Mnie dala skierowanie aby po paru dniach sprawdzić i po tych paru dniach miałam już na 3cm. Ale leżałam plackiem sobie w domu tak przez półtora tygodnia przynajmniej. Teraz też leżę ale już nie tak cały czas.
Ja mam to co Ty tzn lejek plus szyjka między 2.5-3cm , tez byłam w szpitalu. Dostałam magnez, luteine i w razie "wuu" steryd na płucka dla dzidzi gdyby zechciała urodzić się przed terminem. U mnie też rozwarcia nie ma , kontrolę jutro zobaczymy co tam się dzieje. Faktycznie dużo leżeć to podstawa. Przy rozwarciu przedwczesnym uważam że powinien być szybko założony szew. 🤗
 
Witam, czytam że miałaś też ten problem ja dziś byłam u lekarza i mam rozwarcie na 1,5palca coś takiego mówiła i nie jest dobrze ja tam byłam tak wystraszona cała ta sytuacja dostałam luteine, nawrt nie spytałam czy to moze się cofnac
Ja bym jechała do szpitala na twoim miejscu... Daj znać jak się sytuacja potoczyła ja idę w piątek na kontrole i zobaczymy jak się coś pogroszy to jadę od razu do szpitala i nie czekam nawet
 
Ja bym jechała do szpitala na twoim miejscu... Daj znać jak się sytuacja potoczyła ja idę w piątek na kontrole i zobaczymy jak się coś pogroszy to jadę od razu do szpitala i nie czekam nawet
Ty się nie martw :) wszystko dobrze szyjka lubi pracowac ,jak nie będziesz się przemęczać to urodzisz jeszcze po terminie😃😄😜 jak większość że skracających mam🤗
 
Witam :)
Wiesz ja nie miałam rozwarcia. Miałam skróconą szyjkę do 2cm plus objaw lejka -nie wiem co to ten lejek dokladnie jest. A teraz jak byłam to moja szyjka jest już na 3cm i 2mm oraz lejeka nie ma już takiego jak był nawet ja widzialam na ekranie że jest dużo lepiej niż wcześniej, więc się wydłużyła u mnie i mam pozwolenie na chodzenia i funkcjonowanie ale bez szaleństwa. Więc stosuje się do tego jak ide do sklepu z mężem to staramy się szybko bez stania zbędnego. A tak to w domu sobie leżę, siedzę na spokojnie. Większość rzeczy robi mąż w domu ja czasem mu coś tam lekko pomogę i jest dobrze :) dalej mam luteine i magnez. Ale jest już dobrze więc myślę że już tak zostanie :) mi mówili że może się szyjka jeszcze wydłużyć więc i tak się stało ale wiadomo że trzeba uważać i zwolnić tempo życia na maxa.

Podali Ci leki ? A nie wysłał cie ginekolog do szpitala ? Mnie dala skierowanie aby po paru dniach sprawdzić i po tych paru dniach miałam już na 3cm. Ale leżałam plackiem sobie w domu tak przez półtora tygodnia przynajmniej. Teraz też leżę ale już nie tak cały czas.
Dostałam luteine 200 2razy na dzień brać rano i wieczorem i dopiero 21przysc co mnie przeraziło tak długo aż, ale umówiłam się na sobotę do innego lekarza bardzo się boję
 
Dostałam luteine 200 2razy na dzień brać rano i wieczorem i dopiero 21przysc co mnie przeraziło tak długo aż, ale umówiłam się na sobotę do innego lekarza bardzo się boję
Nie bój się wszystko będzie dobrze, tylko leż nie wstawaj. A który masz tydzień ciąży? Bardzo dobrze ze znalazłaś innego lekarza , lepiej się skonsultować 🤗
 
Witam :)
Wiesz ja nie miałam rozwarcia. Miałam skróconą szyjkę do 2cm plus objaw lejka -nie wiem co to ten lejek dokladnie jest. A teraz jak byłam to moja szyjka jest już na 3cm i 2mm oraz lejeka nie ma już takiego jak był nawet ja widzialam na ekranie że jest dużo lepiej niż wcześniej, więc się wydłużyła u mnie i mam pozwolenie na chodzenia i funkcjonowanie ale bez szaleństwa. Więc stosuje się do tego jak ide do sklepu z mężem to staramy się szybko bez stania zbędnego. A tak to w domu sobie leżę, siedzę na spokojnie. Większość rzeczy robi mąż w domu ja czasem mu coś tam lekko pomogę i jest dobrze :) dalej mam luteine i magnez. Ale jest już dobrze więc myślę że już tak zostanie :) mi mówili że może się szyjka jeszcze wydłużyć więc i tak się stało ale wiadomo że trzeba uważać i zwolnić tempo życia na maxa.

Podali Ci leki ? A nie wysłał cie ginekolog do szpitala ? Mnie dala skierowanie aby po paru dniach sprawdzić i po tych paru dniach miałam już na 3cm. Ale leżałam plackiem sobie w domu tak przez półtora tygodnia przynajmniej. Teraz też leżę ale już nie tak cały czas.
Lejek to rozwarcie tylko wewnątrz szyjki
 
Lejek to rozwarcie tylko wewnątrz szyjki
Aha, no to dobrze wiedzieć ale tak też myślałam. Naszczęście luteina zadziałała i już nie ma go a przynajmniej nie jest taki jak był, ja praktycznie go nie widziałam a pamiętam dobrze jak to wyglądało jak się okazało że się skróciła szyjka.
Leki i leżenie dużo daje :)
 
reklama
Aha, no to dobrze wiedzieć ale tak też myślałam. Naszczęście luteina zadziałała i już nie ma go a przynajmniej nie jest taki jak był, ja praktycznie go nie widziałam a pamiętam dobrze jak to wyglądało jak się okazało że się skróciła szyjka.
Leki i leżenie dużo daje :)
Tez mialam luteine 2x100 i magnez z tym, że magnez zle wspominam bo powodował u mnie zatwardzenia i było koszmarnie ;) teraz jeszcze nic nie mam ale czekam na poniedziałkową wizyte jak na zbawienie bo zaczynam się denerwować. 24tc to tak wiele i niewiele zarazem
 
Do góry