reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

alexis - super, taka mała rzecz a cieszy :-)

Natka - a Ty leżysz cały czas? Który tc u Ciebie?

Miałam dziś ktg, ale w sumie nawet nie wiem czy jakiś skurcz się zapisał. Coś chyba w trakcie było nie tak, bo położna kazała się mi na plecy kłaść i brzuchem ruszała, ale ostatecznie powiedziano mi, że zapis prawidłowy.
W sumie to już nie wiem czego chcę. Jak dziś w szpitalu widziałam noworodki, to się mi tak trochę tęskno zrobiło, ale jak patrzę na listę rzeczy do zrobienia, to odechciewa się mi rodzenia.
 
reklama
Wielomatka - super ze zapis KTG w porządku :) ja jak tutaj leżę to każą się kłaść na różne boki dziewczynom bo maluchy śpią :D może u Ciebie się zacznie niedługo i będzie po wszystkim
 
Potrzebuje podpowiedzi, mam założony pessar i globulki które mam brać zamiennie co trzy dni , dziś pierwsza kiedy kolejna w piątek czy sobotę ? Bo już zgłupiałam czy biorę dziś pod uwagę czy nie
 
Potrzebuje podpowiedzi, mam założony pessar i globulki które mam brać zamiennie co trzy dni , dziś pierwsza kiedy kolejna w piątek czy sobotę ? Bo już zgłupiałam czy biorę dziś pod uwagę czy nie
Gdybys brała codziennie wzięłabyś jutro-czwartek- jak co dwa dni to w piątek a co trzy dni w sobotę ;) Więc tak jak pisze wielomatka tabletka 2 dni przerwy tabletka.
 
Cześć:) Wczoraj miałam wizytę u lekarza. Był to 15 tydzień 4 dzień i moja szyjka bardzo zaniepokoila lekarkę- 2,66 cm z usg. Równe 4 tygodnie temu 3,2 cm. Prowadziłam ciążę u innej lekarki i robiła mi posiew z szyjki gdzie wyszła candida oraz e coli. Od razu pisałam z wynikiem ,jednak lekarka to lekko zbagatelizowała i przepisala tylko pimafucin, po dwoch tygodniach antybuotyk,ktory nie byl zgodny z antybiogramem... infekcja dalej jest. Na wizyty chodzę co 2 tygodnie ,ale dopiero zmiana lekarza dała mi informacje o skracającej się szyjce.
Jutro idę na kontrole szyjki i zobaczymy co w ciągu dwóch dni się z nią zadziało. Myślicie ,że mam walczyć o założenie szwu okreznego czy lepiej pessar ??
 
Cześć:) Wczoraj miałam wizytę u lekarza. Był to 15 tydzień 4 dzień i moja szyjka bardzo zaniepokoila lekarkę- 2,66 cm z usg. Równe 4 tygodnie temu 3,2 cm (u tej samej lekarki, bo wyjątkowo się u niej pojawiłam z lekkim krwawieniem). Prowadziłam ciążę u innej lekarki i robiła mi posiew z szyjki gdzie wyszła candida oraz e coli. Od razu pisałam z wynikiem ,jednak lekarka to lekko zbagatelizowała i przepisala tylko pimafucin, po dwoch tygodniach antybuotyk,ktory nie byl zgodny z antybiogramem... infekcja dalej jest. Na wizyty chodzę co 2 tygodnie ,ale dopiero zmiana lekarza dała mi informacje o skracającej się szyjce.
Jutro idę na kontrole szyjki i zobaczymy co w ciągu dwóch dni się z nią zadziało. Myślicie ,że mam walczyć o założenie szwu okreznego czy lepiej pessar ??
 
reklama
Cześć:) Wczoraj miałam wizytę u lekarza. Był to 15 tydzień 4 dzień i moja szyjka bardzo zaniepokoila lekarkę- 2,66 cm z usg. Równe 4 tygodnie temu 3,2 cm. Prowadziłam ciążę u innej lekarki i robiła mi posiew z szyjki gdzie wyszła candida oraz e coli. Od razu pisałam z wynikiem ,jednak lekarka to lekko zbagatelizowała i przepisala tylko pimafucin, po dwoch tygodniach antybuotyk,ktory nie byl zgodny z antybiogramem... infekcja dalej jest. Na wizyty chodzę co 2 tygodnie ,ale dopiero zmiana lekarza dała mi informacje o skracającej się szyjce.
Jutro idę na kontrole szyjki i zobaczymy co w ciągu dwóch dni się z nią zadziało. Myślicie ,że mam walczyć o założenie szwu okreznego czy lepiej pessar ??
Hej, to co Ci założą zależy raczej od decyzji lekarza i trochę jego przekonań. Ja wielokrotnie słyszałam od różnych lekarzy, że od pessarow się odchodzi bo to ciało obce i może generować częściej infekcje a inni je zakładają bo robią to prywatnie w gabinetach 💰 Szew natomiast jest zakładany zawsze w szpitalu pod narkoza/znieczuleniem i pacjentka zostaje pod kontrolą po zabiegu. Ciężko stwierdzić czy coś jest bardziej skuteczne, wygodniejsze i bezpieczniejsze. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Raczej kwestia do przeanalizowania z lekarzem.

Przy tak szybko skracającej się szyjce pilnie powinny zostać podjęte działania w celu powstrzymania tego. Ważne tez jest pozbycie się czym prędzej infekcji.
Przyjmujesz luteinę albo duphaston??
 
Do góry