reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

ja szyjkę mam dobra, oprócz tego twardnienia, po dłuższym staniu czy chodzeniu ciągnięciu w dól i chwilowych bolesnych ukłuciach w pachwinach to nic więcej mi nie dolega, czasem poboli tak jak przy okresie ale deliktanie, a czegoś takiego żebym od razu wiedziała że to skurcz to nie miałam... dziwnie...
 
reklama
bóle okresowe nie są ok! ale można je czasami pomylić z odczuciem rozpierania w brzuchu,przy okresie zawsze wiedziałyśmy że to ból okresowy,ale w ciąży gdy macica jest tak rozrosnięta czasami trudno stwierdzić czy to aby napewno to,ja sie pogubiłam raz i nie wiedziałam czy to ból okresowy czy nie.Inaczej troche jest jak macica jest w trakcie okresu(taka mała) a w ciąży :tak:
 
bóle okresowe nie są ok! ale można je czasami pomylić z odczuciem rozpierania w brzuchu,przy okresie zawsze wiedziałyśmy że to ból okresowy,ale w ciąży gdy macica jest tak rozrosnięta czasami trudno stwierdzić czy to aby napewno to,ja sie pogubiłam raz i nie wiedziałam czy to ból okresowy czy nie.Inaczej troche jest jak macica jest w trakcie okresu(taka mała) a w ciąży :tak:

ja uważam, że z takimi tematami zawsze lepiej upewniać się u lekarza.
 
ja od poczatku mam takie lekkie odczucie jak przed okresem, ale to temu bo sie macica rozciaga.... tak mi gin powiedzial.... :)... a ostatnio miewam klucia, ale nic nie wykryto, a maly jest naprawde zdrowy i skoczny :).... sprawdzamy co tydzien :)... ale teraz dwa tygodnie odczekamy i zrobimy usg genetyczne :)!!!
moze to przez te klucia w odbycie - zylaki....
 
ja się kłuciami, ciagnięciem czy bólem nie przejmowałam, bo nigdy nie był aż tak duży by mnie porządnie zaniepokoić, ale odkąd byłam w spzitalu i lekarz stwierdził, że mam skurcze zagrażające i przepisał mi fenoterol to się czuję gorzej, tzn krótko przed następną dawką leku zaczynam mieć wyraźniejsze bóle... dziwne to wszystko...
 
Mnie lekarz po wizycie powiedział ze wszystko jst w porządku a te bóle i lekkie skórcze są związane z tym ze macica sie rozciąga a wraz z nią ciągną mnie zrosty po cc...wiec nie ma siły zeby nie bolało...:( widać taka uroda i nic nie poradze na to ... ale dowiedzieliśmy się ze będziemy miec córcie :)
 
Czytam Wasze wiadomości i zastanawiam sie co mi jest...ide po jutrze do lekarza i w końcu sie dowiem co i jak. Jestem w 16 tyg. i odpoczywam na L4. Od tygodnia mam bóle kręgosłupa lędzwiowego (myśle ze może to być spowodowane tym że przytyłam 3 kg co u mnie oznacza baaardzo duzo bo byłam zawsze szuplutka), jak mam parcie na mocz to czuje dziwny ból brzuszka-nie wiem czy to pęcherz czy macica, no i czasami zdarza się ból podbrzusza...Czuje sie zaniepokojona i ide do gina. W 12 tygodniu bylam w szpitalu i jestem na Duphastonie cały czas ale zmniejszył mi juz dawke cosyć mocno. Mój lekarz na szczęście nie jest typem "nie przejmuj sie..." tylko zbada i zleci odpowiednie badania. Wiem że ja i Maleństwo jesteśmy w dobrych rękach. Ahh juz chce mieć tą wizyte za soba...
 
Czytam Wasze wiadomości i zastanawiam sie co mi jest...ide po jutrze do lekarza i w końcu sie dowiem co i jak. Jestem w 16 tyg. i odpoczywam na L4. Od tygodnia mam bóle kręgosłupa lędzwiowego (myśle ze może to być spowodowane tym że przytyłam 3 kg co u mnie oznacza baaardzo duzo bo byłam zawsze szuplutka), jak mam parcie na mocz to czuje dziwny ból brzuszka-nie wiem czy to pęcherz czy macica, no i czasami zdarza się ból podbrzusza...Czuje sie zaniepokojona i ide do gina. W 12 tygodniu bylam w szpitalu i jestem na Duphastonie cały czas ale zmniejszył mi juz dawke cosyć mocno. Mój lekarz na szczęście nie jest typem "nie przejmuj sie..." tylko zbada i zleci odpowiednie badania. Wiem że ja i Maleństwo jesteśmy w dobrych rękach. Ahh juz chce mieć tą wizyte za soba...

no każda z nas ma inne dolegliwości lub różne odczucia, jedne czują mocniej a okazuje się, że nic się nie dzieje, inne prawie nic nie czują, a wychodzą problemy.. dobrze, że niedługo masz (miałaś?) wizytę, powinnaś być pod wzmożoną opieką, skoro już leżałaś w szpitalu i masz zalecony Duphaston, zwłaszcza, że nadal masz dziwne bóle... mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku:tak:
 
reklama
hej:)
wiem ze ten wątek sie gdzieś już tu przemieszczał:) ale w odp nie za bardzo znalazłam odpowiedz dlatego pisze go jeszcze raz.

jestem w 28 tyg ciazy i gdzies od tygodnia zauwazylam ze robi m sie twardy brzuszek(macica?). i nie jak wiekszosci kilka razy dziennie tylko ok 10-15 razy na dobę. skurcze te nie są bolesne ale czasem czuje dyskomfort jaki im towarzyszy. dzwonilam go swojej gin i kazala mi brac nospę forte tylko nie powiedziala mi jaka dawke i kiedy. moze wy wiecie? wizyte u gim mam dopiero 4 stycznia i nie wiem co mam sądzić o tych skurczach:/ czy sa one niebezpieczne czy jak? i jakby sie cos dzialo to kiedy mam jechac do jakiegos szpitala? pozdrawiam serdecznie
 
Do góry