reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

witaj obecnie też jestem w 28tyg
brzusio nie powinien się napinać bez boleśnie więcej niż 10 razy na dobę
jeśli jest za często twardy lub odczuwasz skurcze może podjedz do lekarza niech cię zbada czy nie skraca się szyjka:tak::tak::tak:

a no-spę forte biorę 3x1 a w razie silnych bóli dodatkowo:tak::tak::tak:

trzymaj się dzielnie:-D
 
reklama
no wlasnie jak dzwonilam do gin to powiedziala ze jesli brzuszek nie przestanie sie napinac to mam sie do niej zglosic tylko nie powiedziala mi ile czasu mam "przeczekac" na no-spie:/ kurde czytajac wiadomosci na ten temat to sie troche wystraszylam;/
 
Annkub no-spy nie ma się co bać. Lekarze bardzo często przepisują ten lek. Jak byłam w szpitalu w ciąży zagrożonej to 3x dziennie dostawałam profilaktycznie właśnie no-spe. A brzuszek też może się często napinać, jednak ginek powinien to skontrolować.
 
dziewczyny mi na twardnienie brzucha bardzo pomagal magnez. Niestety teraz juz nie pomaga bo od kilku dni mam regularne bezbolesne skurcze macicy (w nocy nawet co 5 min). Bralam go w dawce 2 razy dziennie po 2 tabl, teraz gin mi zwiekszyl dawke do 3x2. Zobaczymy czy cos pomoze. Boje sie ze to moga byc juz skurcze zapowiadajace porod ale rozwarcia cale szczescie jeszcze nie mam.
I oczywiscie pamietajcie o tym ze jak tylko twardnieje wam brzuch to od razu do wyrka i odpoczywac! :tak:
 
z tym twardnieniem to roznie jest....
mi czesto twardnieje.....boli mnie w kroku takjaby ktos mi przyczepil ciezarek ...musze stanac wtedy bo ani kroczka nie zrobie na kilka sekund i przechodzi ale brzuszek faktycznie wtedy twardnieje....
czsem po kapieli jak wychodze....smaruje sie oliwka i czuje ze jest strasznie napiety,a czsem poprostu w nocy<czesciej>....:cool2:
 
mój brzuchol jest cały czas twardy:-:)-:)-(
a wczoraj się jeszcze skurcze pojawiły:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

wczoraj dostałam relanium ale chyba od dziś będzie cordafen lub fenoterol:zawstydzona/y:

ale damy rade:-D

wy już na wylocie jesteście z tego co czytam a nam jeszcze 11 tygodni zostało chociaż mi 9 wystraczy:tak:
 
rybka ...niby na wylocie,ale wiesz jak jest ...natura figle płata....ja to bym juz chciała po wszystkim byc...a jesli tak bardzo chce to jak nazłosc;-);-):cool2:
 
reklama
mi najczesciej brzuszek twardnieje rano i wieczorem, ajak troche w domu porobie to czuje jaki jest twardy nawet jesli pojde tylko umyc szklanki;/ masakra....a wczoraj nawet ok 19 bolal mnie brzusio tak jakby jajnik po lewej stronie;/gdzies do godz 19.40 (czy przyczyna moze byc wyscie z mezem tylko na rentgen zabka?) hmm...zastanawiam sie dlaczego mnie bolal...ogolnie sie troche denerwuje bo chodze jeszcze na studia i w weekend mam zjazd....a tam jest duuuuuuuzo schodow.....ehh.....
 
Do góry