reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ruzik86 a na kiedy masz termin, tzn który tydzień u Ciebie?
Ja w sobotę zacznę 31 tydz.

Witam Was Dziewczyny.
Powiedźcie w jakiej pozycji leżycie? Na boku, na plecach? Macie poduszkę pod głową czy też na płasko, a może z uniesioną pupą.
Ja różnie. Najczęściej na boku. Teraz tez na plecach czasem leżę. Wcześniej na plecach nie mogłam, bo miałam skurcze. Teraz już jest spokojniej. Też mnie bolą biodra, szczególnie w nocy. Ogólnie ciężko leżeć w jednej pozycji kiedy się leży praktycznie 24 na dobę.
 
reklama
A u mnie brzuch się najbardziej stawia gdy leżę na plecach. Na bokach też jest do niczego, bo właśnie zawadzam brzucholem o męża, o materac i do tego w tej pozycji bolą biodra i kolana :hmm: troszkę czasu spędzam w pozycji półsiedzącej. Ale ja nie mam nakazu bezwzględnego leżenia 24 na dobę. Raczej polegiwanie i żadnego wysiłku fizycznego. Mam poduchę dużą C i trochę się nią posiłkuję, fajnie podpiera kręgosłup.

bel_ange a nie miałaś wskazania do leżenia na tzw. kołkach, tzn. łóżko pochylone głową lekko w dół?
 
A u mnie brzuch się najbardziej stawia gdy leżę na plecach. Na bokach też jest do niczego, bo właśnie zawadzam brzucholem o męża, o materac i do tego w tej pozycji bolą biodra i kolana :hmm: troszkę czasu spędzam w pozycji półsiedzącej. Ale ja nie mam nakazu bezwzględnego leżenia 24 na dobę. Raczej polegiwanie i żadnego wysiłku fizycznego. Mam poduchę dużą C i trochę się nią posiłkuję, fajnie podpiera kręgosłup.

bel_ange a nie miałaś wskazania do leżenia na tzw. kołkach, tzn. łóżko pochylone głową lekko w dół?

tak, mam podłożone jakieś listwy pod nogi łóżka,ale ze to duze wyrko i mąż tez w nim śpi to ten spad jest delikatny. Pod materacem od mojej strony mam zrobioną górkę ;)
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedź. Ja miałam założony szew na szyjke, gdyz u mnie wystąpiło wewnętrzne rozwarcie i szyjka była bardzo krótka. Wczoraj po ponad tygodniu od założenia szwu byłam na kontroli u lekarza prowadzącego i powiedział ,że szyjka ponownie się otworzyła. Trzyma ją poki co szew i jest jej ok 1cm. Zalecił mi założeniem dodatkowo passera. Umiwilam się na jego założenie na piątek. Jestem przerażona. To moja druga ciąża, pierwsza niestety poronilam w 7 tyg. Teraz jestem w 24 i boje się straszne.
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedź. Ja miałam założony szew na szyjke, gdyz u mnie wystąpiło wewnętrzne rozwarcie i szyjka była bardzo krótka. Wczoraj po ponad tygodniu od założenia szwu byłam na kontroli u lekarza prowadzącego i powiedział ,że szyjka ponownie się otworzyła. Trzyma ją poki co szew i jest jej ok 1cm. Zalecił mi założeniem dodatkowo passera. Umiwilam się na jego założenie na piątek. Jestem przerażona. To moja druga ciąża, pierwsza niestety poronilam w 7 tyg. Teraz jestem w 24 i boje się straszne.

Maddusia, jakiej długości miałaś szyjkę i rozwarcie przed założeniem szwu? U mnie odpowiednio 19 i 5 mm.
Mi powiedziano, żę szew rozwarcia nie cofnie, ale będzie trzymał, żeby ono nie postępowało. Teraz zaczynam się bać i się zastanawiać, jaki to ma sens, skoro jesteś kolejną dziewczyną, która na tym czy innym forum pisze, że szyjka się skróciła i tak...:hmm:

Poza forami słyszałam wiele pozytywnych relacji z ciąż z "kokardką", ale też nie znam żadnego przypadku osobiście - po prostu koleżanki dla pocieszenia mówią,że znają taką a taką dziewczynę, co to miała szew i szczęsliwie donosiła. Nic na temat tego, że przy szwie też były problemy.

Czy Twój lekarz jakoś Ci wyjaśnił, jak to możliwe, że szyjka się skróciła mimo szwu? Jaki tryb życia prowadziłaś od zabiegu do kontroli? Tylko leźenie czy jakaś umiarkowana aktywność bez wysiłku?
 
Mnie się wydaje,że szew zalecany jest bardziej kiedy szyjka się rozwiera. mój lekarz powiedział, że szew również pobudza macicę do skurczów, co z kolei powoduje skracanie się szyjki.
 
reklama
Do góry