reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ciesze się z nowego wątku hura
Ale na to forum też będę wchodzić nawet po to żeby pomóc doradzić i żeby te dziewczyny które jeszcze nie urodziły nie były samotne. Przecież i tak później do nas dołącza.
Zaraz wejdę na to nowe forum
 
reklama
@Slivka ja mam budyniowy śluz od dwuch tygodni. Czop jest bardziej jak bardzo gesty kisiel albo galaretka z mala iloscia wody.
Od zoltawego, przez rozowy az do bordowego z zylkami lub bez.
 
Dziewczęta, które rodzicie niedługo - możecie mi podpowiedzieć przez wiadomość priv, żeby nie zaśmiecać wątku, jakie ubrania kupujecie/kupiłyście swoim pociechom? Chciałabym już zacząć kompletować wyprawkę dla młodego, ale córeczkę rodziłam w maju, w dodatku 90 proc. ubranek miałam odziedziczonych po jej siostrze stryjecznej również urodzonej w maju, więc nie mam pojęcia, jak to jest z zimorodkiem, co mieć, ile, bluzy, spodnie, skarpetki, kombinezony, co do noszenia na codzień etc.? :) Będę Wam ogromnie wdzięczna.
 
Ostatnia edycja:
Kombinezon to chyba jeden wystarczy. W La Millou sa takie fajne butki dla niemowląt.
Moja pierwsza córka urodziła sie w lutym, po domu ubrana była zwykle w pajaca albo w body i pajaca. Moze to niezbyt piękny strój ten pajac, ale dla mnie było wygodnie.
 
@Katierinka potwierdzam to co mówi @_vixen_ pajace i body to najwygodniejsze dla noworodka zimowego. Zawsze możesz założyć cieplejszy pajac a jak bardzo zimno dołożyć sweterek a jak się robi cieplej to zdjąć body spod spodu. Ja kombinezon miałam jeden (Oliwka urodzona w styczniu) Skarpetki zakładałam tylko na wyjście. Żadnych bluzeczek, kaftaników, spodenek nie używałam, chyba tylko jakieś rajstopki i sukienusia (najlepiej z body pod spodem żeby się nie zawijało.
ewentualnie jak w domu masz chłodno możesz mieć kilka pajacy różnej grubośći ale generalnie pamiętaj że lepiej wychłodzić niż przegrzać. Więc jak coś to masz zawsze kocyk do przykrycia.

Ja dziś po USG. Młoda ma wagę szacowaną słuszną bo 2900 35+2 główką w dół i bardzo niziutko (da się odczuć) Co do szyjki to nie wiem jak się trzyma bo była tak nisko że przez brzuch nic nie było widać a dopochwowego nie robią bez wyraźnej potrzeby. Za dwa tygodnie kontrola ciśnienia i moczu a za cztery sprawdzimy czy będą mnie indukować czy będziemy mogli poczekać na naturalny rozwój wydarzeń, no chyba że się młoda szybciej zacznie na świat wybierać. Zdecydowanie planuje uskutecznić naturalne metody indukcji z moją drugą połówką.
 
U mnie sprawdził się system na noc body z krótkim rękawem plus pajac a na dzień body z krótkim rękawem/ długim rękawem plus spodenki i skarpetki :) bluzy i sweterki tylko na wyjścia.
 
No i jak sie karmi malucha piersia, to jest on sporo czasu blisko mamy, która grzeje, wiec tym bardziej nie ma co za grubo ubierać.
 
reklama
Do góry