reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dzieki wszystkim. To mam mniej-wiecej obrazek tego,co zrobic. Mam troche unisexowych bodziakow, polpajacy i pajacy po malej,dokupie mu jeszcze troche jakiegos dresiwa i cos wyjsciowego i bedzie git :) moja corka jako male niemowle byla zmarzlakiem i uwielbiala byc ciasno otulona,a maj nie byl najcieplejszy, zaskoczyla mnie tym,bo kierujac sie filozofia "nie przegrzewac",ktorej nasluchalam sie od kolezanek sprawilam,ze pierwsze 2 dni w domu przeplakala,tak było jej zimno. Dopiero na 3. dobe przyszla tesciowa,ktora odkryla prawde o moim dziecku,opatulila w kocyk i rozek i mloda zasnela w try miga. I tak w rozku spala 3 miesiace :) Kangurowaismy ja tez sporo na poczatku,zgodnie z zaleceniem tutejszej poloznej laktacyjnej. Wtedy tez slodko spala - cieplo :) u nas w domu temp. okolo 20 stopni,zeby lagodzic alergie,takze tez nie super cieplo.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Tak z innej beczki-od dwoch dni mam jakies nieprzyjemnie pachnace uplawy. Moja gin wyjechala na tydzien,jutro ide do gina,ktory jest akurat dostepny... mialyscie cos takiego? Od zabiegu biore luteine,ale zawsze dbam o to,zeby bylo higienicznie. I nagle to, obawiam sie infekcji bakteryjnej i tego,ze moglabym dostac antybiotyk doustny,a bardzo tego nie chce :/
 
Tak z innej beczki-od dwoch dni mam jakies nieprzyjemnie pachnace uplawy. Moja gin wyjechala na tydzien,jutro ide do gina,ktory jest akurat dostepny... mialyscie cos takiego? Od zabiegu biore luteine,ale zawsze dbam o to,zeby bylo higienicznie. I nagle to, obawiam sie infekcji bakteryjnej i tego,ze moglabym dostac antybiotyk doustny,a bardzo tego nie chce :/
Jak antybiotyk będzie trzeba to będze trzeba, infekcje intymne (i układu moczowego) są bardziej niebezpieczne niż antybiotyk.
Spróbuj jakiś probiotyk dopochwowy (powinnaś dostać w aptece bez recepty) a jak się boisz dopochwowego bez konsultacji to zdecydownie możesz zwykły doustny, czasem może wystarczyć. (A jak dostaniesz antybityk to tym bardziej powinnaś brać bo może zamiast infekcji bakteryjnej skończyć się grzybiczą.
 
Przelozylam wizytę na jutro,wiec i jutro wszystkiego sie dowiem. Narazie jest jakby deczko lepiej. A juz dwa antybiotyki doustne przyjelam w tej ciazy,wolalabym nie brac nastepnego. Wiem,ze sa jakies globulki w stylu Macmiror,mam nadzieje,ze cos takiego ewent. wystarczy.
@_vixen_, dzieki,ale zywieniowe zakwaszanie organizmu niestety,na mnie nie dziala. I tak konczy sie grzybem.
@aniay, zapytam,jak to z tymi probiotykami przy luteinie dopochwowej.
 
Katierinka ja takich uplawów nie miałam, nie doradzę. Może jednak to nie będzie żadna infekcja... Wiadomo, że lepiej bez antybiotyku ale jeśli trzeba to trzeba.
I tak pewnie trzeba zrobić posiew, żeby mieć pewność.
 
Też bym chciała, żeby się okazało, że to nie infekcja tylko, np. jakaś dziwna rekacja na luteinę. Dzisiaj, jak nie zaaplikowałam na dzień, to nawet właśnie jakby się wyciszyło. Być może luteina miesza, na pewno jest w stanie spowodować stan zapalny. Jak pisałam, staram się dbać o higienę, aplikuję tabletkę głównie pod prysznicem, jak już jestem cała "wyszorowana" :), a jeśli nie, to przynajmniej długo i dokładnie myję ręce.

BTW Dzisiaj smutna rocznica, ale do mnie dzisiejsza data na przekór temu trochę się uśmiecha. Dotrwałam do dnia, w którym jest mniej niż 2 miesiące do porodu (wg. OM termin na 12. lutego) i tylko miesiąc do tygodnia, w którym będę miała zdejmowany szew. Zaczynam się nawet łapać na tym, że mam mało czasu na przygotowanie wyprawki etc. (a weź przygotuj z maluszkiem w domu, przy oszczędzającym trybie życia etc. :) i że niedługo czas pakować torbę, a ja nic nie mam!
 
Katierinka ja torbę spakowałam za wcześnie i koszulki troszkę opięte na brzuszku :-) wyprawkę z kolei mam na 56cm a dzieciaczek mały, pewnie będzie wszystko za duże.

Jak miałam wysypkę w pochwie (którą wzięłam omylnie za opryszczkę) to podmywałam tantum rosa i złagodziło. Ale lutki na długo bym nie odstawiała. To hormon i nie ma jakiegoś superprzedłużonego działania. Dobrze, że jutro idziesz do lekarza, lepiej na zimne dmuchać. Może skończy się na globulkach.
 
Katerinka cześć możesz kupić przez internet, ja tak zamawiałam kosmetyki, wkłady poporodowe itp. u jednego sprzedawcy z Allegro. Ciuszki kupowałam hurtem używane na wyprzedażach garażowych, ale i przez internet można. Prasowałam na raty po kilka sztuk. Leżąc obracałam na lewo, potem szybko przepracowałam i składałam leżąc na brzuchu. Powoli ale sama dałam rady wszystko przygotować.
 
reklama
@Slivka Jak się trzymasz? w dwupaku?
Mi prawdopodobnie wczoraj wieczorem zaczął odchodzić czop, obserwuje. W poprzedniej ciąży zaczęło się dwa tygodnie przed porodem. Jak się powtórzy to się jeszcze na grudzień załapie, może się uda do początku stycznia dociągnąć mam nadzieję.
 
Do góry