reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

A jakbyś sie tak tłustych frytek smazonych w oleju najadła ;)? Na wielu takie przysmaki działają...

Ja dzisiaj miałam wizytę. Szyjka w zasadzie bez zmian, tak jakby szew nie był w ogóle jej potrzebny. Dziecko wazy ok. 1,5 kg i jest w położeniu miednicowym, mam nadzieje, ze sie odwróci.
 
reklama
Dziewczęta, znów zaparcie. Nic nie rusza, nic a nic. Masakra! Aniay, jak u Ciebie? Ty, zdaje się, opanowałaś dość hardkorową sytuację?
Gotuję drugą dawkę kompotu z suszonych (a nawet wędzonych) śliwek.
Boże, jakże to zupełnie inaczej niż jak w pierwszej ciąży ciągle mnie ganiało i nie miałam pojęcia, co znaczy taki zastój.

Na zaparcia przede wszystkim szklanka wody na noc i rano zaraz po wstaniu a po szklance wody rano rozciapciana owsianka.
Dwie łyżki grubych płatków owsianych (nie instant) zalewam wodą tak żeby przykryć i wstawiam do mikrofali na minutkę-półtorej żeby się rozgotowała. (Jak chcesz dodać suszone owoce to warto je dodać na początku żeby też się rozklapciały) Dolewam mleka (ekstremalnie dodaje jogurtu ale to już się robi paskudztwo) i do tego świeże jabłko ze skórką wkrajam. (można też dodać nasion słonecznika i /lub świeżych/mrożonych owoców) czasem nie działa za pierwszym razem trzeba zjeść kilka dni pod rząd.

Co do skurczy to byłąm dzisiaj na kontroli, szyjka zamknięta i długa wciąż. Mam brać na noc przeciwbólowe. Te skurcze co mam w dzień to się ledwo na ktg zapisują, młoda raz jest w miednicy raz nad i generalnie nie śpieszy jej się na świat. Wszystko to tylko upierdliwe i tyle. ;)
 
Cześć Dziewczyny!!

Długo się nie odzywalam bo duzo sie podzialo[emoji6] moj syn juz na Swiecie. Urodzil sie w dzien terminu z usg z waga 4290g [emoji3]

Trzymam za Was wszystkie mocno kciuki i wiem ze dotrwacie do swoich terminow bo to forum naprawde przynosi szczescie;)

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Żurawinka00, gratulacje! Kawal chlopa! Jak sie macie?

Dziewczyny,dzieki za wszystkie porady. @_vixen_, juz mialam w planach napasc jakas kebabownie,gdzie by mnie poczestowali takimi tlusciochami na starym oleju,ale chyba zadzialal kompot z wedzonych sliwek (paskudztwo:) ). Coś tam ruszyło.

Bylismy wczoraj z mezem na randce na "Sluzacej". 2,5 godz. w ciasnawym fotelu (kino studyjne),ale dalam rade. Chociaz tylek dretwial,nogi puchly,kilka skurczy lapnelo,ale postanowilam uwierzyc w sile szwa. Pomijam,ze film jest napakowany erotyka - ciezka sprawa,gdy niewiele mozna :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Syn Władysław [emoji6] na szczescie lekarze byli tak przytomni, ze postanowili zrobic cc bo na usg masa wychodzila nawet 4.5 kg. Poczatki byly trudne ale z dnia na dzien coraz lepiej:) Władzio dostał 10 pkt wiec dzięki Bogu mozemy się cieszyć zdrowym, dużym synem:)

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry