reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

@_vixen_ , co znaczy,ze zaczal ja trzyma szew? Robi sie miekka,przepuszcza?

Ja tez po wizycie. I jestem w szoku,gdyz moja lekarz namierzyla 3200 naszego Kluska. Moja corka w tym samym momencie ciazy miala 2600, urodzila sie 3365,a obwod glowy i brzuszka przy urodzeniu miala taki,jak Mlody dzisiaj. Jest jeszcze szansa,ze sprzet,na ktorym mialam robione usg,w zwiazku z tym,ze nowy,nie zostal do konca ustawiony,ale nie wiem,czy jest sens sie tego trzymac. Szyjka trzyma (uff),szew trzyma (uff),ale zle zapamietalam-zdejmowany bedzie dopiero w 38. tygodniu,a nie w 36. jak myslalam. A jakby zaczela sie akcja porodowa przed zdjeciem szwu,to szybko do najblizszego szpitala (ten,gdzie pracuje moja doktor jest 25 km ode mnie i czesto po drodze sa korki). No i teraz,zamiast odetchnac,stres-czy Mlody naprawde bedzie taki duzy (boje sie,ze go nie wypchne,a CC nie chce miec), no i zeby akcja porodowa nie zaczela sie przes czasem.
Prawda,najwazniejsze,ze nasz Maluszek ma dobre przeplywy i w obrazie usg wyglada dobrze,ale dobrze by bylo,gdyby juz nie przybieral tak mocno i zebym wytrzymala do 24.01. (Zdjecie szwu). Trzymajcie kciuki w dalszym ciagu :)

A, @julia0903 , ja szew mam miec zdwjmowany ambulatoryjnie,na wizycie,bez pobytu w szpitalu. Ciekawe,skad ta roznica w procedurze. Pewnie znlow co lekarz,to praktyka.

Sporty ten Twój maluch a przecież jeszcze ma czas do terminu...
oby juz tak nie rósł jak szalony :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Katierinka no to zapowiada się dużą waga synka jeśli sprzęt się nie myli...
Teraz jesteś w 35tc? Ja w 36tc +2 mały miał 2740g czyli jest szansa że niebezpieczne duzy[emoji6][emoji4]Wiesz co moja lekarka dała mi dwie opcje że albo na wizycie ściągnie lub w szpitalu więc mówiłam jej ze chcw na wizycie ale mimo wszystko powiedziała że jednak chce mnie w szpitalu..

Vixen jeszcze troszkę musisz dać radę! Głową do góry napewno będzie dobrze!

Barnek no w końcu dali Ci wolne...ale musieli wtedy gdy musisz leżeć ehhh.
Wypoczywaj ładnie. Bierzesz magnez?


Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 
Tak Julia biorę magnez, nie wiem do końca ile moge brać... i mam nadzieje to nie zaszkodzi bo to na własna rękę.
Mam progesteron i cos podobnego do fenoterlu na wyciszenie skurczy.... Zobaczymy jak to wyjdzie. Kazdy Dzien sie liczy. 36+0 to moj cel minimum


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Barnek ja brałam od 23 tc magnez 3x2 nie sądzę by miał jakiś zły wpływ...
Mi lekarka gdy skurcze były mocniejsze wpisała Relanium...Jak mnie w nocy za często lapały
Do teraz wzięłam tylko 3 tabletki brałam już naprawdę w wyjątkowych sytuacjach.
Kochana bardzo dobre na skurcze jest ciepły prysznic, do tego paracetamol, u mnie na styczniowkach jest dziewczyna z UK i tam to przypisują mówi że pomaga[emoji6] więc może warto brać?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 
Prysznic/ kapiel znam :) wczoraj tez bralam wieczorem bo mialam skurcze. Mam nadzieje, ze doleze jakims cudem... mam jedno dziecko dolezane wiec nadzieja jest.
Paracetamol jakis nie wiem ale moze pomaga. Mi sie wydaje ze dziala bardziej objawowo, a nie przyczynow, ale oczywiscie to tylko moje odczucie... ehh jeszcze caly styczen


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Vixen tez tak sobie mysle, 2,5 cm to jest ok. Niektore mamy juz 26-27 tc taka szyje maja i dolezane. A u mnie 33+6. Wiec juz na koncowce i wiem ze jak by dziecie sie urodzilo, to i tak by bylo ok. Bo juz z tego czasu jedno mam:) jestem i tak dumna z siebie ze wytrzymalam tyle:)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczeta,ja cala poprzednia ciaze mialam 27 mm,ale twarda,bez rozwarcia,funkcjonowalam normalnie i bylam jedynie pod stala obserwacja.

@Barnek, mnie tez skurcze mecza w nocy od kilku dni. Od dzisiaj mam odstawic luteine a zaczac brac aspargin-to jest magnez,ktory zdaniem mojej prowadzacej naprawde dziala. To albo nospa,ale na sam na mysl o nosoie robi mi sie niedobrze-przejadlam sie nia zaraz po zabiegu.

Trzymajcie sie z Maluszkiem,bedzie dobrze :)

@julia0903 , po cichu licze na blad pomiaru :) za 2 lub 3 tygi Mlody bedzie mierzony na sprzecie,na ktorym corka wyszla taka jak przy porodzie-mam nadzieje,ze to da nam lepszy oglad sytuacji i jednak nizszy wynik :)
 
Ja sie w końcu muszę wziąć za wyprawkę, złożyłam zamówienie w sklepie Marcinkowski, głownie na białe body z krótkim rękawem, długim i bez ;) nad czym tu sie rozwodzić, a maja dobra jakość bawełny. Jakoś tak mnie nie kręci ta wyprawka, a z mebli łóżeczko i szafa z Pinio kolekcja Barcelona do zamówienia została, mam nadzieje, ze szybko przyjdzie.

Blad pomiaru często sie zdarza, na tym etapie ciazy to chyba około 400 g.

Barnek, to jesteśmy na podobnym etapie, byle do końca stycznia :)
 
reklama
Katierinka ja właśnie miałam aapargin, ale już jakiś czas go nieb biorę:)
Za nospa lekarka niejest... mówiłam że wyjątkowych sytuacjach...

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry