reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

U mnie jest właśnie taki problem, że nie przechodzą, brzuch robi się twardy jak kamień i aż widać chwilami jak zmienia kształt. Dziś jest fatalnie, trzyma mnie z małymi przerwami od 6 rano, pomimo, że leżę plackiem. We wtorek mam wizytę, boję się tylko czy nic złego do tego czasu się nie stanie
 
reklama
A gdy sie ruszasz, jest gorzej? Moze ciagle lezenie i jedna pozycja powoduja reakcje macicy? T
Ja tak mialam na wczesniejszym etapiebtej ciazy, zaczelo sie okolo 18 tyg.,ze jak w nocy np. dlugo lezalam na jednym boku,to lapalo mnie bardzo silne i bolesne twardnienie/ skurcz, ledwie moglam sie przewrocic. Ktoras z dziewczat tutaj miala z kolei specjalna technike lezenia z podkladaniem poduszek,specjalnym ukladaniem nog,bo brzuch jej twardnial w kontakcie z podlozem nawet. Musialabys tylko przewertowac ten watek gdzies do trzech m-cy wstecz,bo nie jestem w stanie dokladnie tego powtorzyc.
 
Dziękuję Ci Katierinka, przewertuję wątek na pewno. Może faktycznie lezenie w nocy przez dłuższy czas na jednym boku potęguje te twardnienia... Może w dzień powinnam siedzieć, ale czytałam, że to z kolei powoduje nacisk na szyjkę Najgorsze jest to, że leki rozkurczowe w żaden sposób nie pomagają, a ja już wariuję ze strachu o maleństwo... Spytam na wizycie lekarza o ten szew okrężny, boję się, że skurcze spowodują prędzej czy później rozwarcie. Lepiej przecież zapobiegać niż leczyć...
 
Ostatnia edycja:
Nie ma sprawy. Poszukaj. Trochę tutaj jest mam, które walczą lub walczyły właśnie ze skurczami lub twardnieniami. Może któraś odezwie się jeszcze z fachową poradą ze swojego doświadczenia :)

Siedzenie faktycznie powoduje zwiększony nacisk na szyjkę. Dobra jest na to pozycja półleżąca (czy też półsiedząca), jeśli chcesz się opierać na plecach. Można też podkładać pod pupę lub pod nogi coś, co podniesie tę cześć ciała - jeśli leżysz na płasko. Przy wczesnej ciąży macica jeszcze nie uciska narządów, więc można sobie na to pozwolić. A leżąc próbuj zmieniać pozycję co jakiś czas. Zobaczysz, czy to pomaga.

Dziewczyny polecają też ciepły prysznic na zatrzymanie/ złagodzenie reakcji skurczowej.

Idź na wizytę, a jak by coś się nasilało, to koniecznie na IP. Niemniej jedno jest bardzo pocieszające - że szyjka trzyma. To jest ważne. Ale o szew zapytaj. Możliwe, że Twój lekarz może nie widzieć konieczności zakładania go, jeśli szyjka ma ponad 25 lub 30 mm, jest twarda i zamknięta, ale to już się dowiesz od niego :)
 
Cześć, skurcze mam od początku ciąży aktualnie kończę 16 tydzień i okazało się, ze szyjka się skróciła, czekam na wyniki posiewu i mam mieć niezwłocznie zakładany krążek, chyba pessar. A przez tydzień leżenie plackiem, mi twardnieje brzuch jak leżę na plecach a na boku jak leżę to brzuch zaczyna bolec, któraś z Was miała podobnie?
 
Cześć, skurcze mam od początku ciąży aktualnie kończę 16 tydzień i okazało się, ze szyjka się skróciła, czekam na wyniki posiewu i mam mieć niezwłocznie zakładany krążek, chyba pessar. A przez tydzień leżenie plackiem, mi twardnieje brzuch jak leżę na plecach a na boku jak leżę to brzuch zaczyna bolec, któraś z Was miała podobnie?
Hej, ja jestem w 21tyg i dzis dopadly mnie skurcze, dosc czeste i w miare bolesne tzn bol jak na okres. Po ok 20minutach przeszlo po wzieciu dwoch nosp i 3 magnezow. I poki co leze, we wtorek wizyta. Przeraza mnie to ze jest tak wczesnie , za wczesnie na takie objawy.

Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
cześć dziewczyny, sory że sie nie odzywałam ale jakoś przegapiłam update z bb. Wciąż w dwupaku, skurcze okazały się fałszywym alarmem i cieżkim falstartem bo chociaż szyjke mam 1cm i 2cm rozwarcia to nic dalej nie rusza narazie (pomimo dwóch masaży szyjki) jutro na wywołanie się będę umawiać i strasznie się tego boje. (wspomnienia z pierwszej ciąży z aniołkiem)

Co do wczesnych skurczów/twardnień (które ja mam od 18 tygodnia około w zasadzie od momentu kiedy poczułąm ruchy) Trzeba być pod kontrolą lekarza bo może się okazać że nic nie robią (tak jak u mnie) a moze się okazać że skracają szyjkę.

Napewno warto brać magnez (U mnie trochę pomógł), nie stresować się za bardzo bo to też nasila skurcze, no i jako że mieszkam w Anglii tutaj polecili mi paracetamol (bo nospa jest zabroniona) i w tych pierwszych skurczach pomagał (doczytałam gdzieś później że blokuje prostaglandyny (albo ich odbiór przez receptory) i dlatego może pomóc na te lżejsze skurcze.

Jest coś takiego jak zespół macicy nadwrażliwej który właśnie powoduje częste skurcze i twardnienia przy pełnym pęcherzu, pustym pęcherzu, ruchach jelit, ruchu, spaniu, staniu wszystkim w zasadzie ale w polsce się o nim nie mówi. W tym wypadku macica kurczy się i twardnieje ale nic nie robi z szyjką, także nie każde skurcze od wczesnego czasu muszą oznaczać coś złego. Częste kontrole czy coś się dzieje ale poza tym dziewczyny, spokojnie. Tyle z nas donosiło to i wy donosicie.
 
Hej, ja jestem w 21tyg i dzis dopadly mnie skurcze, dosc czeste i w miare bolesne tzn bol jak na okres. Po ok 20minutach przeszlo po wzieciu dwoch nosp i 3 magnezow. I poki co leze, we wtorek wizyta. Przeraza mnie to ze jest tak wczesnie , za wczesnie na takie objawy.

Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom

Hej, spokojnie, mi towarzysza skurcze od początku ciąży, pomijam ze przez dwa pierwsze tygodnie to krwawiłam i miałam skurcze myśląc ze to jakaś dziwna miesiączka. Oprócz magne b6 i 3xdziennie nospy, w skrajnych przypadkach miałam brać czopki scopolan, jak wylądowałam w szpitalu również scopolan mi przepisano. Do momentu jak nie plamisz to jest nazwijmy to "OK " i nie skraca się szyjka. Głębokie oddechy mi przy tych skurczach kąpiele pod prysznicem szybkie pomagały , będzie dobrze!!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Hej, mi towarzysza skurcze od początku ciąży, pomijam ze przez dwa pierwsze tygodnie to krwawiłam i miałam skurcze myśląc ze to jakaś dziwna miesiączka.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Jejku masakra jakas. A jak u Ciebie szyjka? Co bierzesz na skurcze ? Nie wiem co z ta nospa, chyba za duzo nie wolno?

Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Jejku masakra jakas. A jak u Ciebie szyjka? Co bierzesz na skurcze ? Nie wiem co z ta nospa, chyba za duzo nie wolno?

Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom

Wiesz co generalnie była OK tzn. bardzo długa (opinia z 17.12) , wczoraj byłam u lekarza (7.01) i się okazało ze jest bardzo krótka 29mm lub 31mm w 16 tyg. Wiec moja ginekolog od razu chciała mnie do szpitala na założenie krążka wysłać ale nie mam świeżego posiewu z szyjki macicy Wiec muszę czekać na wyniki do 16/17.01 i bezwzględne leżeć plackiem, wstać mogę tylko do łazienki a ze co 2 godz muszę conajmniej chodzić to już rozważam basen sanitarny :/ nospe można do 240mg dziennie w zależności od dawki jaka masz czuli przy nospa 40g to 6 tabletek, przy 80g to 3 tabletki. Nie ma co będzie dobrze, trzeba myśleć pozytywnie. Głowa do góry damy radę, maluszki pokazały ze maja chęć życia a my im pomożemy i dołożymy wszelkich starań :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry