reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Cześć wszystkim ☺widzę, że na wątku zmiana warty. Czyżby się już kolejne styczniówki rozpakowały?
Dziewczyny, dwa tygodnie po cc a ja mam tyle energii, że mogłabym zjechać na nartach z Mount Everestu ☺wredne skurcze tak mi dały w kość przez te długie miesiące, że jestem podwójnie szczęśliwa teraz - po pierwsze dlatego, że mam cudownego mojego Erysia, po drugie wreszcie odzyskałam kontrolę nad własnym ciałem i jego reakcjami. Zostało mi jakieś 3 kilo w okolicach brzuszka i talii do zrzucenia i będzie git.

Tak więc dziewczyny trzymajcie się dzielnie. Skoro ja stara pierworódka (35 na karku) ze skręconą macicą, cukrzycą i nerwicą dałam radę to KAŻDA z Was da. Wiem, że łatwo mówić z mojej perspektywy... niestety wszystko trzeba przeżyć.

Małe świadectwo.
W czasie ciąży modliłam się nowenną do Matki Boskiej Pompejańskiej w intencji o zdrowie mojego synka i rozwiązanie w bezpiecznym terminie. Wiem, że Bóg nad nami czuwał w tych trudnych chwilach. Wierzę, że to czego doświadczyłam, cierpienie i ogromny strach o dziecko było "po coś ", że taki był Boży plan względem mnie. Zrozumieć ciężko ale kiedyś się dowiem ☺
W każdym razie gorąco polecam zawierzenie Bogu i nowennę Pompejańską.
 
reklama
Dziewczyny poczytałam Was troszkę.

Ja leżałam plackiem z krótką szyjką 4 miesiące bez szwu i pessara bo cały czas miałam bakterie, które to uniemożliwiały. To była moja pierwsza ciąża i było mi bardzo ciężko. Też nie wiedziałam co oznacza dokładnie skracająca się szyjka, to forum mi pomogło wiele zrozumieć i dziewczyny tutaj mnie wspierały.

Jeżeli chodzi o magnez i nospę to brałam je 3 razy dziennie + luteina. Wierze, że te leki i leżenie pomogły mi w donoszeniu ciąży. Cały czas miałam twardnienia brzucha i szyjka się skracała ale donosiłam ciążę. Urodziłam zdrowego malucha i to dla mnie najważniejsze :) nie sądzę, żeby te leki miały jakiś wpływ negatywny, raczej pomogą jak najdłużej utrzymać ciążę. Też się modliłam, ale do św. Joanny Berretty Molla :)

Mam pessar do sprzedania. Kupiłam go i czekałam na jałowy wynik posiewu, ale niestety nie mogłam mieć go założonego. Pessar jest w oryginalnym opakowaniu, nie otwierany. Więc jeżeli któraś chciałaby kupić to sprzedam taniej. Jestem z pod Warszawy :)
 
Dziewczyny poczytałam Was troszkę.

Ja leżałam plackiem z krótką szyjką 4 miesiące bez szwu i pessara bo cały czas miałam bakterie, które to uniemożliwiały. To była moja pierwsza ciąża i było mi bardzo ciężko. Też nie wiedziałam co oznacza dokładnie skracająca się szyjka, to forum mi pomogło wiele zrozumieć i dziewczyny tutaj mnie wspierały.

Jeżeli chodzi o magnez i nospę to brałam je 3 razy dziennie + luteina. Wierze, że te leki i leżenie pomogły mi w donoszeniu ciąży. Cały czas miałam twardnienia brzucha i szyjka się skracała ale donosiłam ciążę. Urodziłam zdrowego malucha i to dla mnie najważniejsze :) nie sądzę, żeby te leki miały jakiś wpływ negatywny, raczej pomogą jak najdłużej utrzymać ciążę. Też się modliłam, ale do św. Joanny Berretty Molla :)

Mam pessar do sprzedania. Kupiłam go i czekałam na jałowy wynik posiewu, ale niestety nie mogłam mieć go założonego. Pessar jest w oryginalnym opakowaniu, nie otwierany. Więc jeżeli któraś chciałaby kupić to sprzedam taniej. Jestem z pod Warszawy :)
Hope czy to leżenie plackiem oznaczało, że wogóle nie wstawałaś? Ja wstaje dość często do toalety :(

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tez tak mysle, ze jak nawet do toalety wstac nie wolno to szpital... często jak juz szyjki nie ma wcale. Dobrze ze jest o czasie problemy szyjka wykryte. To ważne, bo można reagować . Ja akurat w tej ciąży nie leżałam dlugo. Teraz na końcówce muszę 3 tygodnie poleżeć aby ciąże donosić. Druga leżałam 3 miesiące. Tez bez pessara i szwu. Leki plus leżenie, wstawałam trochę sie po domu przejść. Toaleta plus jedzenie normalnie.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Wstawałam do toalety i brałam szybki prysznic. Ale jadłam na leżąco i cały czas leżałam bo szyjka się skracała. Moja szyjka chyba już od 23 tc miała 15 mm, musiałabym spojrzeć w karte ciąży. Ostatni miesiąc leżałam w szpitalu, bo miałam skurcze i pojechałam na IP. Skurcze wyciszyli ale zostałam do porodu. Czułam się w szpitalu bezpiecznie.

Każdy musi się słuchać zaleceń swojego gin, bo każda szyjka może inaczej się zachowywać ale na pewno trzeba dużo się oszczędzać. Podaje swój przykład, żeby powiedzieć Wam, że w moim przypadku branie dużych dawek magnezu i nospy nie zaszkodziło dzidziusiowi.
 
Do góry