reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

U mnie już nic nie będą hamować, jeśli się rozkręci. Skurczy nie mam, ale brzuch pobolewa na dole. Już się chyba przyzwyczaiłam do myśli, ze to będzie całkiem niedługo...

Ehhh :( a co mówią o pobolewaniach, moja lekarka, jak jej powiedziałam, że pobolewa, to powiedziała, ze ma prawo, to juz pozna ciąża, mowila tez, ze w 32 tc macica osiaga 500 krotna wielkość, wiec uciska na wszystko. Oczywiście uczulala mnie, ze jak boli, to od razu na IP,ale dyskomfort i pobolewanie moze wystąpić. Ja mam uczucie takiego rozpulchnienia wszystkiego i to jest niefajne. Nygusek musimy byc dobrej myśli, dotrwamy do tego 34 tyg. U mnie to 32. 2, a u Ciebie konciwka 33 prawda? Ustalmy sobie taki cel, ze żadna sie nie rozpakowuje do tego czasu, w kupie raźniej :)

@ Kathleen dziekuje kochana jesteś, moze to faktycznie nowe ciążowe dolegliwości, wiesz nawet jakbym pojechała na IP, to w sumie co im powiem? Pobolewa mnie lekko brzuch i plecy? Ja wiem, ze powinnam miec gdzieś, vo sobie pomyślą, mi sie tylko slabo robi na myśl o siedzeniu tam kilku godz, jeśli nie ma takiej potrzeby.
 
reklama
Szczerze to i ja mam dziś gorszy dzień, cały czas twardy brzuch mam a teraz to jakby mi za chwile eksplodować miał, napompowany od wewnątrz a jeszcze mały od kilku godzin w szyjkę uderza i strasznie kopie...



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ehhh :( a co mówią o pobolewaniach, moja lekarka, jak jej powiedziałam, że pobolewa, to powiedziała, ze ma prawo, to juz pozna ciąża, mowila tez, ze w 32 tc macica osiaga 500 krotna wielkość, wiec uciska na wszystko. Oczywiście uczulala mnie, ze jak boli, to od razu na IP,ale dyskomfort i pobolewanie moze wystąpić. Ja mam uczucie takiego rozpulchnienia wszystkiego i to jest niefajne. Nygusek musimy byc dobrej myśli, dotrwamy do tego 34 tyg. U mnie to 32. 2, a u Ciebie konciwka 33 prawda? Ustalmy sobie taki cel, ze żadna sie nie rozpakowuje do tego czasu, w kupie raźniej :)

@ Kathleen dziekuje kochana jesteś, moze to faktycznie nowe ciążowe dolegliwości, wiesz nawet jakbym pojechała na IP, to w sumie co im powiem? Pobolewa mnie lekko brzuch i plecy? Ja wiem, ze powinnam miec gdzieś, vo sobie pomyślą, mi sie tylko slabo robi na myśl o siedzeniu tam kilku godz, jeśli nie ma takiej potrzeby.

Gdybym ja pojechała z takimi objawami dostałabym mój klasyk 2*czopki scopolan + zastrzyk nospa; ewentualnie paracetamol może spróbuj czopki wziąć scopolan na receptę lub czopki buscopan bez recepty do kupienia; jesli nie przejdzie po 3h No to może warto na IP pojechać


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, jestem w 19 tc. Od piątku dość mocno boli mnie podbrzusze, czuje jakby było lekkie twarde. Moj lekarz na ferie wyjechał myślicie ze to na tyle pilne ze powinnam sie zgłosić do kogokolwiek czy mogę poczekać tydzień? To moja pierwsza ciąża chodzę normalnie do pracy ale Pt miałam w niej mega nieprzyjemny i stresujący


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, jestem w 19 tc. Od piątku dość mocno boli mnie podbrzusze, czuje jakby było lekkie twarde. Moj lekarz na ferie wyjechał myślicie ze to na tyle pilne ze powinnam sie zgłosić do kogokolwiek czy mogę poczekać tydzień? To moja pierwsza ciąża chodzę normalnie do pracy ale Pt miałam w niej mega nieprzyjemny i stresujący


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Cześć Kiniut! A brałaś jakies leki rozkurczowe?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mnie wcześniej bolało podbrzusze i kręgosłup i lekarz mi powiedział, ze to są właśnie oznaki końcówki, ze wszystko idzie ku porodowi, ale nie ze na dniach. I teraz te bóle wróciły. Ja dzisiaj mam już 33 i 4, także do 34 zostało mi raptem dwa całe dni :) także jestem dobrej myśli...
 
Dziewczyny, jestem w 19 tc. Od piątku dość mocno boli mnie podbrzusze, czuje jakby było lekkie twarde. Moj lekarz na ferie wyjechał myślicie ze to na tyle pilne ze powinnam sie zgłosić do kogokolwiek czy mogę poczekać tydzień? To moja pierwsza ciąża chodzę normalnie do pracy ale Pt miałam w niej mega nieprzyjemny i stresujący


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ja na twoim miejscu bym nie czekała, tylko sprawdziła to u innego lekarza, na pewno da jakieś leki na to na takim wczesnym etapie...
 
Dziewczyny, jestem w 19 tc. Od piątku dość mocno boli mnie podbrzusze, czuje jakby było lekkie twarde. Moj lekarz na ferie wyjechał myślicie ze to na tyle pilne ze powinnam sie zgłosić do kogokolwiek czy mogę poczekać tydzień? To moja pierwsza ciąża chodzę normalnie do pracy ale Pt miałam w niej mega nieprzyjemny i stresujący


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Możesz mieć obkurczoną macice . Od tego też boli podbrzusze i jest twarde. Właśnie to powoduje , że szyjka się skraca. Nie ma co ryzykować. Aż tyle dni bym nie czekała. Nawet teraz jedz na izbę się przebadac. O tej porze nikogo nie ma i odrazu ci sprawdza wszystko .
Napewno zaczęła bym już na twoim miejscu suplementacje magne b6 , bo to i tak pomoże ale po ok 2 tyg . Ja biorę 3x2 tabletki .
 
Brzuch juz w sumie nie pobolewa po nospach, kręgosłup dalej, ale to taki typowy bol po bokach, jakbym sie przeciążyła. No jeszcze sie poobserwuje. Bo skurczy dzis jako takich (twardego brzucha), to naliczyłam kilka, glownie, jak wstawałam do łazienki.

@Kiniut ja bym pojechała sprawdzić szybciej, dadzą Ci najwyżej cos rozkurczowego i przebadają dla świętego spokoju, wez sobie 1 dzien wolnego i polez, odpocznij.
Lepsze to niż potem sie zamartwiać albo leżeć plackiem. Ja pracowałam do 26 tyg, prace mam na prawdę intensywna i dość stresujaca, nie umiałam sobie odpuścić i z dnia na dzien mnie lekarz położył, moze gdybym sobie nie narzuciła takiego tempa, to ta szyjka by tak nie poleciala- nie wiem.
 
reklama
Do góry