reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Tez myślę, ze cos tam uciska. Bo to taki typowy bol, jal przy jakimś ucisku. Okopana jestem w ogole, wnętrzności mam zmasakrowane ;) szczególnie jelita.
 
Justyna, ale skąd wiesz ze szyjka się skraca, tak lekarz stwierdził? Bo 3.32 cm w 29 tc to nie jest zły wynik. Ja taka mniej więcej mam a jestem w 25 tc. No chyba, ze wcześniej miałaś np ponad 4 cm i widac to skracanie. To wtedy trzeba się oszczędzać.
Tak, bylam na wizycie kontrolnej w pt i mialam robione usg trans i zwykle. W ten pt.znow ide na kokejna kotrole. U mnie chyba jest juz za pozno na zalozenie szwow, pessenera wiec zostaje mi tylko lezenie. Leze prakrycznie non stop od pt. Bola mnie juz biodra , ale jak bede musiala to bede lezala. Oby tylko synek urodzil sie o czasie czyli na poczatku 06.17. Dziekuje za wsparcie
 
Cześć Justyna :)

33mm to naprawdę długa szyjka :) według mnie nie ma powodu do zmartwień tym bardziej ze jesteś w 29tc dasz spokojnie radę :)
Tylko Nospe bierz regularnie.

Skracanie jest groźne jak się jest w tym jeszcze mało bezpiecznym terminie

Poważnie jest jak schodzi poniżej 20mm przed 26 tc
ja przed ciąża miałam 30mm także spokojnie :) a skracanie się zaczęło Ok 14tc i był moment ze było 8mm, teraz dotrwałam do 27tc i szyjka trzyma

Wiec głowa do góry są przypadki gdzie dziewczyna miała szyjkę 0mm w 3 miesiącu ciąży i donosiła szczęśliwie :)

Musisz się oszczędzać więcej leżeć niż chodzić i będzie spoko ;)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Bardzo dziekuje za wsparcie. Leze i biore leki. W pt.rano kolejna wizyta, dam znac ☺
 
Tak, bylam na wizycie kontrolnej w pt i mialam robione usg trans i zwykle. W ten pt.znow ide na kokejna kotrole. U mnie chyba jest juz za pozno na zalozenie szwow, pessenera wiec zostaje mi tylko lezenie. Leze prakrycznie non stop od pt. Bola mnie juz biodra , ale jak bede musiala to bede lezala. Oby tylko synek urodzil sie o czasie czyli na poczatku 06.17. Dziekuje za wsparcie
Pessar zakladaja nawet w 32tyg . [emoji6] slyszalam ze dziewczyna zakladali.
 
Spróbuj leżeć z miednica wyżej poduszka pod pupa by pęcherz nie naciskał na szyjkę, nospa, jak skurcze są to biorę czopki scopolan lub buscopan i magnezu na potęgę.

Generalnie to spokój spokój jest potrzebny :) a nawet jak małe by się wcześniej urodziło to tez nie koniec świata - poród przedwczesny nie wskazany ale to nie koniec świata :) mam wokół wielu wczesniakow bez obciążeń :)

Ale szczerze to Ty masz naprawdę długa szyjkę :) !!! Może Ci się troszkę skróciła ale ja nawet wyjściowej tak długiej jak Ty teraz nie miałam :)

Kazda z nas przechodziła przez ten stan jak usłyszała diagnozę - rozumiemy Cię doskonale- ja nie zapomnę mojej reakcji jak usłyszałam ze szyjkę mam 8mm i to nawet nie byłam w 20tc ...
Także na spokojnie donosisz z pewnością tylko nie szalej z bieganiem po domu :) lez z poduszkami pod pupa i odpoczywaj książki czytaj muzyki słuchaj :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak, bylam na wizycie kontrolnej w pt i mialam robione usg trans i zwykle. W ten pt.znow ide na kokejna kotrole. U mnie chyba jest juz za pozno na zalozenie szwow, pessenera wiec zostaje mi tylko lezenie. Leze prakrycznie non stop od pt. Bola mnie juz biodra , ale jak bede musiala to bede lezala. Oby tylko synek urodzil sie o czasie czyli na poczatku 06.17. Dziekuje za wsparcie

Na szew bym sie nie zgodziła, za duże ryzyko, ale pessar, jeśli masz dluga szyjkę zew, to super sprawa. U mnie nie zakładali, bo zew miala 0.5 cm, lekarz twierdził, ze by sie zsuwal i tylko.podraznial szyjkę, powodując skurcze. Ale to na prawde co lek to opinia. Jesteś juz w 29 tyg z taka szyjka dotrzymasz, jak sie będziesz oszczędzać, na prawde. Jak byłam w szpitalu, to taki superprofesor, który byl na konsultacji u jednej dziewczyny ( byl z innego szpitala- klinicznego) opowiadał, ze zakladal szew na szyjce 3 mm z rozwarciem, dziewczyna urodzila po terminie. Sluchajj lekarza i nie martw sie za mocno!
 
Ja od 32 tygodnia miałam 0,5 cm szyjki, a od dwóch tygodni szyjka jest zgładzona, a jeszcze nie urodziłam ;) także długość szyjki jeszcze o niczym nie przesadza... wiadomo, ze trzeba dużo leżeć, żeby skracania nie przyspieszać, ale samo skracanie porodu nie sprowokuje... jestem tego przykładem :) jak skurcze się wyciszyly, to i chodzenie po schodach na rozwieranie nie pomaga...
 
reklama
Dokładnie tak... i nic nie zapowiada, żeby dwupak chciał się rozpakować ;) skurczy regularnych brak, wiec nie ma co rozwierac... eh w już bym chciała, żeby coś się zaczynało i żebym mogła iść do domu...

kurczę, z jednej strony fajnie ;) jutro ciąża donoszona, ale rozumiem, ze jesteś juz zmeczona. Mam nadzieje, ze u mnie będzie jak u Ciebie! A za Ciebie trzymam kciuki nieustannie ;)
 
Do góry