reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Boli boli, codziennie cos. Ja juz na wylocie na szczęście, moze w pt skończę leżeć. A nawet jeśli sie Maly zechce urodzić, to juz jest w miarę ok, dzis 35.5. Choc liczę jeszcze na chociaż tydzień. A ile u Ciebie miala szyjka przed skróceniem? Wg mnie ta długość na ten tydz jest ok, ale to Twoj lekarz ocenia, bo liczy sie tez konsystencja szyjki, jej twardość itp... Najważniejsze, ze szyjka jest zamknięta, ze nie robi sie rozwarcie. Chociaż mamy tu agentke, co chodzi praktycznie bez szyjki juz kilka tyg ;) nie martw się i oszczędzaj, lekarze musza nas nastraszyć, żebyśmy wziely to na poważnie...
Miesiąc wcześniej dł szyjki miałam 4cm. No dokładnie całe szczęście, ze kanał jest zamknięty. Mój lekarz powiedział, że tę dł powinnam mieć w 34tyg.czyli 4tyg.dalej. Mam się oszczędzać, żeby poród nie nyl przedwczesny
 
Kathleen, trzymaj się dzielnie i odpędzaj stres! Zaraz Ci to opanują, pewnie kroplówkę dostaniesz z magnezu albo fenoterolu. Na pewno Cie na żadna porodówkę nie wywiozą.
 
Marcysia to ty zsczynasz 25 czyli dziś kończysz 24 tak? To mamy tylko kolka dni różnicy :) mi wczoraj na usg młoda wyszła z niektórych wymiarów nawet o 3 dni mniejsza niż z wieku ciążowego. Ale gin powiedział, ze ok. Waga wyszła 716 g wiec szału nie ma ale ja w końcu tez kurdupel jestem:)
Tak dzisiaj skończyłam 24 i zaczynam 25. Mamy bardzo podobny wiek ciąży :)
 
Boli boli, codziennie cos. Ja juz na wylocie na szczęście, moze w pt skończę leżeć. A nawet jeśli sie Maly zechce urodzić, to juz jest w miarę ok, dzis 35.5. Choc liczę jeszcze na chociaż tydzień. A ile u Ciebie miala szyjka przed skróceniem? Wg mnie ta długość na ten tydz jest ok, ale to Twoj lekarz ocenia, bo liczy sie tez konsystencja szyjki, jej twardość itp... Najważniejsze, ze szyjka jest zamknięta, ze nie robi sie rozwarcie. Chociaż mamy tu agentke, co chodzi praktycznie bez szyjki juz kilka tyg ;) nie martw się i oszczędzaj, lekarze musza nas nastraszyć, żebyśmy wziely to na poważnie...
Jezelino mnie mowa, to dzisiaj oficjalnie ciąża donoszona :D szyjka wygładzona, rozwarcie na palec, a ja dalej spaceruje i nic ;p ciekawe ile jeszcze... chyba muszę męża do szpitala zaprosić na weekend :p
Dziewczyny maja racje, to ze szyjka ma 3 cm o niczym nie świadczy, bo wcześniej mogła mieć dużo więcej i tak szybko się skrócić, ze jest ryzyko, ze pójdzie szybko dalej. A ja np najdłuższa miałam 3,65. Z takiej startowałam przy skurczach w 20 tygodniu i mówili mi, ze przy takiej szyjce nic się nie stanie. A ona leciała i leciała aż się wygładzila ;)
 
Marcysia, a ty jak się trzymasz przed wizyta? Twarda jesteś?:) Ja trzymam mocno kciuki za Ciebie od rana:) I wiem, ze wszystko będzie ok!!! Dziś ten mój pseudo prowadzący gin "pakietowy" tez powiedział, ze wiele razy w trakcie cc widział macice w miejscu blizny cienka ja papier albo nawet dziurawa... kurczę wyglada na to, ze to się faktycznie zdarza tylko większość lasek o tym nie wie i my po prostu mamy szczęście w nieszczęściu, ze wiemy i świadomie się oszczędzamy.
 
Jezelino mnie mowa, to dzisiaj oficjalnie ciąża donoszona :D szyjka wygładzona, rozwarcie na palec, a ja dalej spaceruje i nic ;p ciekawe ile jeszcze... chyba muszę męża do szpitala zaprosić na weekend :p
Dziewczyny maja racje, to ze szyjka ma 3 cm o niczym nie świadczy, bo wcześniej mogła mieć dużo więcej i tak szybko się skrócić, ze jest ryzyko, ze pójdzie szybko dalej. A ja np najdłuższa miałam 3,65. Z takiej startowałam przy skurczach w 20 tygodniu i mówili mi, ze przy takiej szyjce nic się nie stanie. A ona leciała i leciała aż się wygładzila ;)

hahaa tak o Tobie mowa ;) super, ze donoszona. Ja mam wizje, ze sie dzis rozpakuje, zle sie jakos czuje. Ide zaraz pod prysznic, moze przejdzie...
 
reklama
Kochane czytam Was dzisiaj i widzę, że w środę przeskakuje licznik nie tylko mi ☺ ja powitałam upragniony 32 tydzień mega bólem w pachwinie nad ranem ( jakby mi ktoś szpilę wbijał). Na szczęście w miarę szybko przeszło... I dzięki za odpowiedzi w sprawie luteiny. Stwierdziłam, że do wizyty w piątek jeszcze będę brała.
Pogoda u mnie piękna, słońce świeci i niebo takie błękitne. A we mnie spokój. Co ma sie stać to już niech się dzieje. Pojutrze wizyta i ciekawość mnie zżera ile ma ta moja szyjka a torba na szpital juz spakowana.
@Nygusek gratuluję dotrwania do bezpiecznego czasu i trzymam kciuki za Ciebie.
@Kathleen006 Trzymaj się dzielnie!
 
Do góry