reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

@Kathleen006 wierze, te pierwsze tyg sa bardzo trudne, potem jest troszke lepiej. Mnie rana bardzo bolała przez ok 2 tyg. Kładziesz Małego na brzuszku? Pomaga na odgazowanie. Do tego odbijanie po i w trakcie jedzenia plus termofor na brzuszek i my tfu tfu na razie uniknelismy atakow kolki. Jakieś tam pojedyncze były, ale na szczęście nieregularne. Z tym płaczem, to norma, chyba kazda z nas dopada, ja nadal potrafię sobie popłakać. To sie jednak cale życie zmienia, ja do tej pory sie nie przyzwyczaiłam i tesknie za wolnością. Trzeba to przetrwać, pociesze Cie, ze ok drugiego msc jest juz fajniej, bo dziecko bardziej kontaktowe i sie świadomie uśmiecha i gada po swojemu. Moj Tym nie spi w ciągu dnia wcale, ale dzis przespał 8?h, od 22 -6.
 
reklama
Kathleen. Ja tez burze hormonów przechodzę. Jestem apatuczna i czasem płakać mi się chce. Dobrze ze jest u mnie mama, która pomaga mi że starszym synkiem i poprawia humor kiedy trzeba. Ja za to planowałam po ciąży schudnąć a jem tylko słodkości he he, bo przez to że czuję się słaba wydaje mi się że tylko takie przekąski podniosą mnie na sile. Ehh jakoś damy radę :)

Sent from my F3211 using Forum BabyBoom mobile app
 
Kathleen ja tez Cie rozumiem. Na poczatku jest ciezko, bo dziecko jak placze to nie wiadomo dlaczego. Zgadzam sie z Agula, ze w drugim miesiacu maluszek sie robi sie bardziej rozumny. Nawet jak mi Agatka da w kosc, a zobacze jak sie do mnie smieje to od razu sie cieplej na sercu robi :)

Na kolki pomaga tez masaz antykolkowy 2 razy dziennie. Na youtubie sa filmiki jak go robic. Nie jest to skomplikowane, a pomaga na odgazowanie i prace jelit. Jak dziecko skonczy miesiac to mozna zaczac podawac kropelki na gazy (u nas esputicon) i probiotyk (my stosujemy dicoflor).
 
Hej dziewczynki. Piewsze chwilę z dzidziusiem w domku sie odbijaja na nas plus jeszcze kolejna burza hormonow. Ale warto dawac sobie upust.
Na kolki- masaż, kladzenie na brzuszku, ciepłe oklady na brzuszek.....
Aga super ze wreszcie remont jest i wierze ze wiekszosc rzeczy bedzie gotowa na Wasz powrót.

f2w3krntoibfzvtv.png

relgx1hpxnktoe3t.png
 
Dziewczyny Wam też zdarzało się, że bolały Was nogi? Mnie dziś bolą okropnie, obie z tyłu nad kolanami i jedna w udzie[emoji52]
Nie wiem czy nadwyrężyła sobie bo ostatnio jestem dość aktywna.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mnie nogi w ciazy nigdy nie bolały ale ja bardzo dużo leże. Może faktycznie nadwyrężyłas.
Moje nogi Za to od jakiegoś czasu jak chodzę to robią sie trochę jakby sine/fioletowe. Jak leze maja normalny kolor.
 
Dziewczyny Wam też zdarzało się, że bolały Was nogi? Mnie dziś bolą okropnie, obie z tyłu nad kolanami i jedna w udzie[emoji52]
Nie wiem czy nadwyrężyła sobie bo ostatnio jestem dość aktywna.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja mam uczucie ciężkich nóg wieczorem, jakby nie były moje. dodatkowo zaczęły puchnąć
 
Mnie nogi bolą od jakiegos miesiaca jak trochę więcej postoje czy pochodzę bo zaczynają puchnąć. No i naczynka mi zaczęły pękać na całym ciele...
 
Ja też mam ciągle obolale nogi, ociezale, ale od kolan w dół, włącznie ze stopami. W pierwszej ciąży miałam taki żel z mentolem, chlodzil nogi i dzięki temu usuwał ból. Niestety nie pamiętam nazwy i już go nie mam...
Ale ból w udach to chyba może być od rozciągających się więzadeł, może promieniować od nacisku dziecka na jakiś nerw.
Chciałam się z wami podzielić czymś innym.
Wypralam kilka ubranek dziś i użyłam próbki loveli płynu do prania dla niemowląt. zakladalam,że jest odpowiedni, ale ze jestem alergikiem zajrzałam do składu, a tam benzisothiazolinon coś na co właśnie jestem uczulona jak wielu alergików skórnych. I to są przeważnie produkty z napisem hipoalergiczne, dla osób z AZS, niemowląt, z pozytywną opinią instytutu matki i dziecka. Trochę mnie to skolowalo i zasmucilo. Idę czytać wszystkie opakowania jeszcze raz.
Cieszę się,że wiem,że jestem na to uczulona, bo dzięki temu ograniczylam reakcje alergiczne. Jest w wielu szamponach, odzywkach, maskarach, cifie, sprayach do włosów, środkach pioracych...
 
reklama
Ja jestem panikara niestety. Po rozmowie z mamą się tylko zestresowałam. Zapytała czy to może nie zakrzepica i teraz nie daje mi to spokoju[emoji50]
Biorę acard chyba w jakiś sposób chroni jednak.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry